Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Segítségre lenne szükségem?

Segítségre lenne szükségem?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy apukámmal élek, anyukám felénk sem néz. Ma megjött először. (mensim) Az a baj, hogy a bugyim olyan lett. Hogyan mossam ki? Próbáltam már minden félét, de csak fekete lett. :( Aput nem akarom megkérdezni, mert nagyon ciki.) A másik gond, hogy a barátnőm anyukájával már megvettük a betétet már hetekkel ezelőtt, de most este jött meg, barátnőmék külföldön, nem tudom őket felhívni, és egy betétet már ki kellett dobnom, mert elbénáztam, összeragadt minden hol, használhatatlan lett, ami most van a bugyimba, az is kényelmetlen. Kérem mondják el,hogy hogyan rakjam már be úgy hogy jó legyen? Ja és a bugyival mi legyen, mert nem lehet örökké dugdosni. :(
2012. jan. 7. 20:59
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
A fehérneműből úgy jön ki a legjobban a vér, ha hideg vízzel és szappannal mosod. Ha nem jön ki, akkor dörzsöld be a nedves fehérneműn lévő foltot szappannal és tedd félre reggelig. Reggel már könnyebben kimosható. Ha véres lesz a fehérneműd, mindég a lehető leghamarabb mosd ki, úgy könnyebben kijön. A betétet úgy tedd a bugyiba, hogy a térdedig húzd fel a fehérneműt, majd a betét középső alsó részén lévő ragasztót húzd le. Tapaszd a bugyiba, ezután vedd le egyenként a két szárnyrészről a ragasztócsíkot, ezután hajtsd rá a fehérnemű külső részére. Vegyetek 2-3 piros, vagy sötét színű fehérneműt ezekre a napokra.
2012. jan. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Szia!


Ha véres lesz a bugyid, gyorsan öblítsd ki hideg vízzel, csak egy halvány folt marad utána, amit a mosószer kivisz.


Ezt ne szégyelld apukád előtt, bár nem tudom milyen a kapcsolatod vele, de ő is ember, tisztában van ezekkel a dolgokkal, és ha segíteni nem is tud, azért nem baj, ha tud róla, hogy a kislány nagy lány lett! :))


A betéttel kapcsolatban. Vedd le a betétet a papírról és ragaszd a bugyidra mielőtt még a szárnyakon levő ragasztócsíkot is eltávolítanád. ha helyén van, után vedd le a szárnyakról és hajtsd vissza őket a bugyid aljára. Remélem érthetően írtam le. A kényelemről annyit, hogy sajna ez nem a legkényelmesebb viselet, nekem hónapok kellettek, hogy megszokjam, most 29 éves vagyok, de a mai napig utálom, ha tehetem kerülöm (Te meg még inkább a tampont kerüld) a mai napig kényelmetlennek tartom.

Szóval könnyen meglehet, hogy jól raktad be, egyszerűen új dolog és kényelmetlen!


Apukáddal pedig beszélj nyugodtan, hiszen úgyis rájön előbb utóbb, és a betéteket is észre veheti a szemetesben. Az 1 hét alatt jó pár kerül majd oda!

2012. jan. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 mmT ***** válasza:
95%

jajj Te szegény... nincs semmi baj, örülj neki, h ezen a szép napon Nagylány lettél ! nézzük csak:


betét:

- ülő helyzetben told le a bugyid a térdedig, és igazitsd úgy, h egy ici-picit feszes legyen. ne legyen gyűrött.

- a betétet nyisd ki, távolíts el az aljáról a papírcsíkot, és a ragasztós felét óvatosan nyomd rá a bugyidra.


Feltételezem, most azért kényelmetlen, mert följebb, vagy lejjebb van. Úgy kell elhelyezni, h kb a hüvelynyílásodnál legyen a betét közepe.

Úgy tudod eltalálni a pontos illesztést, h míg rajtad van a bugyid nézd meg, h kb hol van szeméremcsontod (pl. a bugyi tetejétől 4 ujjnyival lejjebb) Mikor beragasztod a betéted úgy tedd, h ezen a pontnál legyen a betét eleje.


Menni fog, ügyes vagy!


bugyi:

hideg vízzel mosd ki, dörzsöld a foltot mosószerrel. Ha van fehérítős mosószer, akkor azzal.

Ha nem jönne ki, akkor száríts meg pl radiátoron, aztán próbáld újra, máskor nyugodtabb körülmények között.

És attól ne félj, h apukádnak mit mondj a foltról. Tudja, h abban a korban vagy, h menstruálni fogsz. És lehet, h ő jobban zavarban lesz, mint Te.


csak ügyesen..! :)

2012. jan. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A többiek márválaszoltak.Hány éves vagy?Gratulálok!
2012. jan. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A bugyit megpróbálom akkor reggel, hátha sikerül. Meleg vízzel próbáltam, az lehet a baj? Reggel megpróbálom apunak is elmondani, nagyon jó fej. De olyan ciki!! Mennem kell aludni, remélem fog sikerülni, bár lehet megpróbálok úgy berakni egy betétet, ahogy leírták. Köszönöm még egyszer!
2012. jan. 7. 21:34
 6/7 A kérdező kommentje:
12 éves vagyok. Vagyis jövő hónapban leszek. Köszönöm.
2012. jan. 7. 21:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is 12 leszek nekem tegnap jött meg.Utolsó vagyok.
2012. jan. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!