Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Most akkor terhes vagyok?...

Most akkor terhes vagyok? Cisztám van? Hüvely gyulladásom van?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam nőgyógyásznál, megnyomkodta a hasam, ennyi... iszonyat fáj(t)..

reggel eljöttem újból, uh-ra leküldtek (mert miért is lenne a nőgyógyászati vizsgálóban uh). ott 1 várakozás után megvizsgált egy nő, aki látott itt-ott ezt-azt, de fogalma sem volt arról, mit lát(?) így felküldött a 2.-ra hogy mutassam meg. A dougles-ben látható valamilyen folyadék, illetve a petefészkemben is láttak ilyet, és abban van valami, de nem mondta rá, hogy ciszta.. felmentem, mondom a dokinak, nekem volt cisztám, 12 centis, csak másik oldalt... hát szerinte ez akkor se az, pedig a labor papíron is rajta van, hogy cisztának írta a kedves uh-s. a doki gondolkozott, aztán azt mondta, késni fog a menzesze, nem tudom miért, de most nem jön meg...

MI VAN? miért nem jön meg?-kérdeztem-.

ilyet mond: mert bent ragadt egy petesejt és most nem jön le...(?????)

ezzel haza küldött, menni, ülni, még mindig nem tudok, és nem tudták megmondani mi bajom. Egy olyan ember nézte az uh-t aki nem is értett hozzá, és egy olyan orvos mondta a diagnózist aki nem látta az uh-t...

most mi lehet a bajom? :(

azt leírnám, hogy 5. nőgyógyász az sztk-ban akinél voltam, mindegyik elküldött vizsgálat nélkül haza...

a háziorvoshoz mentem először, rajta keresztül tudta kikönyörögni az uh-t... :(

szerintetek mi lehet a baj?

ezt írták az uh-s papírra:

uterus nagysága 34*40 mm. Nyh. vastagsága 7 mm.

J.ov:33:21 mm, norm szerk. B.ov:48*42 mm, benne egy szabálytalan 30*26 mm-es folyadék tart képlet, melyben solid rész látható. A douglasban minimális folyadék ábr.


ezt írták, és a doki kifogásolta az egészet.


2011. dec. 7. 16:10
 1/6 A kérdező kommentje:
egyébként lent éles tűszerű, nyomásszerű fájdalmat érzek. hol szúr, hol nyom...
2011. dec. 7. 16:21
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az a biztos ha keresel egy másik nőgyógyászt, most laikusként nem fogja tudni senki sem felülbírálni sem az orvost, sem az ultrahangost, bár az ultrahangos véleménye ezek alapján megalapozottabbnak tűnik.
2011. dec. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

tünetek alapján és a leírtak alapján mi lehet?

a douglasban a folyadék mikor jelentkezik? menzesz előtt? ezt még senki se mondta el nekem. az sztk-ba jobbról-balra és vissza küldözgettek, aztán mentem egy másikhoz 3 kerülettel arébb, nem volt időm még enni se ma.

szóval azért most olvastam és kérdeztem rá... ők pedig nem igazán mondtak semmit, pedig nagyon!!! faggattam mindegyiket... :(

2011. dec. 7. 16:32
 4/6 A kérdező kommentje:
hol van még ingyenes?
2011. dec. 7. 16:38
 5/6 anonim ***** válasza:

uterus: méh

j.ov, b.ov: jobb petefészek, bal petefészek


Douglas - üreg. A hasüreg legmélyebb pontja az uterus mögötti terület, ahol a hasűri folyadék összegyűlik.


Ezek szerint a bal petefészkedben egy kb. 20 forintos nagyságú az UH-n folyadéknak látszó képlet van. Én nem hagynám annyiban, inkább felkeresnék egy magán nőgyőgyászt!

2011. dec. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
semmi pénzem :( karácsonyra ajándékot nem tudtam venni... hol van még ingyenes?
2011. dec. 7. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!