Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan menjek a nőgyógyászhoz?...

Hogyan menjek a nőgyógyászhoz? (sürgős)

Figyelt kérdés

Tehát én 16 éves vagyok kérhetek egyedül is időpontot?

Kell e beutaló, vagy azt hol tudom meg? És ha kell akkor mi van, ha nekem nincs háziorvosom? 15.napja van meg a menzeszem és kezdek parázni... Délután olyan, mintha abbahagyná, aztán reggel felkelek és amint mozogni kezdek megint jön a vér.... Nem tudom mi bajom lehet :(


2011. okt. 17. 18:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem kell beutaló, normál esetben elég sokára kapsz időpontot szóval szólj, hogy ilyen problémával küszködsz és sürgősen el kell látni téged, szóval adjon valaki egy sűrgősségi beutalót neked.

Egyedül is bejelentkezhetsz, de anyukád elkísérhetne, pláne ha le akarnának pattintani.

2011. okt. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nos, háziorvosod biztos van. Az mindenkinek van.

Másodszor, vagy megnézed neten a kórház honlapján vagy kikeresed a telefonkönyvből a kórház telefonszámát. Neten osztályokra lebontva vannak a telszámok, könyvben is gondolom hasonlóan kilistázva. Na szépen felhívod a nőgyógyászatot és kérsz egy időpontot. Arra odamész és megvizsgál az orvos. Ha megvan még akkor a mensid, akkor nem vizsgál meg, csak beszélgettek.

16 évesen miért ne kérhetnél egyedül időpontot??!!

2011. okt. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hogy érted, hogy le akarnak pattintani?
2011. okt. 17. 18:28
 4/9 anonim ***** válasza:
Feltétlenül és mihamarabb kerülj orvoshoz, mert a huzamosan tartó menstruáció vérszegénységhez vezet. Jobbulást!
2011. okt. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

ma 18:28

ha megvan még a menszije, akkor is megvizsgálja, mert éppen ez a probléma, hogy túl sokat vérez

menszesz alatt kenetet nem lehet csak venni, azaz rákszűrést nem tud csinálni, meg ha gombás vagy bakteriális fertőzés van, akkor azt se tudja ugye kenettel megnézni mi

de más probléma esetén természetesen megvizsgálja, ha nem akarja, akkor panaszt kell ellene tenni

2011. okt. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Úgy értem, hogy ha akadékoskodnának a háziorvosi dolog miatt, nem hiszem, hogy fognak, de az ember sose tudhatja mit fog ki...

De héziorvosod amúgy biztos van. Bejelentkezhetsz anyukádéhoz, de ha sürgős probléma áll fent a gyerekorvosod is biztos segítene.

2011. okt. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg a háziorvosodat, hogy ki a nőgyógyászod. Nem kell időpontot kérni, csak elmész, leülsz a váróban és kivárod a sort. Bemész, elmondod, mi a gond. Meg fog vizsgálni, pláne, ha ennyire elhúzódó mensiről van szó.

Tudom, mert nekem is volt hasonló...

2011. okt. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, akkor mindenhol máshogy van.. Én barátnőmmel voltam, és megvolt neki, de eljött megmondni a problémáját. Túl sok vér jött neki és nagyon sötét, szinte már fekete. Az orvos nem vizsgálta meg..Azt mondta jöjjön vissza, ha elmúlt..
2011. okt. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
De, könyörgöm, ha az a problémája, hogy már 15 napja megvan a mensije, a doki nem azon fog vacakolni, hogy "jöjjön akkor, ha elmúlik", hanem minél hamarabb megvizsgálja. Akár KÖTELEZNI is lehet rá! A saját érdeke az orvosnak is, mivel ha esetleg komoly szövődmények lépnének fel, őt is előveszik, hogy annak idején miért nem vizsgálta meg?!
2011. okt. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!