Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Én majd hogy menjek nőgyógyász...

Én majd hogy menjek nőgyógyászhoz? 13/L

Figyelt kérdés

Tudom, hogy még nem kell mennem. Viszont ahogy én olvastam/hallottam róla, 14-15 évesen el kéne menni nőgyógyászhoz.

Nekem csak 1 problémám van: vidéki vagyok, és itt nincs nőgyógyász.

Anyukám biztosan nem fog elvinni városba, mert ő elég maradi ilyen témában. Szerinte tampont is csak 16 éves kortól kéne használni. Szóval ő ilyen, kérlek titeket ne ezt kritizáljátok.


Hogy menjek? Muszáj egyáltalán? Valószínűleg nem fogok menni. Kivel,hogyan,mivel,mikor,hová? Nagy baj ha én nem megyek tinédzserkoromban? Szexuális életet élőknek muszáj elmenni?



Köszi!

13/L


2011. nov. 25. 15:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
55%
Miért akarsz elmenni? Anyukád hány éves, hogy nem megy veled? Miért tartod maradinak?
2011. nov. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Első:

Mert mindenhol azt írják/mondják, hogy 14-15 éves korban muszáj elmenni ilyenre. Anyukám szívinfarktust kapna, ha megtudná, hogy én nőgyógyászhoz akarok menni. De mégis mindenhol azt írják, hogy muszáj! Valamiféle általános vizsgálás.

2011. nov. 25. 15:15
 3/18 anonim ***** válasza:

14-15 évesen nem kötelező elmenned nőgyógyászhoz, de a szexuális élet megkezdése előtt feltétlenül szükséges egy látogatás. Az is fontos, hogy adasd be magadnak még előtte a HPV elleni oltást! ( ezt úgy tudom, hogy a körzeti orvos is beadhatja)

Ha majd ennek eljön az ideje, próbálj meg beszélni anyukáddal, ha elzárkózik a téma elől, akkor a TB kártyáddal együtt elmehetsz egyedül is a körzeti nőgyógyászatra. Ott megmondhatod az orvosnak, hogy először vagy ilyen vizsgálaton, biztos vagyok benne, hogy normálisan fog hozzáállni. Ha nem akarsz egyedül menni, akkor kérd meg az egyik idősebb rokonodat vagy barátnődet, hogy kísérjen el.

2011. nov. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Ha csak az utolsó kérdés nem vonatkozik rád, ráérsz vele.

Ritkább esetben előfordulhat olyan eü. probléma, hogy a kezelő orvosod (házi, vagy egyéb szakorvos) a diagnózis felállítása végett kér nőgyógyászati vizsgálatot is, ebben az esetben úgyis ad beutalót, de ezt csak a teljesség kedvéért írtam, nem jellemző.

Egyéb esetben természetesen nem kell beutaló, és szülői kíséret sem.

2011. nov. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

akkor menj nőgyógyászhoz, ha problémád van vagy a szexuális élet megkezdése előtt, ha majd szexuális életet élsz, akkor legalább évente egy alkalommal el kell menni rákszűrésre


14 éves korod után nyugodtan mehetsz egyedül is :)

2011. nov. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség. Nem kell elmenni oylan korán nőgyőgyászhoz, 20 éves vagyok és még én sem voltam egyszer sem.Nincs semmi bajom. Ha úgy érzed, hogy tényleg muszáj lenne elmenned, vagy ha elkezdenéd a szexuális életet 17 éves korod alatt(ajánlom, hogy NE), akkor viszont tényleg el kellesz menned, érdeklődd meg anyukádtól, hogy ti melyik térségbe tartoztok, illetve hova vagytok rendelve, aztán oda kellesz bemenni a nőgyógyászatra. Az meg, hogy kivel menjél, háát szerintem, ha anyukád végképp nem kísérne el(bár sztem beszélj róla vele), akkor barátnőiddel, vagy valami közelebbi rokonnal, esetleg idősebb barátnővel, testvérrel.
2011. nov. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Semmi nem "muszáj". A saját érdekedet szolgálja.

Aki nem él szexuális életet, annak 18-20 évesen ajánlott először menni, hacsak nincs panasza. Ha van panasz, azonnal.

Aki él nemi életet, annak a saját érdekében kell mennie, hiszen kell iratnia fogamzásgátlót, és évente kell rákszűrésre menni. Ez nem azért ajánlott, hogy neked szar legyen, hanem hogy ne halj bele olyan betegségbe, ami idejében felismerve 100%-ban gyógyítható.

Ráadásul a szexuális élettel járnak sajnos fertőzések is, ez nem kellemes, de természetes dolog. Ha valaki elég felnőtt a szexhez, legyen elég felnőtt a nőgyógyászhoz is. Ráadásul a kezeletlen fertőzés végleges meddőséget okozhat, felnőtt korodban nem lehet gyereked, amikor szeretnél.


Tehát a válasz: nem kötelező (mint egy védőoltás), de ajánlott.

2011. nov. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%
13 évesen még nem muszáj nőgyógyászhoz menned, viszont ha majd már szexuális életet élsz, tanácsos rendszeresen (évente egyszer) meglátogatni a nőgyógyászt.
2011. nov. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

*20 éves vagyok és még én sem voltam egyszer sem.Nincs semmi bajom.


Honnan tudod? Biztos csak negatív lelettel a kezedben lehetsz, az oltás és a nemi élet mellőzése sem életbiztosítás.

Egy halom dolog okozhat méhszájsebet, aminek sokszor nincs tünete, viszont lehet belőle méhnyakrák, és nem a HPV okozza, tehát kivédeni sem lehet oltással.


Oké, hogy te nem mész, a te dolgod, de mást nem bíztass ilyenre nyilvánosan, főleg ne egy 13 évest.

2011. nov. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2011. nov. 25. 15:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!