Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen módszerekkel lehet...

Milyen módszerekkel lehet helyreállítania hüvelyflórát?

Figyelt kérdés

Teljesen kétségbe vagyok esve, mert gyaníthatóan valami hüvelyi fertőzésem van, amiről én mindig is azt hittem, hogy az ápolatlan, vagy az állandóan partnert váltogató nők betegsége. Erre itt vagyok én, 3 éve vagyok együtt a párommal (óvszerrel védekezünk a kezdetektől), intim mosakodógélt használok, nagyvécé után mindig lezuhanyozom (egyébként sem fürdök soha, csak zuhanyzok!).


Ma szerettem volna elmenni nőgyógyászatra, de a doki pont nem rendel, nekem pedig legközelebb egy hét múlva lesz időm újból elmenni hozzá, addig pedig nem akarok szenvedni.


Szóval, a fő problémám az, hogy viszket a hüvelyem azóta, hogy volt egy hasmenéses betegségem. Azt olvastam valahol, hogy a végbél és a hüvely túlzott közelsége miatt ilyenkor átmehetnek a baktériumok elég könnyen egyik helyről a másikra, szóval lehet emiatt hüvelygyulladás, amit úgy lehet a legjobban kezelni, ha helyreállítjuk a hüvelyflórát. A kérdésem: mivel tudnám ezt megtenni, milyen természetes módszerek vannak erre, illetve milyen vény nélkül kapható kenőcsöt/krémet/hüvelykúpot tudnék beszerezni? A válaszokat hálásan köszönöm!


2011. okt. 19. 12:32
 1/9 LadyLee ***** válasza:
Régebben lehetett kapni Floragyn hüvelykúpot - asszem ez már nincs, de vannak hasonló, a hüvelyi flóra helyreállítását szolgáló, elsősorban tejsavbacikat tartalmazó készítmények. Lehet ilyet kapni drogériában is (pl. DM, Rosmann)- pl. Protexin és ha ezt elmondod egy gyógyszerésznek, akkor valószínűleg ő is tud ajánlani valamit.
2011. okt. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha viszket is, orvoshoz kéne menni, nem barkácsolni otthon, mert erősebb fertőzés, gyulladás esetén ezek a kúpok nem elég hatásosak.
2011. okt. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

szia!

Mindenféleképpen orvoshoz kellene menned hogy kitenyéssze hogy egyáltalán van e a kenetben baci vagy gomba.

a gynophillus nagyon jó helyreállító hüvelykúp,vény nélkül kapható.A floragyn is kapható de nekem attól hüvelykimaródásom lett úgyhogy sohatöbbé.Egyébként ezeket akkor kell használni ha már a bacit v.gomba ki van írtva!!!

2011. okt. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 LadyLee ***** válasza:

Kedves válaszolók olvassátok már el a kérdést!


Ő is azt írja, hogy 1 hét múlvára van időpontja, tehát akkor nyilván elmegy dokihoz, csak addig is akar valamit, ami esetleg csökkenti a tüneteket.


Kedves előttem szóló:


Én úgy tudom, hogy a Florgyn kúp már nem kapható néhány hónapja, pedig nagyon kerestem. Ha az utóbbi időben vettél ilyet, kérlek írd meg, hogy hol, mert nekem viszont nagyon bevált. Köszi!

2011. okt. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A gyógyszertárban kapható híg tejsavból egy evőkanálnyit tegyünk egy liter vízbe, majd ebbe tegyünk egy kanál élőflórás, natúr joghurtot. A naponta frissen készített oldattal minden nap végezhetünk hüvelyöblítést.

A gyümölcsös joghurtok éppúgy nem alkalmasak a kezelésre, mint bármely kefir.

2011. okt. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Természetesen el fogok menni orvoshoz, de csak jövő héten lesz rá alkalmam. Addig is csak szeretném enyhíteni a tüneteimet, ezért kértem tanácsot itt...

2011. okt. 19. 19:51
 7/9 anonim ***** válasza:
A Génia92 vagy az Alkagin kúp is jó lehet. Nekem az utóbbi jobb.
2011. okt. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

kedves 73%-os!

Debrecenben vettem a patikában ,dm-ben nézted már?

2011. okt. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 LadyLee ***** válasza:
Néztem - régen ott vettem, de már nincs. Patikában is kerestem és azt mondták, hogy már nem forgalmazzák - ez kb. 3-4 hónapja volt.
2011. okt. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!