Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért használ ma már minden...

Miért használ ma már minden 11-12 éves kislány tampont?

Figyelt kérdés
2011. nov. 24. 18:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
85%

Hát ha te életed végéig szenvedni akarsz azért, mert nem tudsz "kibontakozni" a betét miatt egyéb programokon ez egyéni szoc. probléma... gratulálok.

Egy 12 éves KISLÁNY

2011. nov. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
93%

Én 13 vagyok. Tavaly jött meg, akkor 12 voltam. Én akkor is, és most is betétet használok.

De sokszor van, hogy felhelyezek egy tampont. Igen, 12 éves koromban is.

És, hogy miért? Talán mert menstruálok! Mi a baj vele?

Amerikában pl. mindenki tampont használ. Betétet csak nagyon ritkán. És jól is teszik.

Sokkal kényelmesebb és megbízhatóbb.

Betéttel mindig átázok, csupa vér leszek. Az iskolában is, emberek előtt. (történt ilyen)

Kényelmetlen érezni, ahogy folyik a vér. Tamponnal semmit sem érezni.


A tamponnal lehet fürdeni/ugrálni/túrázni. Sok kirándulásomat megmentette.


Nem értem, hogy mi a problémád vele. Az, hogy felhelyezik maguknak? Ebben én nem látok gondot. Szerinted nem kéne "oda" nyúlni, félni kell tőle? Egyáltalán nem probléma ha egy fiatalabb lány is felfedezi magát.



13/L

2011. nov. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
87%
A betét kész szenvedés, kényelmetlen, ülsz a vérben ami büdösödik és bármikor átázhatsz. Sporthoz és sok ruhához használhatatlan. Én hálát rebegnék annak, aki feltalálta a tampont.
2011. nov. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
93%

2-án fog nekem megjönni és tampont kell használnom mert sportversenyre megyek.Itt egy élö példa.Mert menstruálnak tesi órájuk van és mert az kényelmes és erös a vérzésük.

11/L

2011. nov. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Mert létezik biztonságos és kényelmes tampon megfelelő méretben. Amikor én 11 éves voltam, és megjött a menstruációm, még betétek sem léteztek, csak háztartási vatta. 14 éves voltam, amikor először szereztünk Németországból OB tampont. Azóta azt használom. Ha lett volna korábban is, biztosan nem vattázgatok.
2011. dec. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én is használtam 12 évesen is tampont. Az az egy hátránya, hogy hajlamosabbá tesz gombás megbetegedésekre, de ezen kívül semmi kivetnivalót nem látok benne és 12 évesen sem láttam. Undorító egy véres betéten ülni vagy sétálgatni vele. Még a legmárkásabbak is el tudnak csúszni, vagy kiereszteni amit nem kéne.
2011. dec. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!