Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet pajzsmirigy gyulladásom?

Lehet pajzsmirigy gyulladásom?

Figyelt kérdés

anyukám autoimmun beteg, felmerült a gyanú, hogy esetleg én is örökölhettem, ezért elvitt az immunológusához.

vettek csomó vért, immun vért is,

tsh-m jó volt,

megjött a többi eredményem is, mégis azt mondja, hogy pajzsmirigy gyulladásom van

lehetséges ez?

mik a tünetei?


2011. nov. 8. 20:02
 1/8 A kérdező kommentje:
mármint az lehetséges-e, hogy jó tsh ellenére is pajzsmirigy gyulladás?
2011. nov. 8. 20:05
 2/8 anonim ***** válasza:
Meg kéne nézni a T3 és T4 szintedet is... Kezdetben alig lehet észrevenni a tüneteket...de a pajzsmirigy megnagyobbodik...nem tudom, hogy érzel-e ilyet...kicsit nehezebben nyelsz vagy vastagabbnak érzed a nyakad...ha van eltérés a T3/T4 hormonszintben akkor lehet, hogy ilyen bajod van...én nagymamámtól örököltem pajzsmirigy túlműködést, de anya nem örökölte.
2011. nov. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

megnéztem a leletem, azok is jók.

a másik eredményemet még nem kaptam meg, jövőhéten kell mennem,

2011. nov. 8. 20:29
 4/8 A kérdező kommentje:
igazából nyakam talán vastagabb,ill. mintha csomós, vagy keményebb lenne, de ez betudható annak is, hogy híztam. vagy ez is pajzsmirigy miatt van?
2011. nov. 8. 20:30
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia,


orvos vagyok. Csomós, vastag pajzsmirigy általában rosszat jelent, csak azt nem értem, hogy milyen autoimmun betegségre gondolsz, mert a gyulladás teljesen mást jelent, a pajzsmirigy alul-túlműködése meg egy harmadik dolog.


üdv

2011. nov. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Lehet rosszul fogalmaztam.

Azért mentünk el, hogy kizárjuk vagy igazoljuk, hogy van-e hajlamom az autoimmun betegségre.

Vérvétel másnapjára kész lett a simalabor. jó volt a ths, t3, t4. hetekkel később lett meg a immunvér eredmény, telefonon beszéltünk az orvossal annyit mondott hogy pajzsmirigy gyulladásom van, de azt nem mondta, hogy lenne e bármi immun betegségem.

Szóval az immun dolog miatt mentünk, és ez lett belőle.

2011. nov. 9. 07:43
 7/8 anonim ***** válasza:

A pajzsmirigy gyulladás egyik fajtája autoimmun betegség (Hashimoto betegség, de ennek egyik tünete az alulműködés). De nem hiszem, hogy neked az lenne, mert akkor eltérés lenne a vérképedben.

A hízástól érezhetsz zsírcsomókat a nyakadon, de szerintem menj el egy pajzsmirigy UH-ra.

2011. nov. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nyilván steril gyulladások jellemzőek autoimmun betegségekre, hiszen annak ez az alapvető patomechanizmusa, én is jártam iskolába :)


Viszont ez esetben, mint te is mondtad, már látszana a kvalitatív vérképen vagy a CRP-n a folyamat.

2011. nov. 12. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!