Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan lehet ellazulni úgy a...

Hogyan lehet ellazulni úgy a nőgyógyásznál, hogy ne fájjon a vizsgálat rettenetesen?

Figyelt kérdés

Szűz vagyok. Gyerekkoromban volt egy balesetem, ami miatt volt nőgyógyászati műtétem, és rettenetesen félek a nőgyógyászoktól. Már korábban is voltam nőgyógyásznál vizsgálaton, akkor is fájt az egész, de múlt héten megint el kellett mennem folyás miatt, és azt hittem, hogy nem bírom ki. Egyszerűen nem tudok lazítani. Remegett a lábam egész vizsgálat alatt. Az orvos rendes volt, megállt, nyugtatgatott, próbált beszéltetni is, de nem ment. Annyira szégyellem is magam miatta, hogy más nő felugrik a vizsgálóasztalra, szétteszi a lábát, megvizsgálják, aztán kijön, én meg előadom a hattyú halálát, de nem tudok mit tenni. Úgy érzem magam, mint akit megaláznak. Nemsokára megint kell mennem, és már előre félek a vizsgálattól. Az orvost is tuti dühíti, ha nem is mutatja, hogy ezt kihozom az egészből, de mit tudnék tenni? Ott feküdni nyugodtan számomra lehetetlen, amikor egy vadidegen túrkál ott, amit más még nem is látott. Szinte begörcsöl a hüvelyem, úgy érzem. Tudom, hogy a saját érdekem, hogy ki legyen kezelve minden nyavajám, de mégis. Nem vagyok egy nyafogós fazon. Gyomortükrözést is kibírtam, de ez a nőgyógyászati vizsgálat a mumus nálam. És a legszörnyűbb az egészben, hogy félek nekiállni szexuális életet élni a barátommal is, mert attól félek, hogy az is ugyanúgy fájna, amikor ujjaz, mint a vizsgálat. Pedig tudom, hogy nem, és a kettőt össze sem lehet hasonlítani, de akkor is. Van valami tippetek, hogy mivel készíthetném fel magam a legközelebbi alkalomra? Gondoltam az alkoholra is. De ha keveset iszok, az semmilyen hatással nincs rám, részegen meg nem mehetek oda.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2009. máj. 16. 17:37
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos nagyon messze lakok Budapesttől, így ő kiesik a lehetséges orvosok közül, de köszönöm, hogy gondoltatok rám.

2009. máj. 16. 20:19
 12/13 anonim ***** válasza:
60%

Talán egy vizsgálat erejéig megérné a Te helyzetedben elutazni hozzá. Azért, mert ő nem csak, mint nőgyógyász kiváló, hanem mert sokat, rengeteget fog tudni segíteni Neked abban is, hogy oldja a félelmeidet.:)

Te döntésed- jó döntést kívánok, akárhogy is alakul!

2009. máj. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Most melyik vizsgálatra gondoltál?

A kacsásra?

2014. okt. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!