Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire éri meg fogamzásgátló...

Mennyire éri meg fogamzásgátlót szedni?

Figyelt kérdés

A párommal hetente kétszer-háromszor szeretkezünk, eddig mindig óvszerrel védekeztünk. Gondolkodom azon, hogy tablettát szedjek, de ennyi szex mellett nem tudom, hogy érdemes-e elkezdeni. Három éve vagyunk együtt és hosszútávra tervezünk.

Érdekelne, hogy egy 10-es skálán mennyivel érzitek biztonságosabbnak a tablettát.


2012. jan. 11. 18:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát én nem szedném. Mivel számos mellékhatása van, közöttük a meddőség, embólia, és libidócsökkenés. A hormonrendszered megzavarása a lehető legrosszabb a szervezeted számára.

Ha jó a szex óvszerrel is, akkor inkább óvszer. ennek nincs mellékhatása, szinte 100%-os biztonságot nyújt, ha figyelitek utána, és nem teszi tönkre a szervezeted.

A fo.gátló emellett drága, az óvszer is, de így pénzben ugyanúgy lennétek.

Én nem változtatnék. Ha fontos az egészséged, akkor ne.

2012. jan. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Most is épp cikkeket, tanácsokat, fórumokat bújok, de egyszer azt mondják jó, egyszer azt, hogy rossz. Pénteken megyek dokihoz és addigra szeretnék dönteni. Az óvszerrel kapcsolatban mindig félelmeim voltak és vannak is, amióta egyszer elszakadt. Mellesleg a párom nem szeretne még gyereket, de ha lenne az sem lenne gond neki. Innentől kezdve nem bízom rá a védekezést. 18/L
2012. jan. 11. 18:27
 3/9 anonim ***** válasza:

Ezt neked kell mérlegelni. Mint mindennek a tablettának is vannak előnyei is, hátrányai is.


Az előnye az óvszerrel szemben:

- Ha viszonylag drága óvszert használtok, akkor olcsóban kijöhettek a tablettával.

- Biztos nem lesz olyan, hogy "kincs kéznél".

- Spontánabbá és kényelmesebbé teheti az együttlétet

- Nem kell aggódni, hogy kiszakad-e vagy sem


A hátrányai:

- Nagy figyelmet igényel. Tudom, nem hangzik bonyolultan naponta beszedni egy darab tablettát, de ha szétnézel itt az oldalon, láthatod, hogy a kérdések fele a fogamzásgátlás témakörben az úgy kezdődik, hogy "elfelejtettem bevenni...", "rosszul szedtem...", "nem tudtam kiváltani időben..." stb. Hányás, hasmenés esetén, más gyógyszerek esetén figyelni kell, nehogy gyengüljön a hatása.

- Bár nagy biztonságot ad, azért előfordulhat terhesség mellette, és míg a gumival látod, ha gond van (kiszakad) és tudsz tenni ellene (72 órás), a tablettánál nem. Azt akkor veszed csak észre, hogy nem hatott, ha már terhes vagy.

- Rengeteg mellékhatása lehet. Vannak gyakoriak, vannak ritkák és súlyosak. A leggyakoribbak (amik az általam megkérdezett nőket figyelembe véve sokkal gyakoribbak, mint ahogy a tájékoztató írja...) a libidócsökkenés, a hüvelyszárazság, a hízás/étvágynövekedés, fejfájás, állandó hüvely fertőzések...lehet hogy ezek nem tűnnek komolynak, de nagyon durván megkeseríthetik az ember életét.

A súlyosabb mellékhatásokat, szövődményeket azért ki lehetne zárni, ha az orvosok jobban figyelnének a betegre (pl. féléves vérvizsgálat esetén nem vszínű, hogy jelentős májkárosodásod lenne tőle, és ha előtte kivizsgálnának trombózis hajlamra, akkor tüdőembóliát se kapnál, mint egy 24 éves ismerősöm......)

És a utóhatások: Sokan tagadják, de nekem az a véleményem/azt látom, hogy igenis vannak neki. Vkinek simán, minden gond nélkül helyrebillen a normális működése, azonnal helyreáll a peteérése, menzesze, nincsen semmi gondja. Olyan is van, akinek kicsit döcögős a beindulás, de pár hónap alatt helyreáll.

De bizony olyan is van, akinek rendesen szétcseszi a hormonjait. Rengeteg fórumon olvastam olyan tapasztalatokat, hogy a szedés után meghízott, összevissza menstruált, olyan pattanásos lett, mint amilyen tinikorába se volt...

