Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Olyan előfordulhat, hogy a...

Olyan előfordulhat, hogy a mensim kimarad? Akkor is ha nem vagyok terhes? Veletek is volt már ilyen?

Figyelt kérdés
A mensim már 3 napja késik, de terhes nem lehetek, mert rendszeresen védekezünk, és ellenőrizzük a gumit utána. Veletek is volt ilyen? Az utóbbi idő nagyon stresszes volt..:/ elképzelhető hogy az a baj?
2011. nov. 24. 06:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Nálam van hogy 3 hónapokat kimarad... aztán jön meg de akkor rengeteg és fáj:/
2011. nov. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És olyankor nem ijedsz meg, hogy esetleg terhes vagy?
2011. nov. 24. 07:41
 3/9 anonim ***** válasza:
A stressz nagyon sokat arthat, tehat lehet bovebb, kevesebb, de keshet vagy elhuzodhat a verzes, tehat tovabb tart. 1-2 het, vagy honap utan mar figyelj erre, de 3 nap kesesnek meg nincs kulonosebb jelentosege, mint irod is, hogy stresszes voltal.
2011. nov. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem ijedek meg mert még szűz vagyok,és 18 éves lány. Amúgy voltam orvosnál...azt mondták biztos terhes vagyok,de mondom szűz vagyok. Aztán megvizsgált,és tabit kéne szednem... de azt mondtam köszönöm nem.
2011. nov. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem gimis koromban konkrétan két havonta volt menstruációm. Utána beállt napi pontossággal. De vizsgaidőszakban volt hogy késett vagy teljesen kimaradt. Fogamzásgátló abbahagyása után szintén többször kimaradt. Esemény utáni után 6 hónapig meg se jött.

Szóval a válasz, hogy millió oka lehet, amiért késik vagy elmarad. A terhesség csak egy a sok közül, amit viszont akkor se zárhatsz ki ha a gumi sose szakadt ki.

Ha két hét múlva se jön meg, csinálj egy tesztet, ha negatív akkor nyugodj meg és majd megjön.

Mikor egyszer rástresszeltem hogy terhes vagyok, 30 napig várhattam hogy megjöjjön...

2011. nov. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.
2011. nov. 24. 08:10
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megijeszteni, de óvszer mellett is teherbe lehet esni. Lehetnek olyan sérülések az óvszeren, ami szabad szemmel nem látható.

Egyébként késést a stressz is okozhatja, vagy felfázás, de ne zárd ki 100%-ban a terhesség lehetőségét sem, vegyél tesztet.

2011. nov. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen. Nem zárom ki a terhességet. Ma veszünk tesztet. És köszönöm a kommentet.
2011. nov. 24. 08:36
 9/9 anonim ***** válasza:

07:50

Keress egy normális orvost, aki ténylegesen meg akar gyógyítani, és nem csak fogamzásgátló tablettát eladni neked. Sajnos sok orvos felírja mindenkinek, akinek csak tudja, mert őt jól fizetik ezért, plusz egyszerűbb felírni mint megkeresni a probléma valód okát.

A foggátló SOSE gyógyítja meg a rendszertelen menszeszt, csak elnapolja a problémát (szőnyeg alá söpri), mert megszünteti, amíg szedik.

De a rendszertelen menszesz oka általában hormonális probléma, amit meg kell találni, és rendesen kezelni, arra való gyógyszerrel, és nem fogamzásgátlóval. Egy lelkiismeretes orvos, akit érdekel a páciens egészsége nem is hajlandó foggátlót felírni egy rendszertelenül menstruáló nőnek, amíg ki nem gyógyította abból, ami a menszesz rendszertelenségét okozta.

Úgyhogy van megoldás, csak jó orvos kell hozzá.

2011. nov. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!