Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Csak márciusra adtak időpontot...

Csak márciusra adtak időpontot az endokrinológushoz. Azért adtak ilyen későre mert nem vittem magammal beutalót? Csak egy vérvételt szeretnék h akkor van-e hormonzavarom vagy nincs. Vagy kérhetek ilyen vizsgálatot máshol is?

Figyelt kérdés

egy másik orvos tanácsolta h fogyjak mert túlsúlyos vagyok nem kicsit (105kg). És én mondtam neki h más is mondta h keressek fel endokrinológust, mert szőr van az arcomon (bajusz,áll alatt, tokánál) + csak néha menstruálok, sokat izzadok, hirtelen sokat híztam,de csak nehezen tudok fogyni - arra gyanakodtam h Pcos-em v más hormonális betegségem van. Ő mondta h keressem fel a háziorvost, de nem oda mentem előbb.

Háziorvostól nem lehet kérni sztk-s vérvizsgálatot h nincs-e hormonzavarom?

Nagyon szeretném tudni h mi a baj pontosan és le akarok fogyni, mert így nem tudok normálisan élni, remélem vki tud jótanácsot adni.


2011. nov. 3. 14:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezeket pont a háziorvossal kéne megbeszélned, és tőle kérdezni hogy hova menj...
2011. nov. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem. Azért kaptál csak márciusra, mert k.vahosszú várólista van és kevés orvos. Ha nem kell beutaló, akkor beutalóval sem fog gyorsabban menni. Ha gyorsítani akarod a dolgot, max magándokihoz tudsz elmenni, vagy kivárod a márciust. Sajnos ez ilyen.

De egyébként amilyen hormonvizsgálat neked kellene (nemi hormonok - tesztoszteron is beleértve - és pajzsmirigy hormonok), azoknak nagy részét a nőgyógyász is meg tudja csináltatni. Akkor már a vérvétellel előrébb leszel, és az eredményeket viheted az endokrinológushoz.

2011. nov. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Endokrinológiára mindenképpen kell beutaló.

Házidoki csak bizonyos hormonokat nézethet, de egy belgyógyászhoz lehet hamarabb bejutsz.

2011. nov. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!