Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha nagyon ritkán menstruálok...

Ha nagyon ritkán menstruálok (évente kb.2-szer) az veszélyes lehet?

Figyelt kérdés
Igazából ha megyek orvoshoz, elküld mindenféle vizsgálatra, és minden rendben mindíg(hüvely ultrahang, rákszűrés...). Őszintén megvallva nincs is vele problémám, nem hiányzik,( nem kell görcsölgetnem, betétezgetnem) nincsenek fájdalmaim, a szex is szuper.Gyereket nem szeretnék egyelőre! Szóval ez nagyon kóros-e?(orvos mindig azt mondja, hogy fogamzásgátló kúra, ha vége, utána ugyanúgy elmaradozgat, majd meg is szűnik a menszeszem)
2009. máj. 5. 21:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt akkor sem tartom szerencsésnek ha nem akarsz gyereket. Nőgyógyász helyett endokrinológust kellene keresni, mert a hormonjaid körül valami nincs rendben.
2009. máj. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A nőgyógyásznak nem csak a rákszűrés a dolga, hanem az is, hogy kinyomozza az okát a nem létező mensidnek. Azért nincs menzeszed, mert nincs peteérésed, aminek biztosan hormonális oka van. De ha nincs érő pete, akkor nincs elég női hormon sem a testedben. Tudni kellene, hogy ez a folyamat visszafordítható-e, hátha egyszer még mégis szülnél...

És tudni érdemes azt is, hogy ezek a hormonok nem csak a babagyártáshoz kellenek. A keringési, érrendszeri-és szívbetegségekhez, a csontritkuláshoz, a bőrünk fiatalságához, üdeségéhez is nagyon sok közük van a női hormonoknak.

Egy jó nőgyógyász alapos vizsgálat után tovább fog küldeni endokrinológushoz, ha ez szükséges.

2009. máj. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az egészségedet ,közérzetedet nagyrészt a hormonok határozzák meg,ezek szabják meg az egész szervezeted működésének összehangolását,ha a működésük elégtelen v fokozott,akkor valamelyik funkció(nálad a peteérés)kieshet.Neked valószínűleg valamilyen hormonális problémád van,mint ahogy azt az előttem válaszolók is írták.Ezt nem szabad elhanyagolni,azonnal utána kell járnod!Ha ezt így hagyod,akkor sok-sok igen kellemtlen,veszélyes szövődménye lehet később,ami az egész szervezetedet érintheti.A későbbi gyerekvállalásra is gondolnod kell,mert így lehet,hogy problémába fog ütközni.Minél hamarabb keress fel egy endokrinológus szakorvost!Ő majd elvégzi a szükséges vizsgálatokat-ugyanis a hormonális betegségeknek igen széles skálája van és nehéz meghatározni őket,csak alapos kivizsgálással lehet,ami inkább az ő szakterülete mint egy nőgyógyászé(a rákszűrésnek nem sok köze van ehhez a problémához).Sok szerencsét!
2009. máj. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Voltam már endokrinológusnál, és semmit nem állapítottak meg! Másfél éves huzavona-vizsgálatok,(mondjuk nem magán orvos volt, lehet ez is probléma, az állami nem foglalkozik úgy az emberrel) háromhavonta viszzarendelt vért vetetett, megnézte az eredményeket, hümmögött, aztán azt mondta normálisak az értékeim! Na ez hogy lehet! Viszont, ha magán orvoshoz mennék, akkor az egy vagyon lenne, mert hosszadalmas, és nekem most sajnos nincs erre! Az SZTK-s dokikba meg már belefáradtam! Ha lesz pénzem, mindenképp utánajárok!Köszönöm a válaszokat!
2009. máj. 5. 23:25
 5/7 anonim ***** válasza:
3.válaszoló vagyok.Miket néztek a laborban?Milyen hormonok,stb?PCOS gyanúja felmerült(ciszták a petefészekben,inzulinrezisztencia)?Volt cukorterheléses vércukorszint mérésed?
2009. máj. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnos azt is tudom,hogy az endokrinológusokra elég sok a panasz...nem igaz,hogy ebben az országban senki nem vesz komolyan semmit....
2009. máj. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Voltam magánklinikán endokrinológusnál, leperkáltam egy csomó pénzt és nálam is megállapították, hogy tökéletesek az értékeim.Kamaszkorom óta nőgyógyásztól a bőrgyógyászig jártam mindenhova.Nem derült ki. PCOS-em sincs...Annyi biztos, hogy nem normális a szervezetünk :S
2012. jún. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!