Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Valami tipp, tanács, praktika,...

Valami tipp, tanács, praktika, hogy hamarabb távozzanak a nyálkahártya darabok menstruációkor?

Figyelt kérdés

Kitapasztaltam, hogy akkor görcsölök, amikor a méhnyálkahártya darabok nagy része távozik, ez az első nap szokott lenni.

Ma reggel jött meg (8 óra körül), nem is volt gond 1,5 órig, de utána iszonyatosan elkezdtem görcsölni. Nem akartam gyógyszert bevenni, mert az sem egészséges, meg délután lehet, hogy jönnek vendégek és hogy tudja kocintani én is.

Próbáltam aludni egy kicsit, de nem sikerült, van zselés 'párnácskám' azt felmelegítettem és a hasamra tettem, de semmi.

Direkt betétet tettem be, mert az orvosom mondta, hogy a tamponttól is lehetnek görcseim.


Végül 1 óra körül vettem be cataflamot (ezt szdem menstruációs görcsökre), de még mindig nagyon görcsölök. És ez sajnos így lesz addig, amíg a nyálkahártya darabok nagy része nem távozik.


Van valami bevált tippeket, tanácsotok, hoogy hamarabb távozzanak a nyálkahártyák? Vagy hogy könnyebben átvészeljem ezt az időszakot?


A válaszokat előre is köszönöm, és mindenkinek Békés, Boldog Karácsonyt kívánok! :)

16/L


2011. dec. 25. 14:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Te szegény, szép piros karácsonyi ajándékot kaptál! Én is hasonlóan görcsölök. A leválást gyorsítására nem találtam megoldást, de a fájdalomra igen. Próbáld meg a kombinált gyógyszert. Amit szedsz csak fájdalomcsillapító, vegyél be olyat ami görcsoldó is. Nekem ez vált be, azóta havonta egy adaggal vészelem át az egészet.( ja én algoflex-m-et szedek, egy barátnőmtől kaptam az elsőt négy éve. Döbbenetes volt, ahogy elvágta a fájdalmas görcsöket, így azóta kitartok mellette)
2011. dec. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Algoflex-m-et már próbáltam, de sajnos nem használt, pedig reggel és délben is vettem mind a kettőből egyet. És este ugyanúgy görcsöltem, mint reggel. Egy időben no-spa-t szedtem, aztán már az sem volt jó, így algopyrynt és no-spa-t együtt szedtem. Ideig-óráig tökéletes megoldás volt, de az utóbbi hónapokban már ez sem jelentett megoldást. Ekkor írta fel az orvosom a cataflamot, ami végül is hat, de a bevétel számítva még kb. órán keresztül nagyon görcsölök. Pedig mindenki óvatosságra int, hogy vigyázzak a cataflammal, mert lórúgás..

Cataflam mellé lehet bevenni no-spat vagy nem szabad?

2011. dec. 27. 17:18
 3/10 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, hogy nem, de kérdezd meg az orvosodat. A gyógyszerek furcsa kölcsönhatásba tudnak lépni. A cataflam tényleg lórúgás, nem kóvályogsz tőle? Engem egyébként azzal vigasztalnak, hogy majd az első szülés után javul a helyzet.....vagy nem :D
2011. dec. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem rég óta szedem a cataflamot, 4 hónapja, így nincs sok tapasztalatom még. Beveszem a cataflamot, még 1-2 óráig szenvedek, mintha be se vettem volna a gyógyszert, majd egyre kevésbé görcsölök és végül elmúlnak a görcsök. Nem kóválygok tőle, meg semmi ilyen.
2011. dec. 27. 17:32
 5/10 anonim ***** válasza:

Minden nem szteroid gyulladásgátlót (ilyen a cataflam, apranax, xilox is) mindig a várható menzesz előtt 1-2 nappal kell elkezdeni szedni! Így tudja kifejteni megfelelően a hatását, hogy gátolja a fájdalmat okozó anyagot, az ilyenkor felszabaduló prosztaglandint. Tehát a mensi előtt 2 nappal napi 2 cataflamot vegyél be. Mensi napján folytatni kell, no-spa-t lehet mellé szedni, a kettő nem lép kölcsönhatásba. Ha a cataflam nem használ, akkor meg kell próbálni az apranaxot, szintén menzesz előtt kezdve. Ez is vényköteles.

Csak így fog hatni. Remélem segítettem!

eüs

2011. dec. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor januárban kipróbálom, hogy 2 nappal előtte már veszek be cataflamot. De ez a módszer nem csak azoknak jók, akiknek tényleg pontos a mensijük? Nekem általában pontos, max. 1 nap csúszás van, ritkán 2. Most viszont 4 napot is késett.
2011. dec. 28. 09:04
 7/10 anonim ***** válasza:
Csoda hogy még van olyan lány, aki belátja, hogy a tampon nem a legegészségesebb! Remélem elmúlt a görcsölésed. Mielőbbi jobbulást kívánok!
2011. dec. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Most már jól vagyok, csak az első nap szörnyű.

Érdekes, a múlt hónapban volt egy kis balesetem és az egyik kezemen kötés volt. Így nem tudtam olyan tisztársa mosni a másik kezemet, mint egyébként, ezért egész végig betétet használtam. Nem is görcsöltem annyira. Most direkt betétet tettem be, mégis nagyon görcsöltem.


Ha itthon vagyok, vagy ha csak elszaladok valahova (papámhoz, boltba stb.) mindig betétet használok. Hosszabb útra inkább tampont, mert az kényelmesebb.

16/L

2011. dec. 28. 10:05
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, az a jó, ha pontosan kiszámítható a mensid. 1-2 nap csusza belefér. De akkor max szeded előtte 3 napot, nem lesz semmi baj. Amikor meg megjön, akkor no-spa-val kombinálod.
2011. dec. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot, következő hónapba ki is próbálom!
2011. dec. 28. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!