Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nem estem eddig teherbe?

Miért nem estem eddig teherbe?

Figyelt kérdés
6 éve élek szexuális kapcsolatot.Ez idő alatt többször volt ugy h megszakitásossal védekeztünk,persze volt h gyogyszer mellett,avagy csak megszakitás,mert egyéb dolgokat nem lehetett használni.Most 22 vagyok.Más ilyenkor már rég teherbe is eshetett volna de én nem.Persze miután megtörténtek a dolgok,elmegyek kimosni magam s lefürdeni.Csak érdeklődöm.Normális válaszokat várok.Ez szerencse vagy felmerülhet valami probléma is?Mondjuk rendszertelen a szexuális életem,egy héten többször van de van hogy egy-két hét kimarad..(Bár nem hiszem h ez hozzájárulna)Köszönöm a válaszokat.Edina
2011. okt. 16. 22:59
 1/10 x) ***** válasza:
Kedves Edina ne mosd ki magadból. Csak még beljebb juttatod az anyagot, nem kimosod. Ez a legnagyobb butaság ami tehetsz. Egyébként szerintem csak szerencsés vagy. De azért egy orvost érdemes lenne meglátogatni nehogy meddőség vagy hasonló legyen.
2011. okt. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2011. okt. 16. 23:10
 3/10 A kérdező kommentje:
Úgy tudom a peteérés a menstruáció után 14 körüli napon )avagy mensi előtt 14. napon) esik meg.Ez előtt mekkora az esély hogy terhesség forduljon elő?
2011. okt. 16. 23:20
 4/10 anonim ***** válasza:
nafigyi. peteéréskor szexuális életet élsz, nincs védekezés, megszakítás sincs, akk kb 30% az esélye a terhességnek.
2011. okt. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 x) ***** válasza:
Az lényegében nem is számít (bár én ezt nagyon máshogy tudom) viszont a petevezetékben a spermiumok képesek életben maradni a következő peteérésig.
2011. okt. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én meg úgy tudom, hogy 3 napig életképesek az ondósejtek a szervezetedben. Kezd itt kicsit káosz kialakulni, jó lenne, ha hozzászólna valami szakértő! :D
2011. okt. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
igen kicsit káosz van,és ugy tudom h 3-5 napig életképesek még...de tovább semmiképp...köszönöm nagyon a válaszaitokat.vannak még rendes segitőkész emberek.tehát mikor van kevesebb %-ék teherbe esni?mert mensu után vagyok 1 héttel.köszii
2011. okt. 16. 23:33
 8/10 anonim ***** válasza:
ha gyógyszert szedsz, akk nincs peteérés. akk szexelj, amikor akarsz. a spermium 3-5 napig életképes, inkább előbb hal meg, mint utóbb. az ovuláció utáni napokban va a legkisebb esély teherbeesni, ergo menzesz előtt. ha a menstruációd első napjától számított 14. napon lehet legvalószínűbben teherbe esni, 28 napos ciklus esetén.
2011. okt. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Most komolyan nem értem. Ha gyereket akarsz, akkor mi a jó fenéért mosod ki magadból, meg védekezel megszakítással? Ha gyereket akarsz, akkor csináljátok rendesen.

Ha meg nem akarsz gyereket, akkor miért nem védekezel normálisan? És miért háborogsz, ha nem esel teherbe, Nekem ez teljesen érthetetlen.

Mégis mi lenne, ha teherbe esnél? Mennél elvetetni??


Egyébként lehet, hogy eddig szerencséd volt. Nem "jókor" voltatok együtt, vagy csak szimplán mindig megúsztátok, hiszen peteéréskor, beleélvezéssel is csak 20% esély van a terhességre.

De az is lehet, hogy vagy neked, vagy a párodnak vmi baja van, ami miatt alapból nehezített a teherbeesés, vagy teljesen meddő vagy.


Egyébként peteérés nem feltétlenül a 14. napon van, csak rendszeres, 28 napos ciklus esetén. Rövidebb ciklusnál hamarabb, hosszabb ciklusnál később van.

De a peteérést befolyásolhatja a stressz meg minden szar is. Egyébként a spermiumok max. 5-6 napig életképesek (nagyon szélsőséges esetben), de inkább csak 3. A petesejt pedig egy napig.

2011. okt. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdésből elég nyilvánvaló, hogy nem akar gyereket, csak majd fog valamikor, és ezért kérdezi, hogy lehet-e baj.
2011. okt. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!