Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha nem műtenek meg, egy idő...

Ha nem műtenek meg, egy idő után meghalhatok?

Figyelt kérdés
Van egy cisztám ami "anteuterin elhelyezkedésű" ez nem tudom pontosan mit jelent, de 55mm-es és nagyon fáj. Állítólag mindenképp meg kell műteni. És ha nem műttetem meg hanem bennhagyom és csak várok, várok, mi történhet?
2011. dec. 7. 20:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Most ez komoly????? Szerintem az orvosodtól kérdezd meg, nem hinném hogy itt kellene ezt megkérdezni. Ha valaki azt mondja itt hogy ne műttesd meg mert nem lesz bajod, akkor elhiszed? Ráadásul ha tényleg olyan nagy mint leírtad, hát az hatalmas! Én akkor is megszabadulnék tőle ha nem lenne ártalmas, persze beszélnék az orvosommal! Ja és ha van egy kevés pénzed, akkor magánklinika!
2011. dec. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 bánomisén ***** válasza:
Miért nem akarod megműttetni? Főleg, ha fáj? Inkább szenvedsz?
2011. dec. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Hát csak kíváncsiságból kérdeztem, hogy vajon mennyire komoly az, hogy "mindenképp meg kell műteni"

Egyébként tényleg ekkora, ez nagynak számít? végül is öt és fél centi nekem nem tűnik nagynak.. :$

Nincs pénzem sajnos magánklinikára, sztkban meg iszonyú sokat kell rá várni, több hónapot, és a doki egy s*ggfej, aki semmi információt nem adott, el sem mondta, hogy mi ez az egész, csak annyit, hogy "cisztája van, mindenképp műtenie kell, nézzen utána az interneten"

2011. dec. 7. 20:59
 4/13 anonim ***** válasza:
Az első vagyok, ez lemaradt: Ha fáj akkor miért kerdezel ilyeneket, az orvos ennyire rádbízta, hogy mit csináljatok? Ha itt várod azt hogy valaki megnyugtasson a válaszával hát nagyon rossz helyen vagy! Látatlanban egy orvos sem mond semmit amivel segítene, nemhogy itt a rengeteg laikus!
2011. dec. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A méhedben van azt hiszem. Uterus=méh. Hol fáj? Az alhasad? Az egyik volt osztálytársamnak petefészek cisztája volt, de a fogamzásgátlótól, amit az orvos írt fel neki, elmúlt szerencsére.
2011. dec. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

és mire vársz??Tapsra??

Vannak ciszták (főleg petefészekben) ami ha nagyra nő muszáj műtéti úton eltávolítani.Belehalni nem fogsz tőle(ha csak nem válik rosszindulatúvá,és nem kezelteted) de iszonyatos fájdalmaid lesznek.

Nem értem..HA nagyon fáj már most is,akkor miért nem bírsz ki 20 perc altatást??és elmúlik a fájdalom..

Épeszű ember nem vár és vár..hanem minél előbb túl esik rajta

2011. dec. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
(első) Csak nézd meg egy vonalzón azt az 55 mm-t és gondolom, hogy annak a cisztának van kiterjedése is! Szerintem nagy. Webbeteg nevű oldalon orvosok válaszolnak. Azok kedvesek. Keress rá! Azt sajnálom, hogy nincs zs magánklinikára, tudom, hogy milyen az Sztk.:S
2011. dec. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha nincs pénzed a magánklinikára akkor sincs gond.Tessék elmenni egy másik sztk orvoshoz,és kérni hogy minél előbb műtsenek meg..Az orvos felfog venni a várólistára.Te meg szépen megvárod a kiírt időpontot.Ha nem mész el,akkor még később sem lesz időpont..A ciszta ha már ilyen nagy magától nem fog elmúlni.De sokkal fájdalmasabb lesz,és akár több ciszta is kialakulhat..
2011. dec. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 bánomisén ***** válasza:
Egyébként meg, hogy a kérdésedre is válaszoljak, ha tovább növeled a cisztádat, akkor lehet, hogy az egész méhedet kell majd eltávolítani, mert nem tudják már kiműteni belőle, az jobb lenne?
2011. dec. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem kell az SZTK sem leírni.Nekem is volt cisztám(kábé akkora mint a tied,csak nekem nem voltak fájdalmaim) és SZTK keretein belül intéztem el..Nagyon rendes volt a doki aki megműtött,és korrekt ellátásban volt részem...Én nem panaszkodom,mert jó orvosok vannak az SZTK-ban is,és a kórházban is.
2011. dec. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!