Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mellrákom lehet? Ilyen fiatalon?

Mellrákom lehet? Ilyen fiatalon?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok és eddig a családomban senkinek sem volt mellrákja..de kb 1éve éreztem először vmi kis csomót az egyik mellembe de azt hittem,h valamelyik mirigy megduzzadt..de most pont a barátom mondta,h van vmi a mellembe és,h látta e már orvos? 2napja múlott el a mensim és ugy érzem,h az első eset óta amióta észrevettem azóta kicsit nőtt..és valami kemény gócót érzek,és azt,h az egyik mellem nagyobb mint a másik..

de eddig reménykedtem benne,h csak nem lehet mellrák mert még csak 19-20 éves vagyok..de most kicsit elkezdtem félni,de elfogok menni dokihoz mindenképp..


2011. okt. 7. 11:04
 1/9 A kérdező kommentje:
és félek az egésztől,h mi lesz utána ha pl kiderül,h ez mégiscsak rák...:(
2011. okt. 7. 11:06
 2/9 anonim ***** válasza:

Minél előbb menj orvoshoz.Sajnos a rák nem válogat,mindegy neki,hogy fiatal vagy,idős,vagy gyerek.

Remélem semmi gond nem lesz,de a korai felismerés nagyon fontos.

2011. okt. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Remélem én is hogy nem az! van jóindulatú is lehet az, orvos hagy lássa és ne hagyd rá a dokira sem!!
2011. okt. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mammográfiára adnak beutalót, fájdalommentes vizsgálat után egyértelműen kiderül, hogy van-e további teendő. Remélhetőleg nem lesz.
2011. okt. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Minél előbb mész orvoshoz annál nagyobb a valószínűsége, hogy ha ne adj isten komoly baj van, akkor nagyon könnyen lehet segíteni, és teljesen meggyógyulsz. De ne is gondolj rögtön a legrosszabbra!
2011. okt. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszönöm.

de ez már kb 1-1,5 éve tart csak most ijedtem meg kicsit,h a barátom is szóvá tette,és gondoltam,h akkor ez biztos rendellenes...de amugy semmi bajom,vagyis más tünetet nem érzek csak h vmi kemény göb és bizonyos területeken ha nyomkodom akk fáj vagyis olyan érzékenyebb..

meg azért is ijedtem meg mert anyukám volt kb 1 éve nőgyógyásznál és neki talált vmit az orvos amire adott neki 1 gyógyszert és csökkent a mérete azaz kiderült,h csak 1 zsírcsomó volt neki..

2011. okt. 7. 11:16
 7/9 anonim ***** válasza:

Sejtem, mire gondolsz, nekem a hónaljamon van ilyesmi.

Az is néha kicsit kellemetlen, egy kis "golyó", ami olyan érzés (nem folyamatosan), mintha húzná a bőrt.

Voltam vele többször, több orvosnál is, mindegyik szerint ártalmatlan, sőt, ultrahangon nem is nagyon látszik, annyira pici. Engem mégis megrémít. :s

De felesleges megijedni, tudom, könnyű mondani... De ne pánikolj, mert kicsi az esélye, hogy tényleg gond lenne!

Menj minél előbb orvoshoz, és reméljük a legjobbakat!

2011. okt. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm bár tény,h megrémít mert ha legalább csökkent vna a mérete akkor nem félnék de vmi kemény,és néha érzékeny és kb 2-3 ujjnyi széles gömb vagy nem is tudom pontosan h mi..csak kicsit megrémít,h ennyi ideje és ilyen fiatalon..vagy remélem h csak ciszta lehet,de az meg nem hiszem,h ennyire összefüggő "göb"
2011. okt. 7. 11:38
 9/9 A kérdező kommentje:
de mindenképp elmegyek orvoshoz,vagyis szólok anyumnak mert már nem ártana meg most érzek magamban annyi erőt
2011. okt. 7. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!