Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Veletek volt olyan, hogy az...

Veletek volt olyan, hogy az első (vagy bármely) menstruációtok után fájt a fejetek, kimaradt a mensi és hánytatok? Miért van?

Figyelt kérdés
12/L
2011. dec. 28. 16:49
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
És égett a melletek?
2011. dec. 28. 16:52
 2/12 anonim ***** válasza:

Ez nem biztos, hogy normális... talán lenne értelme egy terhességi tesztnek (persze ha van rá esély, hogy pozitív legyen).

Ha ilyesmi nem jöhet szóba, akkor csak annyi a gond, hogy az elején még mindenkinek zavarosak a hormonjai, nem áll be rendesen a ciklus, idegesség, időjárás miatt akár három hónapot is kimaradhat, össze-vissza jön meg. Ha fáj is tőle a fejed, akkor vérszegénység is lehet a háttérben, a hányás talán emiatt, meg az idgesség miatt, gondolom szédülés is van a háttérben. Gyakori a vashiányos vérszegénység, főleg fiatal és vékony lányoknál. Szólj anyukádnak, menjetek el orvoshoz, ha ez van, akkor felír vastablettát. Ha kezelik, nem lesz belőle gond.

2011. dec. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem. terhes nem lehetek. szóltam erről a szüleimnek és ők azt mondták, hogy mivel nekem először jött meg ezért utána lehetnek ilyen dolgok. de utána elkezdett égni még a mellem is.
2011. dec. 28. 17:02
 4/12 anonim ***** válasza:

El kellene mondanod anyukádnak és elmenni orvoshoz. Ezek nem tipikus mezesz-tünetek. Az is lehet, hogy a menstruációtól független panaszok.

De: a menstruáció kezdetben nem jelentkezik rendszeresen, ez még nem kóros.

A fejfájás ellen próbálj meg több vizet inni, a vízhiány gyakori oka a fejfájásnak.

Ha csak egyszer hánytál, ennek egész más oka lehet, nem a havi ciklus.

Hacsak nincs igaza az előző válaszolónak, és terhes vagy. Van erre esély?

2011. dec. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Épp írtam, nem olvastam a válaszod. A mell égése lehet a változó hormonok miatt.
2011. dec. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem... terhes nem lehetek..
2011. dec. 28. 17:07
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem egészen hánytam csak hányás szerűen jött fel egy pici nyál.
2011. dec. 28. 17:14
 8/12 A kérdező kommentje:
sav*
2011. dec. 28. 17:19
 9/12 anonim ***** válasza:
A fejfájásra tényleg jó a víz, én azt javaslom, igyál teát. Az jót tesz a hasadnak is. Mindenféle vírus is szaladgál ilyenkor, ezért most az a legfontosabb, hogy nyugodj meg, nincs semmi gond. Utána kapcsold ki a gépet, és pihenj le. Fejfájással, hányingerrel nem szabad gépnél ülni, mert ez is okozhatja a tüneteket. Ha már nem fáj a fejed, akkor is az a jobb, ha lefekszel. Amennyiben holnapig nem javulsz, akkor orvos, mert lehet, hogy te is elkaptad az egyik divatos vírust. Ha már jobban vagy most is, holnapra kutya bajod nem lesz, talán csak az idegesség, a változó hormonszint okozta a tüneteket. A melled azonban lehet, hogy még égni, húzódni fog, amiatt ne aggódj.
2011. dec. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
már teljesen jól vagyok és nagyon szépen köszönöm a válaszokat.:)
2011. dec. 28. 17:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!