Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tapasztaltabb noknek: hogyan...

Tapasztaltabb noknek: hogyan kell a vattat hasznalni?

Figyelt kérdés
Nehany baratunkal egyutt elhataroztuk hogy kiprobaljuk hat honapig kevesebb szemetet termelni, kevesebb flakon,zacsi,nem eldobhato pelus stb. valahogy ugy mint a 70-es 80-as evekben,meg akarjuk irni a tapasztalainkat.En a noi intim egessegel vagyok "felelos" Ki akarom probalni milyen betet es tampon nelkul,csak vattat vagy esetleg valami moshato betetet hasznalni. Menyire higienikus csak szimplan vattat hasznalni, vagy be szokas tekerni gezbe vagy valamibe.Nekem nagyon eros a verzesem, ilyenkor eleg csak vatta vagy kell valami nejlonszeruseget hasznalni, esetleg valami kulonleges vishatlan bugyit?Milyen tapasztalatok van ezen a teren?
2009. máj. 25. 09:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Ha vattát használsz nem termelsz jóval több szemetet, mint mondjuk egy tamponnal?
2009. máj. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én még használtam vattát, hát elég gáz volt. Mindig mellé folyt egy kicsi, nem győztem mosni a bugyim. Ha erős a vérzésed, készülj fel, biztos sűrűn kell majd cserélned.
2009. máj. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A 70-es 80-as években már volt tampon. Használd azt. (Nem mellékesen jóval kevesebb szemét lesz belőle mint a vattából)
2009. máj. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek, plusz elképzelted magad benne vagy csak jo poénnak tűnt??

Tök meleg vastag, nyáron elég gáz. és ha feszes rövidgatyót húzol látszik is, kitüremkedik bármiből..egy helyben sem marad....

2009. máj. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
42 éves vagyok, úgyhogy még használtam vattát, bár szerencsére nem sokáig.. Borzasztó volt, csúszkált, mindíg átvérzett, úgyhogy állandóan mosni kellett a bugyikat, nadrágokat, és nyáron 30 fokban még rendesen melegít is, szaga van egy idő után. Nem beszélve arról, hogy szép nagy menyiség fogyott belőle havonta. Ezt összevetve, nem hiszem, hogy gazdaságosabb lenne, mint a tampon vagy betét, véleményem szerint szép dolog a környezettudatosság, de nem ezzel kéne kezdeni.
2009. máj. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Onkentesen csinaljuk,ha minden igaz ez egy tanulmany resze lessz.Osszehasonlitas.Nekem a vattaval meg "rongy betetek" kiprobalasa es leirasa jutott.Nem feltetlenul azert teszem mert nagyon "okologus" akarok lenni es soha tobbe nem hasznali betetet vagy tampont. Azert kerdeztem azokat akik eveken keresztul hasznaltak es megszoktak, iskolaba es dolgozni jartak.Nem kiserletzni akarok hanem ami mondjuk 30 evvel ezelott szokasos volt azt kell csinaljam,olyasmit peldaul hogy ilyen csomagolassal egyaltalan milyen ruhat lehet hordani.
2009. máj. 25. 10:20
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Átlátszó,világos és szűk nadrágot, ruhát nem tudsz így hordani, és persze tangát sem..
2009. máj. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát az időhöz nem vagytok teljesen hűek. Én 30 évvel ezelőtt már menstruáltam és tampont használtam. Vattát soha.

Döntsétek el, hogy a korhoz akartok hűek lenni, vagy a vattát akarjátok kipróbálni.

2009. máj. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Anyum még vattát használt anno az első időkben.Volta hosszú vattacsíkok,azt olyan betétnagyságúra hagyta,abból 2 réteg,majd bele gézbe.Hát sokszor kellett cserélnie az tény.

Nagyanyám meg(jó ez 70 éve volt falun),úgy csinálták,hogy ugyanez a módszer és valami nejlonzacsiba vagy mibe tették maguukat.Mint a nejloon bugyi.Gusztustalan.A poén hogy másik nagyim betétet használt és kórházban is szült,pedig jóval messzebb lakott ő is falun a várostól.

2009. máj. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
48%

Mooncup?

Bar nem regi, de nem szemetelsz vele...

2009. máj. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!