Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A joghurtos tampont egész...

A joghurtos tampont egész éjszakára benn kell hagyni vagy csak pár órára?

Figyelt kérdés

mindenhol máshogy írják,

egész éjszaka nem tudom hogy egészséges e bent hagyni!!?

pár óra alatt kifejti hatását?


2011. okt. 21. 22:42
 1/7 anonim ***** válasza:
23%
Normális ember nem tesz be joghurtos tampont.
2011. okt. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

kicsit nézz utána a dolognak,egy népi gyógymódról van szó

persze vannak pro és kontra érvek de hidd el még nődoki is javasolja

jah csak szólok hogy a bolti agyonreklámozott hüvelyflóra visszaállító kúp rohadtul kimarta a hüvelyem környékén a bőrt ,nem csodálom még parfüm is van benne!

nincs bajom nem a dokit kerülöm csak kicsit besegítek egy antibiotikum kúra után a hüvelyemnek.

2011. okt. 21. 22:57
 3/7 anonim ***** válasza:
joghurtos???
2011. okt. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%

A jogurtot megenni szoktak. F.hagymat olivaban aztatni, majd egy gezbe csomagolni, es igy felhelyezni a huvelybe, de ugy, hogy a gez vege kilogjon, hogy reggel azt konnyen lehessen eltavolitani.

Aloavera friss zselejebol kell kupot kesziteni, es azt is a huvelybe lehet helyezni ejszakara, aztan reggel eltavolitani. Ezeknek van gyogyito hatasa, mivel gyulladasgatlo es bakteriumolo hatasuk is van. Minden reggel obliteni kell a huvelyt, amit gy.novenyekbol kell kesziteni, az oblitesre hasznalt tea szobahomersekletu legyen, es hogy hasznos bakteriumokat vigyunk be, keverjunk bele egy-ket evokanal joghurtot.

Egyebkent milyen tuneteid vannak, mivel ezt csak felsoroltam, hogy milyen term.gyogymodok vannak.

2011. okt. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

nincs tünetem nem viszketek ,de kicsit erősíteném a flórámat így a gyógyszer után,amúgy jók amiket írsz már hallottam róla de azok baci és gombaölésre valók.

amúgy tényleg fura ezt így elsőnek hallani de ha belegondolunk lehet benne igazság ,már egy éjszaka fent volt és nem rosszabodott a helyzet ,sőt!

csak nem tudom hoyg jó egész este benthagyni?

2011. okt. 21. 23:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Népi gyógymód????

Nem kell minden hülyeséget elhinni,hanem utána kéne nézned hogy mi is az a joghurt.

De segítek.

Joghurt 1900-as évektől létezik(népi hagyomány nem igazán volt,mert ezekben az időkben a vidékiek inkább aludttejet csináltak házilag.

" A joghurt szó török eredetű. Törökül aludttejet jelent, ám nem közönséges aludttejet, hanem egy olyan különlegeset, amelynek megalvadását magának a tejnek a baktériumai (a tejsavbacilusok) okozzák. A török-tatár népek a tejet különböző erjesztőgombák segítségével alvasztották meg. Az így készült aludttejek egyike - a kefir társa - az az ital, amelyet a Balkán török hódoltságának idején a bolgárok és a románok is néptáplálékká tettek, s amely mára a török szót (valójában a bolgárok közvetítésével) az egész világgal megismertette."

A joghurt alapanyaga,elkészítése:

" A joghurt hevített tejből készül erjesztő mikroorganizmusokkal, baktériumokkal. A közönséges aludttejtől csak a mikroorganizmusok fajtájában különbözik. Joghurtkészítéskor a tejet kissé besűrítik (tejporral), majd kb. 95°C-ról kb. 45°C-ra hűtik, és 4-6% baktériumtenyészetet adnak hozzá. Ezután néhány órán át 45°C körüli hőmérsékleten tartják. Ekkor a baktériumok a tejcukor egy részét tejsavvá és egy kevés alkohollá alakítják át, a fehérje pedig megalvad. A kész joghurtot poharakba töltik és lehűtik. Ezt pedig manapság még ízanyagokkal vagy gyümölccsel is ízesítik."

"A joghurtnak az emberi szervezetre gyakorolt hatása ugyan tudományosan nem bizonyított (a gyógyító hatásáról szóló hírek többsége inkább reklámfogás), bár kétségtelenül egészséges ital, illetve étel."


Szóval kétlem,hogy egy baktérium fertőzés esetén ami méhszájadban zajlik vagy a méhedben arra jó ha több órára vagy akár egész éjszakára aludttejet ami erjesztett baktériumokkal van tele hasznos lehet.

Sok hülyeség terjeng a neten,és bizony én csodálkozom hogy vannak olyan emberek akik el is hiszik...


Nem lenne egyszerűbb nőgyógyászhoz menni??

2011. okt. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

nincs bacim!!

a nődoki akkor miért javasolja?

2011. okt. 21. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!