Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelyfertőzés, gomba vagy...

Hüvelyfertőzés, gomba vagy felfázás?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és van pár problémám. amikor pisilek olyan fura érzésem van utána mintha égne vagy valami hasonló vagy fájna. Ebből felfázásra gondolok, és elmegyek vizeletvizsgálatra. E mellett viszket kívülről néha néha a hüvelyem és néha belül is, folyásom van ami néha enyhén savanykás illatú de van amikor teljesen normális, tehát ez szerintetek összefügg a "felfázással" vagy valami külön hüvelyfertőzésem lehet? Elmennék én nőgyógyászhoz de már voltam nála és soha nem csinált tenyésztést és csak szórta a gyógyszert nekem és egyszerűen nem látom értelmét elmenni hozzá, keresnem kell egy rendes nőgyógyászt de addig is mit kezdjek?
2011. dec. 27. 12:36
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

minimális anatómiai ismeretek birtokában is tudhatod, hogy egy jó kis húgyúti fertőzés pillanatok alatt átterjedhet a hüvelyedre - mivel a húgyúti fertőzést baktériumok okozzák, hüvelygombát nem okozhatnak, ha mégis gombás fertőzésed van, akkor az csak a bakteriális fertőzésed MELLETT lehet


vizeletvizsgálat helyett meg irány a háziorvos egy üveg pisivel, 2 másodpercre beledug egy tesztcsíkot - ír egy adag antibiotikumot és mehetsz is - max 3 perc


a hüvelyfertőzésed meg nézesd meg a nőgyógyászoddal

2011. dec. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
felfáztál. vagy lehet a vizeletedben fehérje, ami viszont már baj. nekem ugyanezek a tünetek ha felfáztam, több folyás, viszket és égető érzés, egyik leghatásosabb az ha, kamillát főzöl, és azt derékig érő vízbe beleöntöd, abban üldögél úgy hogy kicsit terpeszben legyen egy kicsit a lábad a vízben. de menj el a háziorvosodhoz, ők végeznek egy vizelet tesztet h nincs e fehérje a vizeletedben.
2011. dec. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Elsősegélyre, amig nem tudsz egy lelkiismeretesebb dokihoz eljutni, lehet, hasznos lenne a saját védelmi rendszered erősíteni pl. Protexin Gynophilussal:

[link]

2011. dec. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Menj el a vizeletvizsgálatra és egy olyan nőgyógyászhoz, aki rendesen megvizsgál és kenetet vesz.
2011. dec. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!