Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csináljak a premenstruális...

Mit csináljak a premenstruális szindróma ellen?

Figyelt kérdés
Kiborít, hogy mined egyes menstruációm előtt fáj a fejem, a hátam, görcsöl a hasam, ideges vagyok, mindentől elsírom magam, fáradt vagyok, kívánom a csokit. Ez az állapot már kezd az agyamra menni és a családom se nagyon bírja, de meg is értem őket. 18/L
2009. máj. 23. 16:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Fontos, hogy próbáld meg tudatosítani magadban, hogy mitől is érzed magad rosszul. Ha érzed, hogy meg fog jönni, próbáld kerülni kicsit az embereket és inkább bújj be az ágyadba egy nagy bögre zöld tea kíséretében, mivel annak nyugtató hatása van. Olvasgass magazinokat, vagy valami olyasmit csinálj (rajzolj, köss, nézz filmet), ami elvonja a figyelmedet! A fájdalmaidra ha nem használnak a gyógyszerek, akkor próbáld, ki hogy egy vizes palackot (jégakku jobb) felmelegítesz, törülközőbe csavarod és a hasadhoz teszed! Ha bírod, akkor próbálj kicsit tornázni (vannak ezekre a fájdalmakra megfelelő gyakorlatok, pl. a lábad felfelé masszírozása). A csokit meg ne vond meg magadtól! :)

remélem segítettem!

20/L (hasonló problémákkal)

2009. máj. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Évekig szenvedtem hasonlókkal, görcsölt a hasam, a ciklusom első napját végig hánytam. Aztán harmincegynéhány évesen rátaláltam egy kineziologusra más betegségből kifolyolag.

Pont aznap mentem kezelésre amikor rosszul voltam a mensi miatt. 11 évesen kezdtem el menstruálni. Az édesanyám nem gondolta, hogy ilyen korán fog megjönni ezért nem is készitett fel rá. Szóval amikor el kezdtem vérezni 11 évesen a suliban, nagyon megijedtem. Csak másnap mertem otthon szólni, hogy vérzek.

Ezt az ijedtséget cipeltem éveken át, minden egyes mesninél. Egy kezelés elég volt ahhoz, hogy most már éppen csak annyira fáj a hasam, hogy kimenjek a Wc-re és betegyek egy betétet.

2009. máj. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
A kineziológus jó ötlet, azért mondanék valami banálisnak tűnő dolgot, ami viszont bevált. Bár nagyon fiatal vagy, azért beavatlak: nálam a szex segít. Tulajdonképpen mindegy, egyedl, vagy mással, de a menstruáció előtti egy-két nap idegfeszültsége és a fizikai tünetek is teljesen eltűnnek, ha az ember egy kicsit megdolgoztatja a testét...
2009. máj. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
több mint 3 éve élek párkapcsolatban tehát szex is van és sajnos nálam nem vált be :(
2009. máj. 24. 08:02
 5/7 anonim válasza:
100%
"Nagyon fiatal vagy..." Te meg, kedves hozzászóló, nagyon naiv. Ezek ma már gyakran 11 évesen kezdik.
2010. jan. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én tudok rá masszázst, ami segít neked. Egy részét meg is tudom tanítani neked, és akkor magadnak is tudod csinálni.


Gyógymasszőr

2010. jan. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a Barátcserjét!Olvasd el a fórumon a hozzászólásokat!Kimondottan erre ható növénykivonat.
2010. jan. 30. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!