Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szűzként is el kell menni...

Szűzként is el kell menni nőgyógyászhoz kb 20 évesen? Minek?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, szűz. Még kb 18 éves koromban az egyik rokonom kérdezte hogy voltam-e már nődokinál. Mondtam hogy nem, erre "Úristen, ennyi idősen már muszáj elmenni". Én nem mentem el, de tegnap voltam mert volt egy kis gondom, azelőtt nem volt. Kb felesleges volt még így is elmenni, hogy gondom volt. Csak megvizsgált, adott gyógyszert és ennyi. Miért kellett volna már 18 évesen elmenni?
2011. nov. 23. 17:33
 1/10 anonim ***** válasza:
20%
Erre is vonatkozik az, hogy orvoshoz nem akkor kell elmenni, ha már nagy a baj, hanem hogy ne legyen, illetve ha mégis, akkor még időben felismerjék, kezeljék. Szűzlánynak ugyanúgy lehet betegsége, mint annak, aki rendszeres szexuális életet él.
2011. nov. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De nem tudom ez a vizsgálat ért-e valamit, ezért is kérdeztem. Ugye végbelen keresztül vizsgált, kb fél perc ha volt (szó se róla, bőven elég volt) de az a pár has nyomkodás nem tudom mire volt elég. Mert még ha nem szűzként mentem volna, akkor csinált volna rákszűrést persze az kell, de így...
2011. nov. 23. 17:40
 3/10 anonim ***** válasza:
54%

Érdekes volt az orvosod,mert szűzet is meg lehet vizsgálni hülyen keresztül,inkább kislányoknál,kis tiniknél van a végbeles módszer.Szűzeknél is tud rákszűrést csinálni,így meg ha lenne cisztád nem látott semmit.Szóval sok értelme nem volt,bár nemt udom mi volt a kis gond.


Nem kell elmenni,hanem ajánlott elmenni nőgyógyászhoz pontosítanák.Nem mindenki megy el 18 évesen,azt szokták mondani,hogy a sexuális élet mekgkezdése előtt célszerű elmenni és akkor van értelme a vizsgálatnak ha van rákszűrés is,a végbélen keresztül történő vizsgálatkor csak a méhet tudja kitapogatni,de nem tud kenetet venni,nem tudja meg nincs e valami vírus benned.


Nem kell mindenkinek mindenáron 18 évesen elmenni,de 20 évesen már célszerű,ha nem vagy kikapos,szűz vagy,a mensid is rendben van,rendszeres akkor nem feltétlenül kell ilyen korban orvoshoz menni.

2011. nov. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

hüvelyen keresztült akartam írni és egy rendes nőgyógyász a nemiszerv külsejét is megnézi,a szeméremajkakat,a csiklót is egy 21 évesnél már a hüvelyen keresztül vizsgál,még ha szűz is vagy,hisz vannak kisebb eszközök is,amivel már el lehet végezni úgy a rákszűrést,hogy nem sérül meg a szűzhártyád se.


Keress te is inkább egy jobb orvost.És egy valamire való orvos mielőtt vizsgál és ha előszőr vagy nála meg alapból előszőr mentél el és szűz is vagy és közlöd is vele,akkor kikérdez,mikor jött meg a mensid,rendszeres e stb.


Az orvosoddal volt a baj szerintem.

2011. nov. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

Igazából amíg valaki nem él szexuális életet, és nincs nőgyógyászati problémája, addig tök fölösleges nőgyógyászhoz menni. Aki szexuális életet él, az is csak rákszűrésre megy, meg ha problémája van, máskor ők se mennek, Szűzen meg nincs rákszűrés, mert értelmetlen szintén.

Azok, akik hüledeznek, hogy miért nem mész 18 évesen már, úgy veszik általában, hogy ilyenkorra már nem szűz az illető. Pl nekem se mondta egyetlen ismerősöm se aki tudta, hogy szűz vagyok, hogy 18 évesen miért nem megyek már nőgyógyászhoz. Probléma észlelésekor viszont muszály elmenni. Ennyi.

2011. nov. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%

Ha nincs semmi problémád, akkor fölösleges elmenned, amig nem kezded el a nemi életet.

Akkor már érdemes szűrésre elmenned 2-3 évente.

2011. nov. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

nem kellett volna, ha nem volt semmi bajod.

25 éves korod felett már érdemes elmenni szűrővizsgálatra 2-3 évente.

2011. nov. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Kicsit kiingott a ciklusom ideje, azért mentem el. Meg néha pecsételő vérzésem van, de állítólag peteéréskor normális.

Mondjuk kb felesleges volt elmenni, mert azt mondta szedjek fogamzásgátlót, azt meg nem akarok szedni....

2011. nov. 29. 19:25
 9/10 anonim ***** válasza:
50%
A fogamzásgátló szedését nagyon gondold meg, valóban, mert borítja a hormon háztartást és abbahagyáskor minden visszaáll az elötte lévő állapotba, plussz fene tudja mi mindent hoz még elő! A ráknak esélyét is növeli!
2011. nov. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bizony ez igaz,ha nem élsz nemiéletet,akkor nem kell fogamzásgátló,az is hormont tartalmaz.Régebben és ma is sok orvos elköveti azt a hibát,hogy ha valakinek kicsit a havija össze-vissza,csúszva jön meg,egyből hormontabletával,vagy más hormon kezeléssel akarták kezelni,ezek a fiatal lányok vagy elhíztak a tablettától,vagy szőrősekké váltak,így nagyon kell velük vigyázni.Nekem is van ilyen ismerősőm,akikkel megtörtént és alíg 1 éve volt mensijük,most meg lehet nézni őket.A mensi igadozása van olyan felnőtt 41 éves ismerősőm ahol ez ma is igaz és semmi baja nincs egyébként,2 gyerekes édesanya,a lánya ugyanezt örökölte (és nem engedi hogy bárki is hormonnal próbálja havi pontossággal rendezni a mensijét,a lányának is későn jött meg mensije viszonylag.)És az orvosa akihez jár ő is mondta,hogy nem is kell minden esetben ha minden a rendezettlen mensi ellenére rendben van hormonnal tömni senkit,így a lányának sem ajánja,még vizsgálaton a kiscsaj nem volt,csak beszélgetéséen,hogy szépen szokja a helyzetet és ha úgy érzi hogy itt az idő bátrabban elmerjen menni hozzá.
2011. dec. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!