Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mért használ minden lány...

Mért használ minden lány tampont, amikor sokunk szerint nem higénikus?

Figyelt kérdés
2011. nov. 10. 22:51
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Mert nekem sokkal kényelmesebb a betétnél. 10 éve használok tampont, soha semmi bajom nem volt. Mindig alaposan kezet mosok előtte, nem hagyom bent sokáig, és mindig akkorát használok, amekkorát kell. Pl. van olyan ismerősöm, aki 1 supert használt egésznap a leggyengébb napján... Így értem is, miért kell annyiszor dokihoz rohangálnia..
2011. nov. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
35%

Azért, mert dunsztjuk nincsen arról, hogy mit okozhat a tampon. "évek óta használom és semmi bajom"...

1. még bőven lehet

2. nagyon sok nőnek gondot okoz (fertőzések, méhszájseb)


Azért használják, mert kényelmes (ez teljesen igaz), mert divat, mert ciki érezni, hogy menstruálok (csináljunk úgy, mintha nem lenne), mert a betéttel elázhatok és akkor jajaj....


Sóval divat, kényelem és félreinformáltság, hogy a tampon higiénikusabb. (mert nem az, csak éppen a hüvelynek a baciflórájába nem látunk bele:)

2011. nov. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%

Kényelmes, igen, de hogy ez divat lenne... :DD

Érdekes, eddig minden szűrés alkalmával rendben találtak nálam mindent. Édesanyámnak se volt soha semmi baja, ő is tampont használt fiatalkora óta. Egy dolgot tartottunk még be nagyon - többit leszámítva -, hogy éjszakára mindig betéttel aludtunk.

2011. nov. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
Mert kényelmesebb. Nem tudom elviselni, hogy betétcsere után akár 10perccel lesz egy erős "vérzési rohamom" és már vérben tocsogok.. hát nagyon higiénikus lehet ez is.. az meg nem megoldás hogy cseréljek negyedóránként..:S
2011. nov. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%
nekem volt h véres lett a gatyám,pedig márkás volt a betét.én meg azt ne tudom h lehet a vérben tocsogni..
2011. nov. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon rossz érzés,amikor kifolyik a vér,vagy akár csak a folyás(terhesség idején)mert olyan,mintha bepisilnék,és félek,hogy menten lecsurog a lábamon. Nekem van nőgyógyászati bajom,pedig egy éve csak betétet használok. Pontosabban tisztaságit,merthogy terhes voltam,és még szoptatok,és nem indult még meg újra a vérzés. De ezek a bajok nem a tampon miatt vannak,hanem inkább visszafröccsenő pisi a toaletten,meg egyéb óvatlanságok.Persze nem tartom kizártnak,hogy a tampon is be tud "segíteni",ha nem tartja be vki a higiénés szabályokat.
2011. nov. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!