Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fehérfolyásnál mit szoktatok...

Fehérfolyásnál mit szoktatok csinálni, higiénikailag? És ez kb. mennyi idő az első mensiig?

Figyelt kérdés
2011. nov. 23. 20:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

1-2évvel az elsö menstruáció elött de lehet eltérés.Érdmes tisztasági betétet használni ha nagyobb mennyiségü.Carfree és a Libresse tisztasági betétek nagyon jók.Tapasztalatból mondommert én is ezeket használom a köztes napokon.

11/L

2011. nov. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Tisztasági betét elég, egyébként a menstruáció előtt 1-2 évvel kezdődik, de akkor is van, ha már megjött a menstruáció, egészen klimaxig.
2011. nov. 24. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
44%

Fehérfolyásra NE használjatok tisztasági betétet. A tisztasági betét pecsételős vérzésre, vagy rendellenes folyásra van, NEM a normális fehérfolyásra.

NAGYON egészségtelen folyamatosan tisztasági betétet használni, márpedig fehérfolyás szinte mindig van nemileg érett nőknél, hiszen az tisztítja a hüvelyt.

A fehérfolyás pedig mindenféle kezelés nélkül kijön a bugyiból, csak be kell tenni a mosógépbe és kész.

A betét és tisztasági betét azért van, hogy foltot hagyó dolgoktól védje az alsóneműt, de a normális fehérfolyás nem hagy foltot.

2011. nov. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
de akkor hagyjam, hogy megteljen vele a bugyim? mert sok "jön" ..
2011. nov. 24. 19:04
 5/15 anonim ***** válasza:

Nem az a gond a folyással, bármilyennel, hogy nem jön ki mosással... Hanem ha olyan mennyiségű, hogy átüt a bugyin, és mondjk a nadrágon is foltot hagy...

Ha valóban sima fehér folyásról van szó, és nincs mögötte más probléma pl. fertőzés, és kellemetlenül érzed magad, használj nyugodtan betétet. Csak figyelj arra, hogy ne valami vacak, műanyag bevonatú legyen.

2011. nov. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
48%
Nem kell hagyni, hogy megteljen a bugyid. Egyszerűen amikor elmész wc-re letörlöd wc papírral, ha nagyon sok jött. Felesleges a betétre pénzt és időt költeni. Én sose használtam folyás miatt.
2011. dec. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Tinédzserként hiába töröltem le wc-kor, ha nem használtam volna tisztasági betétet, megtelt volna a bugyi. Szóval erről ennyit.
2012. márc. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
48%

ez mekkora baromság, hogy ne használjunk fehérfolyásra tisztasági betétet... mert, miért ne??? pont erre van, semmit nem árt, csak megvédi a fehérneműt. igenis nem gusztusos h ugyanazt a bugyit hússzor eláztatja a folyás, egy idő után nyomot is hagy.


ajánlánam a libresse micro betétet, kisméretű, minden fajta bugyiban elfér.

2012. márc. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
30%
mi a francért lenne egészségtelen tisztasági betétet hordani??? XDD ekkora butaságot.
2012. márc. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%
Igen,utolsó. Egészségtelen a RENDSZERES használata. A rendszeres alatt a folyamatosan minden nap. Hiába van ráírva,hogy légáteresztő a nemi szervnek is van szüksége szellőzésre. De a normális folyásnál nem kell semmit használni. De van akinek nagyon erős a fehérfolyása annak is ajánlatos 3-4 nap szünetet tartani a használatából. Bár tinikorban tényleg erősebb a folyás,de akkor is érdemes néhány napig nem használni,minden hónapban. Én is a Libresse és a Carefree termékeit ajánlom. Valamint,ha nagyon erős akkor azért egy kivizsgálást megér a dolog.
2012. márc. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!