Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első tamponhasználat! Nem tud...

Első tamponhasználat! Nem tud nagyon felcsúszni?

Figyelt kérdés

Most használok életemben először tampont,noha már vagy 4 éve menstruálok,de anya is mindig betétet használt,és nekem ez tök természetes volt,de már nagyon ki akartam próbálni a tampont.Először amikor megpróbáltam felhelyezni,fájt,majd amikor már beljebb toltam,nem nagyon éreztem semmit se.Kb.másfél ujjpernyire dugtam fel,és így nem érzem,ha leülök egy akkor egy nagyon kicsit.De félek,hogy menet közben vagy nagyon fel,vagy kicsúszik,meg hogy átázok.Olyan bénának érzem magam.


El látnátok néhány hasznos tanáccsal amit nem árt tudni hogyha tampont akarok használni?

15/L


2011. nov. 6. 19:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Annyira dugd fel, amennyire csak tudod. Az a lényeg, hogy kicsit se érezd, mert akkor van jó helyen. Az a legcélszerűbb, ha a menstruáció első két napján próbálkozol a tampon felhelyezésével. Ezeken a napokon ugyanis erősebb a vérzés, így a tampon is könnyebben csúszik.
2011. nov. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

En is mindig erzem... ne felj, fel tudja szivni, nem azol at. Feljebb csuszni pedig nem tud.

Ha nagyon parazol, tegyel be egy tisztasagi betetet.

16/L

2011. nov. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

:) én is pont így éreztem, mikor annyi idös voltam mint te.

Próbáld meg guggolva, mert úgy könnyebben bemegy, vegyél nagy levegöt, lazulj el, mert az is gátol, ha feszengsz.

nem szabadna érezni akkor sem ha leülsz, szóval próbáld meg mélyebbre. ha bedugod, akkor fel, aztán hátra fel.addig nyomd, amig a mutatóujjad el nem tünik :) mert akkor van bent jól.

nyugi nem fog se nagyon felcsuszni se nagyon le, mert ha jó helyre rakod, akkor nem megy semerre.

átázni sem fogsz, csak ha nem cseréled rendszeresen, a legjobb, ha 3 óránként cseréled, persze ez függ a mensid mennyiségétöl,és hogy milyen tampont használsz, de én a minit javaslom még neked. szóval 3 óránként cseréld és nem lesz gond.

2011. nov. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nyugalom, elég hosszú az a madzag, nagyon kicsi az esélye, hogy felcsúszna, és annak sem sokkal nagyobb, hogy kicsúszna. Lassan hét éve használok tampont, még egyik sem történt meg :)

Arra figyelj, hogy akkor van jó helyen, ha egyáltalán nem, vagy csak nagyon kicsit érzed.

Átázás:

Na ez egy olyan dolog, amit magadnak kell kitapasztalnod. Gondolom, minit használsz. Először vedd ki kb két óra után, látni fogod, hogy mennyire van "tele", ehhez már tudsz viszonyítani, de szinte naponta változik (én az első-második napon 3-4 óránként, a harmadik-negyedik napon 2-3 óránként, az ötödik-hatodik napon megint csak 3-4 óránként szoktam cserélni, de ha csak 5 óra elteltével tudok, abból sincs vészhelyzet)

Amikor már vészesen tele van a tampon, azt érezni fogod (legalábbis én valamennyire érezni szoktam). Semmihez nem tudnám hasonlítani az érzést, de tudni fogod, nyugalom :)

Figyelj, hogy a madzag jó helyen legyen, könnyen hozzáférj kivételnél. Amíg kísérletezgetsz, hogy mennyi ideig kell bent hagynod, az első 1-2 napban nyugodtan használj mellette betétet is, így ha elszámolod magad, vagy elfeledkezel a dologról, akkor sem lesz baj.

2011. nov. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tud felcsúszni. Hova csúszna? A méhszáj akkora, mint egy gombostű feje. Azon hogy tuszkolnál be egy tampont?:D

De ha fél ujjpercnyire dugtad be, az nem jó. Teljesen fel kell, ütközésig, Nekem majdnem az egész ujjam bent van, mikor felhelyezem.

2011. nov. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pont akkor volt jó helyen, amikor nem éreztél semmit.
2011. nov. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,ma kicsit mélyebbre raktam,így sem érzem,max.egy egész picit,de nem kellemetlen.

Az a problémám,hogy csak én pisilek olyan szerencsétlenül hogy a madzag is pisis lesz?:D

2011. nov. 7. 20:58
 8/8 anonim ***** válasza:
ha pisilsz akkor vagy vedd ki, vagy fogdmeg a madzagot , és nem lesz pisis :)
2011. nov. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!