Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS - hajhullás Metformin...

PCOS - hajhullás Metformin hatására?

Figyelt kérdés
kb. fél éve szedek metformint és úgy 1 hónapja vettem észre, hogy kevesebb a hajam. Ezzel eddig soha nem volt problémám, nem volt tünetként nálam a férfias hajhullás, csak most lépett fel, miután kezelni kezdtek. Azt nem veszem észre, hogy hullana, csak azt látom, hogy elöl sokkal kevesebb,mint volt. Valaki tapasztalt már ilyet? Mit lehet tenni?
2011. nov. 19. 15:06
 1/3 anonim ***** válasza:

kb 4 Ève szedem a metformint a cukor betegségre.De semilyen hajhulást nem tapasztaltam töle.Más lehet az oka.

A legegyszerübb elmész a börgyogyászhoz és vesznek töled vért, majd ott meglátják mi a gond.

Lehet ,hogy vashiányos vagy,de sok minden mástol is lehet.Egy csalán tea kura is segit valamenyit de mindenképen orvoshoz kell fordulnod.

2011. nov. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bocsi az elözö vagyok nem figyeltem,hogy pcos metforminra kéred a választ.

De továbbra is azt javasolom menyél el a börgyogyászhoz és mond el neki azt is,hogy szeded ezt a gyogyszert a vér mindent ki mutatt.

2011. nov. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a választ. Közben van fejlemény, hátha valakinek hasznos lehet: a hajam a PCOS miatt lett ritkább, még a fél évvel ezelőtti állapot miatt (kezelés előtt). A haj hosszú életciklusából adódik, hogy csak mostanra hullott ki, ha rendesen szedem a gyógyszert, tartom a diétát és mozgok, fél-1 év és rendbejön :) (irtak fel hajszeszt és spec. sampont a folyamat meggyorssitására, még nem kezdtem el használni, de már most javult - gondolom, mivel lement a stressz rólam ezirányban). :)
2011. nov. 28. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!