Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi okozhatja, hogy jóval...

Mi okozhatja, hogy jóval előbb jött meg a menzeszem (részletek alább)?

Figyelt kérdés

Soha nem fordult még elő ilyen, általában mindig szabályosan jön meg, nagyon néha késett pár napot. Most viszont az van, hogy 10-11 napja múlt el az előző, s most éjjel megint megjött, nem nagyon, alig vehető észre, sima tisztasági betét is elég, és olyan alvadt, picike darabos inkább, de nagyon kevés.

Ez mégis mitől lehet? Nem szedek fogamzásgátót, sem semmilyen hormonális cuccot. Nőgyógyásznál nem rég voltam, mert van több egyéb nyavalyám, és mindenfelé elküldtek kivizsgálásokra. Viszont a leletek mindenhol negatívak lettek, eddig még nem találtak semmit, a tüneteim meg egyre sokasodnak és egyik sem múlik el. Vérképem is normális, kivéve a fehérvérsejtszám volt legutóbb magas, mivel lett egy légcsőgyulladásom, azt se tudni, mitől, és nem is múlt el az sem, az elején alig kaptam levegőt + közben vérezget az orrom minden nap, s belül pörkösödik a nyálkahártya, felválik róla a vékony bőr (kb. 2 hónapja tartanak ezek), mindenféle vackot kaptam ezekre is, de nem használtak (még CT-t is csináltak), és ugyanez idő alatt kis csomók lettek az alkarjaimban, hol nagyobbak és akkor fájnak, hol nem, és ezekre sem használ semmi, újabban meg néha a fülemben olyan, mintha benne dobolnának, kattog vagy mi, az izületeim, csontjaim fájnak... - tovább már nem is folytatom...


Mégis most mi van??

Akinek már volt hasonló tapasztalata, légyszi írja meg, mi lett, mit diagnosztizáltak, hogyan kezelték, mi volt a kiváltó ok stb.!

Köszi!


(Egyébként én már eleve azzal mentem 2 hónapja a dokihoz, hogy ez nem-e Wegener granulomatózis, és annyit mondott rá, hogy reméli, hogy nem az, utána ezt meg se említette, pedig már számtalanszor vissza kellett mennem hozzá is és látja, hogy semmi szer nem hoz javulást egyáltalán...)


2011. okt. 15. 15:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Endokrinológusnál voltál már?

A csontfájdalmak és az orrvérzés miatt eszembe jutott a Gaucher-kór, de a többi tünet nem illik rá.

Az orrvérzésre amúgy szedsz Rutascorbint?

2011. okt. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Hát ez az, hogy hormonproblémákra egy csomó tünetem nem illik (nem is írtam le mindent).

Amúgy még tavasszal kértem beutalóval oda időpontot, de november legeslegvégére kaptam...

Ez nem olyan orrvérzés, mint másnak, ahol a bőr felpörkösödik a nyálkahártyán és leválik, ott vérzik, hol itt, hol ott, mindkét oldalon. Voltak rá kenőcsök, szteroidos, hámosítós, cseppek, antibiotikum meg még ki tudja, mi, de semmi nem használ a világon még minimálisat sem.


Most meg mi ez a menses féle, amikor kb. 10 napja múlt el az előző, ami normális időben jött meg?


Áááá, nagyon elegem van!

2011. okt. 15. 15:16
 3/17 A kérdező kommentje:
Ja, most az utóbbi két napban a fejem is baromira fájt, elősbb a homlokomnál, majd átvándorolt a tarkómra, és nagyon nem akart múlni, 3 cataflam után is alig.
2011. okt. 15. 15:17
 4/17 anonim ***** válasza:

Sajna endokrinológián tényleg csak így van időpoont SZTKban...

Az orrvérzésre vegyél Juvita: Rutin+Ascorbint, megerősíti az érfalakat, remélhetőleg segít az orrvérzésen(recept nélküli).

A Gaucher-kórt is endokrinológus nézi, nézz utána szerintem a betegségnek, hogy mennyire ismersz magadra, ha sanszos, akkor említsd meg a dokinak.

