Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Minden nap használsz tisztaság...

Minden nap használsz tisztasági betétet?

Figyelt kérdés
Kinek több, kinek kevesebb hüvelyváladék távozik el naponta a nemiszervéből ugye! Azt olvastam, hogy a tisztasági betét mindennapos használata egészségtelen. Engem viszont kifejezetten idegesít, ha egy pici mennyiség is a bugyimra cseppen! Ti hogyan oldjátok meg ezeket a kellemetlen problémákat? Köszönöm a segítséget!
2011. nov. 14. 11:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem használok, csak ha menstruálok. Tampon mellé.
2011. nov. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én mindig használok.
2011. nov. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Èn is hasznàlok minden nap, fôleg ilyenkor mikor beáll a hideg, mert több van mint màskor. Ès szerintem egyàltalàn nem egèssègtelen. De persze cserèlni sem kétnaponta kell.
2011. nov. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nyílván nem arra gondoltam, mikor valaki 2 naponta cseréli. Alap higiéniát azért ismerek! De egyes nőgyógyászok állítják, hogy egészségtelen minden nap használni, csak ezért kérdeztem!
2011. nov. 14. 12:17
 5/8 anonim ***** válasza:
68%

A tisdztasági betét nem az egészséges hüvelyi folyás ellen van, hanem a barnázás, pecsételő vérzésre.

És bármennyire az van ráírva, hogy légáteresztő meg minden, akkor is beőállasz tőle, és nem tesz jót a mindennapos használat.

A normális hüvelyi folyás mindenféle extra mosás nélkül kijön a bugyiból ha csak berakod a mosógépbe, így semmi baj nincs vele. A barnázást, pecsételő vérzést viszont elő kell kezelni, hogy rendesen kijöjjön, úgy mint egy foltot, így a tisztasági betét védi a bugyit attól, hogy az összekenje. De a normális hüvelyi folyástól nem kell védeni, nem csinál vele semmit.

2011. nov. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem is sok a fehérfolyásom menstruáció előtt/után és engem is nagyon idegesít. De szerintem sem túl egészséges, mert azért "szellőznöd" is kell néha, szóval én elviselem. :S

12/L

2011. nov. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
soha nem használok
2011. nov. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én ált minden nap használok. nem szeretem ha összekoszolodik a bugyim..
2013. ápr. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!