Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szoptatás alatti menstruáció...

Szoptatás alatti menstruáció alakulás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mostmár csak napi kétszer szopizik a 15 hónapos kislányom! Kb. 4 hónapja jött meg a mensim szülés óta először! Pár hónapja azt figyeltem meg, h mensi előtt barnázok egy keveset, múlt hónapban ez 3-4 napig is tartott és csak utána jött meg (szinte alig észrevehető mennyiség).

A kérdésem az lenne, h a barnázásnak köze lehet e a szoptatáshoz, illetve ahhoz, h mostmár nemsokára abba fog maradni? Aki tud ezzel kapcsoltban valamit légyszi írjon! nemrég voltam dokinál, akkor ő mindent rendben talált!

Köszönöm szépen!


2011. dec. 13. 20:58
 1/5 anonim válasza:
szia! azt nem tudom, hogy mennyi köze van hozzá, de nálam is ez a helyzet, és szintén minden rendben van. az én lányom 18 hónapos most. a dokim szerint csak változott a szervezetem működése, és annyi mondott, ne agyaljak.
2011. dec. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amíg a kicsi gyakran és rendszeresen szopik, a menstruáció általában elmarad, és nem is termőképes a nő. Ahogy a szoptatás lecsökken, a menstruáció is visszatér, ahogy a termőképesség is.
2011. dec. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Kedves utolsó, aranyos vagy, de ezeket én is tudtam, a kérdéssel kapcsoltban nem tudsz valamit írni?

2011. dec. 16. 22:36
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor arra gondolsz, hogy előtte nem barnáztál eddig? Mert arra meg az a válaszom, hogy szülés után megváltozhat a menstruáció milyensége. Pl sok nő kevésbé görcsöl miután szült. De a barnázás lehet átmeneti is, ami azért van, mert most indul újra a menzeszed, és próbál beállni. Én ezek alapján nem aggódnék. A menstruáció eleji barnázás normális, de ha aggódsz, akkor legközelebb megemlítheted a dolgot az orvosnak. Vagy mondtad neki, és ő mondta rá, hogy nincs gond?
2011. dec. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

szia!

Köszi a válaszod!

Igen, arra gondolok, h eddig nem barnáztam mensi előtt max. 1-2 napig, most meg már 3 napja tart, a vérzés meg sehol! Mi most vagyok leszoktatóban már csak napi 1-2 szer szopizik a gyerkőc, szóval arra gondolok, h lehet, h ez kavar be, és később majd helyreáll! Szóval nem tudom!

A dokinál a mensi kérdésre nem tértünk ki, mert akkor még nem volt előtte barna, de megvolt a szokásos vizsgálat és minden okés volt! Szóval most tanácstalan vagyok!

2011. dec. 17. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!