Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha megjön mindig erősen...

Ha megjön mindig erősen görcsölök, nem tudok felállni, már előre szoktam félni, hogy megjön Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy van ilyen kérdése, de nekem nem volt mindig így 11 évesen jött meg 14 éves koromig megse éreztem, ha megjött/megvolt, 14 évesen viszont már nem tudtam felállni, a görcsoldóból napi 2-3 szem lemegy és nem mindig hat, melegvízzel próbáltam de nem csökken, olyan érzésem van, hogy lefog szakadni az egész méhem, már 18 vagyok, mivel lehet enyhíteni a fájdalmat még?:S
2011. nov. 14. 14:44
1 2
 1/11 bánomisén ***** válasza:
100%

Szoktál bevenni ilyenkor valami görcsoldót?


Nekem is hasonló gondjaim voltak ennyi idősen, én nőgyógyászhoz mentem, neked is javaslom.

2011. nov. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, szoktam amikor megvan akkor napi 2-3 a minimum, és alig múlik el tőle, nőgyógyásznál voltam, azt mondta, hogy nincs vele gond, és szedjek görcsoldót, csak az a baj, hogy már az se hat szinte semennyit, és tényleg iszonyatosan fáj.
2011. nov. 14. 15:08
 3/11 bánomisén ***** válasza:
100%

Oké, akkor doki kifújt. Keress meg egy természetgyógyászt ezzel a gonddal. A magam részéről bízom bennük amióta egy csontkovács megoldotta azt a gondomat, amit az ortopédorvos nem tudott.

Biztos van az ismeretségi körödben, aki foglalkozik gyógynövényekkel, vagy kineziológiával. Ők is tudnak elvileg segíteni még akkor is, ha esetleg te nem hiszel benne.

2011. nov. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, lehet, tényleg kikéne próbálnom azt is :)
2011. nov. 14. 15:29
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Apranaxot kell szedni mensi előtt 2 nappal napi 2 szem. Fontos, hogy a mensi előtt már beszedd, így a görcs létre sem fog jönni, mert gátolj a prosztaglandintermelést a gyógyszert. Házidoki felírja. Ha nem pontos a ciklusod, akkor sajnos más megoldás kell. (pl fogigátlóval beállítják, majd utána kezded el szedni az apranaxot, amikor már tudod mikor jön meg)

Igen és mensi első 3 napján még szedni kell.

2011. nov. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én szedek apranaxot, és csak akkor szedem be ha kezd fájni a hasam, és el is múlik egy fél órán belül

én nem szeretek sok gyógyszert szedni, nem jó beszedni azokból annyit

2011. nov. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy ne jó a gyógyszer, de itt az volt a kérdés, hogy hatékony gyógymód kell a görcsökre, ami a mindennapi életben gátolja a kérdezőt. Nekem ezt a módszert az orvosom ajánlotta. Ha csak a mensi kezdetétől kezded szedni, akkor egyáltalán ne biztos, hogy hatékony lesz.

Javaslom kérdező, hogy beszéld meg ezt a módszert a nődokiddal.

2011. nov. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Mila11 ***** válasza:
100%

azért az apranaxot ne ajánlgassuk már ennyire! az egy komoly, erős gyógyszer amit mindenképpen orvos írjon fel és neki magának! ne mzívességből a házidoki, hanem nőgyógyász! komolyan azért azt ne szedjük már ész nélkül!

nem tudom mennyire erősek a görcseid, mert nagyon eltér egy-egy ember tűréshatára, de elhiszem, hogy lehetnek elviselhetetlenek.hányni szoktál pl. amikor erős görcseid vannak? semmiképpen nem támogatom a sok gyógyszer bekapkodását azonban egy nőgyógyász ha szükséges felírja neked amit és amennyit kell!

nekem egyébként már ha előtte figyelek és kerülöm a fűszeres ételeket, alkoholt, cigi (ha ezekben egyáltalán érintett vagy) könnyebb lefolyás a tapasztalatom.

Különben valóban ha a gyógyszer marad már a görcs előtt érdemes bevenni, hogy ne is legyen.

2011. nov. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Meleg vizes palack a pocira is jó a görcsökre
2011. nov. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, hányni nem szoktam, a fájdalomküszöböm elég nagy, egyedül a görcsök azok amik levesznek a lábamról és nem tudok felállni, a melegvízes palackot próbáltam, semmit nem segített, zuhanyzással is próbáltam az se enyhítette. Nőgyógyászhoz vissza fogok menni, a fogamzásgátló szokta enyhíteni a görcsölést?(sosem szedtem fogamzásgátlót)
2011. nov. 14. 18:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!