Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tegyek, ha nagyon pattanás...

Mit tegyek, ha nagyon pattanásos a hátam és a mellkasom?

Figyelt kérdés

Azt hittem, hogyha kikerülök a pattanásozós-fejlősőd korszakomból, akkor elmúlik, mindenki ezt mondta. Most már az arcomon nincs pattanás, nem zsíros a bőröm/hajam, meg ami ilyenkor lenni szokott, de a hátam és a dekoltázsom borzalom :(

Nyáron valamelyest visszaszorul, de ilyenkor, amikor zárt ruha van rajtam, visszajönnek. És ez évek óta megy. Próbáltam radírozni, gyógyszertáras tusfürdővel fürdöni, szappannak fürödni, egészségesebben enni, szellőztetni/napoztatni. De nem. Már ott tartok, hogy nem sívesen veszek fel dekolt felsőket, mert na... Nem vészes, tehát nem vagyok gennyes csomókkal teli, de vannak, és rossz.

A hátamon elég nagyok, és mélyen vannak. Gondoltam bőrgyógyászra, de rengeteg olyat hallottam, hogy az ott felírt gyógyszertől napérzékenyek lettem, hámlani kezdett a bőrük, meg egyéb finomságok. Ha nem muszáj, nem akarom még jobban elszúrni a bőrömet.


Valami tanács ? :(


2011. dec. 6. 17:31
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsi az elírásokért, elfelejtettem visszaolvasni.
2011. dec. 6. 17:33
 2/10 anonim ***** válasza:
Normális étrend, sok gyümölccsel és zöldségfélékkel. Tinikorban ilyesmi a legtöbb embernek van.A testradír most nem használ. Ha zavar a bőrgyágyász biztos segít.
2011. dec. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kicsit olvasd el jobban a kérdést.

Próbáltam az egészséges étrendet, és azért már nem vagyok a "pattanásos-tini" korban. 17 vagyok.

2011. dec. 6. 17:46
 4/10 anonim ***** válasza:

én is ilyen vagyok, és már 21, de nekem az arcomon is van még.. gondolhatod:S

anya mondjuk azt mondta, hogy neki is volt 24éves koráig, aztán fogamzásgátlót iratott fel, meg volt szexuális élete és elmúltak neki 1 hónap alatt..szóval lehet örökölted te is. ha nem, próbáld ki a sörélesztő szedését, én most azt fogom kipróbálni, nem drága.:)

2011. dec. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A bőrgyógyász egy próbát megért, azzal nem veszíthetsz. Nem muszáj használnod amit felír, de ha mondod is neki akkor ő se fog ráderőltetni semmi olyat, amit nem akarsz. Ha meg köcsög még mindig elmehetsz egy másikhoz.

Amúgy lehet, hogy a dezodortól van, esetleg a tejet nélkülözzed pár hónapig. Ezse kerül semmibe.

2011. dec. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha valami javulást tapasztaltatok, vagy egyéb tanácsot is kaptatok ami segített, kérjek írjátok le.


(Nekem csak a hátam, de minden fürdés után véres lesz a törülközöm..)


Köszönöm!

34/F

2011. dec. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
42%

Milyen aranyos , hogy kikéred magadnak hogy nem vagy már tini 17 vagy!

=-D


Miért szerinted ki a tini? aki 12-15 éves kor között van?

2012. jan. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Elég kár, hogy neked nem való ez az oldal.

Tudod, itt akkor szoktak válaszolni, ha van válaszuk az adott kérdésre, neked nincs. Mit keresel itt ?


Nem különben meg:

1. Hol olvastad, hogy kikérem magamnak ?

2. Megtanítottak szöveget értelmezni ? Azt írtam, hogy a pattanásos tini korban. Magyarán ott, ahol ragya van mindenki fején-hogy te is megértsd.


Köszönöm szépen az építő jellegű kritikát, és az érdembeli választ !


/Remélem, hogy az irónia gomb be van kapcsolva a gépeden/

2012. jan. 18. 16:19
 9/10 anonim válasza:
Nekem is pattanásos a hátam,de én csak 11 vagyok..én fertőtleníteni szoktam... És zselével keni..:) Remélem hamar elmúlik neked!
2013. ápr. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Leonetta00 válasza:
szia, 17/L vagyok es a pattanaskkal küzdök.. nekem ugyanigy van télen jobban kijönnek az arcomon az egesz mellkasomon a nyakam fele is mar kezd kijönni a hátamon ugyszint ..eszt már réggeben írtad ki ... de azért megkérdezném hogy neked mi használt..hátha tudna nekem is segíteni valami ...:/
2015. ápr. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!