Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Nők egészsége

A kérdés

Mért használ minden lány tampont, amikor sokunk szerint nem higénikus?

2011. nov. 10. 22:51  Privát üzenet  

A válaszok
Mert nekem sokkal kényelmesebb a betétnél. 10 éve használok tampont, soha semmi bajom nem volt. Mindig alaposan kezet mosok előtte, nem hagyom bent sokáig, és mindig akkorát használok, amekkorát kell. Pl. van olyan ismerősöm, aki 1 supert használt egésznap a leggyengébb napján... Így értem is, miért kell annyiszor dokihoz rohangálnia..

A válasz 64%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont 2011. nov. 10. 23:03 Privát üzenet

Azért, mert dunsztjuk nincsen arról, hogy mit okozhat a tampon. "évek óta használom és semmi bajom"...

1. még bőven lehet

2. nagyon sok nőnek gondot okoz (fertőzések, méhszájseb)

Azért használják, mert kényelmes (ez teljesen igaz), mert divat, mert ciki érezni, hogy menstruálok (csináljunk úgy, mintha nem lenne), mert a betéttel elázhatok és akkor jajaj....

Sóval divat, kényelem és félreinformáltság, hogy a tampon higiénikusabb. (mert nem az, csak éppen a hüvelynek a baciflórájába nem látunk bele:)

A válasz 32%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont 2011. nov. 11. 11:53 Privát üzenet

Kényelmes, igen, de hogy ez divat lenne... :DD

Érdekes, eddig minden szűrés alkalmával rendben találtak nálam mindent. Édesanyámnak se volt soha semmi baja, ő is tampont használt fiatalkora óta. Egy dolgot tartottunk még be nagyon - többit leszámítva -, hogy éjszakára mindig betéttel aludtunk.

A válasz 34%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont 2011. nov. 11. 23:17 Privát üzenet
Mert kényelmesebb. Nem tudom elviselni, hogy betétcsere után akár 10perccel lesz egy erős "vérzési rohamom" és már vérben tocsogok.. hát nagyon higiénikus lehet ez is.. az meg nem megoldás hogy cseréljek negyedóránként..:S

A válasz 65%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont 2011. nov. 15. 13:44 Privát üzenet
nekem volt h véres lett a gatyám,pedig márkás volt a betét.én meg azt ne tudom h lehet a vérben tocsogni..

A válasz 55%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont 2011. nov. 15. 13:54 Privát üzenet
Nekem nagyon rossz érzés,amikor kifolyik a vér,vagy akár csak a folyás(terhesség idején)mert olyan,mintha bepisilnék,és félek,hogy menten lecsurog a lábamon. Nekem van nőgyógyászati bajom,pedig egy éve csak betétet használok. Pontosabban tisztaságit,merthogy terhes voltam,és még szoptatok,és nem indult még meg újra a vérzés. De ezek a bajok nem a tampon miatt vannak,hanem inkább visszafröccsenő pisi a toaletten,meg egyéb óvatlanságok.Persze nem tartom kizártnak,hogy a tampon is be tud "segíteni",ha nem tartja be vki a higiénés szabályokat.

A válasz 50%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont 2011. nov. 15. 15:20 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
S. O. S. Én 13 éves lány vagyok és még mindig nem menstruálok ez normális? Mit csináljak?
13 éves lány vagyok. Amikor pisilek akkor olyan barnás színűt, de a bugyimban csak hüvelyváladék van, vagy valami zöld nem tudom mi. ( Anyukám is e korosztályban menstruált először ) Mi ez?
15 éves, eléggé fejlett lány vagyok, de még nem menstruálok. Legutoljára június 21. én menstruáltam és azóta semmi. Ideje lenne meglátogatni egy nőgyógyászt?
Ha egy lány fogamzásgátlót szed, a tabletta bevétele után nem tanácsos néhány órán keresztül nagyvécézni? Lehetséges hogy a tabletta ezáltal kiürül? Korrekt válaszokat várnék.
17 éves lány vagyok! Nemrég észrevettem, hogy a melleimben kitapinthatók a csomók! ( főleg a bal mellemben ) Ez mitől lehet?
Mennyire egészséges ha egy tinédzser lány melle lóg?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Nők egészsége rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!