Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan tüntethetem el itthon...

Hogyan tüntethetem el itthon a pattanásokat, mitteszereket? Van valami házi praktika, tanács?

Figyelt kérdés

A pattanásokkal még annyira nincs is baj, mert amikor már megért, akkor, letisztítom a bőrömet, majd szépen kinyomom. Hagyom, hogy szépek kivérezzen, mert az ugye tisztítja a bőrt, majd tonikkal áttörlöm a bőrömet. Kicsit csípi a tonik, de utána szépen eltűnik a pattanás.

A mitteszerekkel azonban már nem olyan könnyű a dolgom. Leginkább az orrom mitteszeres, ami még nehezebbé teszi a dolgomat, mert amikor ki akarom tisztítani a mitteszereket, úgy érzem, mintha eltörném az orromat:/

Ma is szépen kigőzöltem az arcomat kb. 10 percig, utána amit tudtam szépen kitisztítottam, de még mindig van egy csomó mitteszer. Persze le is radíroztam az arcomat, és végül - mivel a tonikom este elfogyott - házi pálinkával átitatott vattával töröltem át az arcomat.



Hogyan lehetne itton, házilag magamnak kitisztítani a mitteszereket?

16/L


2011. máj. 15. 10:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Sehogy,ki kell nyomni rendesen.

Ha nem megy,akkor menj kozmetikushoz.

2011. máj. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, remélem ki tudom nyomni rendesen. Kozmetikushoz nem tudok járni, nincs rá pénzünk:/ Ezért szeretném magamnak megcsinálni.
2011. máj. 15. 15:17
 3/3 anonim válasza:

Ugyan a kérdés régi, de mivel én is megtaláltam írok valamit, hátha más is használja majd :)


Én havonta 2-3 alkalommal csinálok arcradírozást. Egy kis pohárba teszek kb 1 púpos evőkanál sót (én Himalája sót használok itthon, de mind1) És annyi citromlevet facsarok rá, h megnedvesedjen tőle az egész de ne ússzon. Evvel dörzsölöm meg lefekvés előtt az arcomat. Ha szükségesnek érzem akkor a kezem megkrémezem (ami most nagyon bevált az a patikai Kék Lukács testápoló) és mikor már csak épp valami van a kezemen akkor megtapogatom az arcom, h ne direktbe kenjem csak valami kevés legyen rajta - mivel a só valamennyire azért szárít, de ez nem számottevő. Ennél sűrűbben nem érdemes csinálni, mert akkor már nem használ, hanem szárít.


Bolti radírt nem használok, mert volt h vettem, nem is a legolcsóbbakat (clean, neutrogena...) de a mitesszereimen nem segített viszont pattanásos és zsiros lett tőle a bőröm.


Valamint mikor először csináltam ezt a típusú arcradírozást akkor volt türelmem készíteni utána valami tejszínes mézes kakaós és talán búzakorpás(?) arcpakolást. Attól nagyon jó lett a bőröm. A receptet még a mannaszappan.hu oldalon találtam, azóta volt ott többféle is de nem foglalkozom ilyesmivel rendszeresen.

2014. szept. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!