2011. okt. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Én már annyi mindent vettem felsőlégútakra és az orromra is (vényre és anélkül is) + immunerősítőket stb., hogy felsorolni se tudom, és mind csupa felesleges pénzkidobás volt, pedig munkanélküli vagyok... Többet már nem veszek semmit, mert nem éri meg, hiszen semmi nem használ.

Amilyen betegséget említettél, az nem ez, elolvastam. Erre legjobban a wegener illik, de hiába mondtam a dokinak, nem foglalkoznak vele.

De a mensim miért jött most így meg??

2011. okt. 15. 15:24
 6/17 anonim ***** válasza:
Milyen más hormonális tüneteid vannak? Mert kvázi az összes hormonális zavar Jolie Joker tünte a menstruációs zavarok.
2011. okt. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Egészen eddig nomrálisan jött meg, ezért is nem értem...


Sok minden van, már több éve, és egyre szaporodnak csak a bajok.

Pl. iszonyatos mértékben hullik a hajam, a bőröm annak ellenére, hogy zsíros, 1-2 nap alatt először megkeményedik foltokban, majd felpattogzik, leválik lemezesen (legfőképp az arcomon és a fülemben, de amúgy testszerte is, csak ott nem olyan mértékben), a csípőm 2.5 éve rohadtul fáj, arra sem használt semmi, a szivem néha nagyon furákat dobban, mintha valami vákum szippatnaná be és lökné ki, a füleim sokszor csengnek (pedig vérnyomásom, szivem a vizsgálatok szerint rendben), az utóbbi említett 2 hónapban nagyon sokszor úgy fáj mindenem, mintha karóval összevertek volna és alig bírok még feküdni is, ez napokig eltart, van ez a légcsőgyulladás, mintha leforrázták volna a légcsövemet, a mellkasom is megfájdul miatta sokszor, az orromban, amit írtam, aztán a csomók a karjaimban, fejfájások, izom-, csont- és izületfájdalmak, kis idegszálrángások az egész testemben nagyon gyakran, hol itt, hol ott, fáradtság, gyengeség, szőrösödés, kis tűszúrásnyi rózsaszínes pöttyök a karjaimon kívül, bárhol a testemen, ha csak minimálisat is beütöm valahová, kék-zöld foltos leszek, pattanások (pedig már 32 éves vagyok), újabban a törzsemen is, hasamon, hízás ok nélkül...

Ezek közül csak pár tünet utal hormonálisra. És akkor a többi?? És minden eddigi leletem negatív... Használni meg nem használ semmi egyikre sem.

2011. okt. 15. 15:36
 8/17 A kérdező kommentje:
Baromira jó lenne egy Dr. House a valóságban, mert ő addig nem nyugszik, míg pár nap alatt rá nem jön, mi a beteg baja...
2011. okt. 15. 15:40
 9/17 anonim ***** válasza:

Most, hogy így mondod soha nem gondoltam volna, hogy a lemezes bőrfeljövés tüntet lehet, mert nálam is van(pajzsmrigy alulműködés).

Viszont az, hogy beütöd a kezed valahova, és egyből belilul nem hormonális, sokkal inkább hematológiai vagy belgyógyászati probléma(pl: májnál lehetnek ilyen tünetek).

Valószínűleg sokkal jobban járnál, ha befekhetnél valahova, mert ezeknek az ambuláns vizsgálatoknak sose lesz vége.

Még a gyógyszerekhez annyit akartam, hogy érdeklődd meg a háziorvosodnál, hogy igényelhetsz-e közgyógy kártyát.

2011. okt. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Ja... meg még vannak ilyenek is: az ajkaim állandóan felcserepesednek, hiába kenem, testszerte néha olyan, mintha tűvel szúrkálnának itt-ott, hasam is össze-vissza csinál mindent, sokszor fáj is sokféle módon, 1.5 éve gyomorsavra kell gyógyszert szednem, pedig azelőtt ilyen gondom sem volt, hamar eltelek, pedig alig eszek, és még van egy nagyon borzalmas, iszonyatos hőhullámaim vannak minden nap, naponta nagyon sokszor, majd meggyulladok, mintha lángszóróval égetnének, és olyankor még az sem számít, ha mínusz fok van, tudom és érzem, de nem fázok, nyáron meg valami kegyetlen, mert 20 fok felett nekem tiszta kínzás (ez is évek óta van)...
2011. okt. 15. 15:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!