Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nektek mi volt a leghosszabb...

Nektek mi volt a leghosszabb idő, amennyit késett a menstruációtok?

Figyelt kérdés
7 napja késik a havim, már csináltam 3 tesztet is, ebből 2-t ma és mindhárom negatív lett. Nem hiszem, hogy terhes vagyok, hiszen a barátommal ebben a hónapban nem voltunk együtt, csupán múlt hónapban, de akkor rendesen megjött még a havi vérzésem (ami ugyan szintén késett pár napot, de rendesen 5 napig tartott és nem volt kevesebb sem a megszokottnál). Ha múlt hónapban teherbe estem volna, akkor a terhességi teszteknek a reggeli vizeletből most már ki kellett volna mutatnia, nem?(2 Lilly és egy Corax direkt teszt volt) Az utóbbi egy hónapom elég stresszes volt, de ennyit azért nem szabadna a késnie a stressz miatt sem, nem?
2011. nov. 4. 08:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!Igen,ha egy hete késik a mensid,akkor már akármelyik tesztnek ki kéne mutatnia,ha terhes lennél.Nekem soha nem volt rendszeres a menstruációm,pedig már 12 éve menstruálok.Eleinte mindig azt mondta a doki,hogy beletellhet 1-2 évbe mire rendszereződik,de sajnos nem így lett.3 évig szedtem fogamzásgátlót,akkor pontosan 28 napos ciklusaim voltak,dehát ez ugye csak a gyógyszer hatása volt.miután abbahagytam ismét a feje tetejére állt minden.Soha nem tudom kiszámítani,hogy mikor fog megjönni,mert van hogy megjön 2-3 nappal előbb,de olyan is előfordul,hogy heteket késik.Voltam hormonvizsgálaton,ott mindent rendben találtak,peteérésem is rendesen van.Ezek után a doki azt mondta,hogy vannak nők,akiknek csak szülés után áll be rendesen a menstruációjuk.Ebbe bele is törődtem,viszont most jött el az az idő,hogy babát szeretnénk a párommal,viszont kicsit nehéz így belevágni a dologba,hogy egyáltalán nem tudom kiszámítani,hogy mikor van peteérésem.

Neked azt javaslom,hogy ha a következő egy hétben sem jön meg,akkor menj orvoshoz!Ha esetenként késik pár napot,vagy akár 1 hetet is,attól még nem kell pánikba esni,mert azt okozhatja fokozott stressz,súlyingadozás,fizikai megterhelés stb.Ha viszont egy hét múlva sem jön meg,akkor érdemes orvoshoz fordulni,mert hormonális probléma is állhat a háttérben.

2011. nov. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Én már évek óta menstruálok, és többször is volt, hogy egy hónapban egyszerűen kimaradt, néha megjött pontosan egy hónapra rá de általában mindig késik, és leggyakrabban 5hetente jön meg, és egy hétig tart, mondtam anyámnak, azt mondta, hogy ez természetes, hogy néha kimarad, főleg az első években, és azóta is élek...XD alhasi fájdalom szinte minden menstruációmkor van az első 2-3 napban, és változó hogy mikor enyhe, és egy héttel a menzesz kezdete előtt szokott még görcsölni a hasam enyhébben, meg a petefészkeim, de az menstruáció közben is néha, ez elvileg fertőzés miatt volt...
2011. nov. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A leghosszabb idő amíg nem jött meg a havim 3 hónap volt, de a túlsúlyom miatt nagyon rendszertelen.

Ebben a hónapban sem jött meg...

Úgy szokott általában lenni, hogy 3-4-5 hónapig rendesen megjön aztán 1-2 hónap kimarad... és így tovább

Amúgy 12 éves korom óta megvan.

18/L

2011. nov. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Nekem tavaly nyáron volt, hogy 4 hónapig nem jött meg. Az orvos szerint ez normális.. szerintem nem.. azóta sem állt be. Pl. most is késik 1,5 hónapja..én nem értem, hogy mi van vele..:SS

4,5 éve van meg.

17/L

2011. nov. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nekem egy honapban nem jott meg, de ez csak az elso utan par honappal volt, szoval teljesen normalis szerintem
2015. dec. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is kimaradt az előző hónap, tegnap kellett volna megjönnie a mostaninak. Szerintem nem kell ezen annyira parázni, elvileg 3 hónap késés után kell orvoshoz menni. Én nem érzek semmi változást magamon, egy kicsit többet stresszeltem az elmúlt hónapban és edzettem is, így lehet csak ezek miatt van.
2021. márc. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!