Véleményem szerint a PCOS-sel is összefüggésben lehet, mert nem egy olyan nőről hallottam már, akinek szedés előtt semmi baja nem volt, utána meg hirtelen PCOS lett...

Vmelyik orvos egyetért velem, vmelyik nem. Vki szerint jó, vki szerint kevésbé.

Olvastam olyan férfi orvos véleményét, aki szerint az egyetlen normális védekezési módszer a spirálon kívül, és az összes többi (beleértve a gumit) egy kalap szart se ér. Majdnem lefordultam a székről mikor olvastam.

De olvastam olyan orvos véleményét is (nő nemű nőgyógyász volt az illető), aki fiatal korában is inkább a pesszáriumot választotta, mert az nem káros.


Tehát én azt mondom, mérlegeld az előnyöket és a hátrányokat, aztán döntsd el, hogy szeded-e vagy sem.

2012. jan. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Jah az előnyökhöz elfelejtettem még leírni (csak hogy kerek legyen a kép), hogy:

- ált. csökkenti a vérzés mennyiségét, erősségét, idejét

- ált. enyhíti a görcsöket

- sokaknak szebbé tesz a bőrét

- állítólag véd bizonyos ráktípusok ellen

- bizonyos betegségek esetén kifejezetten hasznos a szedése

2012. jan. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kérdező! Én nem mondom,hogy butaság az óvszer és azt sem hogy nehogy szedj fogamzásgátlót.Én csak a saját tapasztalatomat tudom leírni.Míg nem szedtem gyógyszert,én is óvszerrel védekeztem,ami azért lássuk be,ha kicsit is igényesek vagyunk és nem tesco gazdaságos óvszert veszünk,akkor bizony nem olcsó.Nekem konkrétan "kényelmetlen" volt gumival,talán azért mert allergiás vagyok,ill. lehetek rá,így utólag belegondova.És valóban elég illúzióromboló tud lenni,mikor már be vagytok induva és akkor még keresgélni kell a gumit.Mióta gyógyszert szedek,anyagilag jobban jövök ki sokkal,a menstruációm 3 napig tart és épp hogy csak van valami,a görcseim megszüntek amik előtte olyn erősek voltak,hogy az első 2 nap nem bírtam kimászni az ágyból,beállította percre pontosan szinte a ciklusomat,helyretette az előtte pattanásos bőrömet.És azt gondolom,nem olyan nagy dolog odafigyelni arra,hogy ne felejtsük el bevenni.Én már 4 éve szedem és érdekes módon egyszer sem felejtettem el bevenni.De kérdező,sajnos van tényleg negatív hatása is ,mive nálam pl a hüvelygomba sokkal könnyebben alakul ki,bár én hajlamosabb is vagyok rá,szóval nem tudom,hogy ez valóban összefügg-e a gyógyszerrel.Szerintem ugyanannyi odafigyeléssel jár a gyógyszerszedés mint az óvszerhúzás,és én amíg nem muszáj,nem is fogok váltani.De,ha ennyire nem tudod mit szeretnél,akkor próbáld ki a hüvelykúpokat,tablettákat,krémeket.Bár ez is macerás kicsit,de hát ha szexuális életet tud élni egy nő akkor ez meg hozzá tartozik.Ja és szerintem 10-es skálán nálam 9 a fog.gátló.És még annyi,hogy nálam ,mikor elkezdtem szedni sajna jelentkeztek az álterhességi tünetek,amik az első levél beszedése után elmúltak,de addig nagyon rossz volt.Hát nekem ezek a tapasztalataim,remélem segítettem kicsit :).
2012. jan. 12. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mérlegeltem és úgy döntöttem, hogy elkezdem szedni amit majd a doki ajánl, elvégre nők milliói szedi. A betegségek ellen pedig vannak gyógyszerek. És az is igaz, hogy nagyon lelombozó, ha a gumival vacakolni kell.
2012. jan. 12. 03:46
 7/9 anonim ***** válasza:

"állítólag véd bizonyos ráktípusok ellen "


Ezt azért ne hidd el!!!


Sajnos inkább az ellenkezőjére gyanakodj!

2012. jan. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Véd ráktípusok ellen? Na hát ekkora hülyeséget sem tudom,ki ír! Kérdező!Remélem neked hamar megszokja a szervezeted,és nem tartanak lehetőleg semeddig az álterhességi tűnetek! Sok sikert!
2012. jan. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jeanine tabláttat kaptam. Februárban esedékes, hogy elkezdjem szedni. Majd kiderül, hogy milyen tüneteim lesznek. Remélem beválik. :)
2012. jan. 16. 01:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!