Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 2-és fél éves kislányom még...

M.mónika kérdése:

2-és fél éves kislányom még mindíg szopik. K. b 1-2 óránként és éjszaka is legalább 5x és ami a legrosszabb hogy anélkül még szinte soha nem aludt el. Nincs cumis üvege sem cumija, soha nem kellett neki. Hogyan tudnám le szoktatni?

Figyelt kérdés
2011. dec. 18. 20:07
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Nem adsz neki cicit..1 hét alatt hozzá szokik
2011. dec. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld elterelni a figyelmét valamivel. Mikor cicit kérne öleld magadhoz szorosan, lehet, hogy csak testkontaktusra vágyik. És próbáld megitatni, mert az is lehet, hogy csak szomjas. Először próbálj meg 1-2 szopit elhagyni így, aztán megint 1-et 2-öt.
2011. dec. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyik napról a másikra,egy hét és megszokja!Nyugtasd meg,hogy már nincs tejed...stb...
2012. jan. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát nem lesz egyszerű, mert jól eltoltad...! Első gyerek?
2012. febr. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Először is, mi sem eszünk 1-2 óránként, mert nem jó a szervezetnek, az emésztésnek és pláne erre egy ekkora gyereknek semmi szüksége sincs.

Az éjszaka pedig alvásra és nem evésre való (nem az első pár hétről beszélek természetesen). Ha anya is kipurcan az állandó fent léttől, akkor nappal hogyan tud hatékonyan és szívvel lélekkel a gyerekével lenni?

2 éves kor felett (de inkább 1 felett) pedig a szopizás helyett már más "életfeladatai" vannak, ami az aktuális kornak és fejlődési szakasznak megfelel.

Ami érdekes az egészben, hogy az anyákat jobban megviseli a szoptatásról való leállás, mint a gyereket. Tehát először ezt célszerű tisztázni magunkban. Miért szoptatok még mindig és miért ennyit? Mi a célom vele?

Én azt hangsúlyoznám az ő esetében, hogy ő már nagylány és már nem kisbaba és hát ugye nem szeretné, hogy a többi nagy gyerek kinevesse, hogy még mindig szopizik? Ő már egy ügyes, gyönyörű nagylány, akire anya nagyon büszke!

Az estéket tarkítani lehet esti mesével, közös szertartással, beszélgetéssel, dúdolással.

2012. febr. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

De miért akarod leszoktatni, szeretnétek második babát?

Mert ha nem, akkor semmi értelme, én 3,5 éves koromig szoptam, emlékszem is rá... Évente 1x megfázom, de azon kívül semmi bajom (kop-kop). Szerintem ennyit megér a dolog.


Egyébként konkrétan arra is emlékszem, amikor először kimaradt elalvás előtt a szopi. Tök büszke voltam magamra másnap. :) Mondjuk aztán még egy ideig szopiztam elalvás előtt, de pár hónap alatt teljesen elhagytam.

2012. febr. 19. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, az rendben van, hogy aki teheti, szeretne, szoptasson akár 3-3,5 évig, de szerinted normális dolog, ha egy 2,5 éves ÓRÁNKÉNT kel éjjel szopizni? Mert szerintem ez fizikailag mindenkinek kimerítő... Mind a mamának, mind a kicsinek. Éjjel egy 2,5 éves gyerek aludjon. Szerintem.
2012. febr. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok jó tanácsot,de konkrétan azok válaszát vártam akik már szoptattak és milyen módszerekkel szoktatták le a gyermekeiket róla.. :D
2012. febr. 23. 19:54
 9/10 anonim ***** válasza:
Konkrétan olyantól kaptál választ, bár én nem leszoktattam, csak leszokott magától. :) 2. és utolsó voltam. De akkor már érdeklődhetnék, hogy mi a helyzet? változott valamit? Sikerül?
2012. febr. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
igen változott! Azóta már 3,5 éves... és szerencsére kb.: 2-hete teljesen elhagytuk a cicit... már önállóan elalszik! Mindenkinek nagyon köszönöm a sok jó tanácsot!
2013. márc. 1. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!