Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Házi orvos adhat beutalót...

Házi orvos adhat beutalót ilyen esetben endokrinológiára?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon ritkán menstruálok, és mellette nagyon szőrös is vagyok. Már 22 éves múltam, szóval már beállhatott volna, de mindig is nagyon ritkán jött meg. Emelett pajzsmirigy alulműködésem is van, de arra adott gyógyszer a háziorvos, és az rendben van. Voltam már 4 nőgyógyásznál. Mindegyik fogamzásgátlót írt fel a problémára, de azok sem hatnak, mert vagy folyamatosan beteg vagyok tőlük, vagy azokat is hiába szedem, mert nem jön meg, vagy egy-egy napra össze-vissza. Emellett tudom, hogy ez csak tüneti kezelés, és az alapproblémát nem oldja meg, de hiába mondom, hogy nem szeretnék szedni fogamzásgátló gyógyszert állandóan azt mondják, hogy majd akkor kell foglalkoznom a problémával, ha majd gyereket szeretnék. De mi van, ha addig végérvényesen "elromlik" bennem valami? És nem adnak endokrinológiára beutalót, mert szerintük nincs olyan nagy baj. (Hozzátenném, hogy amikor az egyik doki meglátta a vérvétel eredményemet, csak hüledezett, hogy milyen magas a tesztoszteron szint, ő még ilyet nem látott ilyen fiatal lánynál, de végülis nincs nagy probléma...). Viszont nem tudom, hogy háziorvos adhat-e endokrinolgiára úgy beutalót, hogy a menszeszemmel van probléma. De már ez az utolsó reményem. Nagyon szeretnénk a későbbiekben babát a vőlegényemmel, de ilyen "gyakori" menszesz mellett erre nem sok esélyt látok. Bármit megtennék, hogy kiderüljön mi a bajom, de már könyörögtem eleget nőgyógyászoknak, mindig csak azt a választ kaptam, hogy ne foglalkozzak ezzel, csak akkor, ha már babát akarunk.
2011. dec. 18. 10:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Adhat, igen.
2011. dec. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kerítened kéne egy rendes nőgyógyászt, mert ilyen barbárokhoz nem járhatsz ha már babát szeretnél, mert akkor se fognak komolyan venni ha problémád van. Kérdezz körbe a baráti körödben, hogy ki tud jó nőgyógyászt ajánlani. Vagy, ami mégjobb lenne ha olyat keresnél, aki reproduktív endokrinológiával is foglalkozik, hiszen ő tudná kezelni a legjobban a problémád. Háziorvost is kérdezhetsz, de interneten is kereshetsz ilyet.
2011. dec. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!