Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Angliai orvosi ellatas!...

Angliai orvosi ellatas! Velemenyek?

Figyelt kérdés
26. hetes terhes vagyok es hirtelen mindenem elkezzdett fajni. A hasam, de csak 1 bizonyos ponton a jobb oldalon. A hatam kozepen, es derektajekon. A vizeletem veres-gennyes szinekben "pompazik". Elmentem orvoshoz, de mivel 4 nappal korabban elkoltoztem arrol a kornyekrol, kozoltek, tobbet be sem tehetem a labam oda, keressek masik orvost. Elmentem, egy masik korzeti dokihoz, beregisztraltam, es mondtak masnap menjek vissza, akkor majd tudnak segiteni. Masnap kozoltek velem, hogy meg nem vagyok benne a systemben, ugyanis a regisztracios ido 1 het. Addig csak emergencybe latnak el, meg se vizsgalnak. Elkuldtek egy masik varosba, ahol csak szomaliaiak laknak es ugy kezeltek, mint egy kutyat, mondtam is a nonek, h nem vagyok megelegedve a szolgaltatassal, hogy 26 hetes terhes no jarkaljon az orvos utan, ugy, hogy menni nem igazan birok a belem nyilallo fajdalomtol, ami mar 4. napja tart. Erre rantott egyett a vallan es annyit mondott: NEXT PLEASE!!! Meg se vizsgalt, csak a kezembe nyomott egy gyogyszeres papirt, hasrautesre es kesz. Igy ezzel le is zarult a story. A patika 1 es 2 kozott zarva volt, mikor mi odamentunk 1:15 volt, szoval meg a gyogyszert se tudtam kivalltani. Erre utana neztem a neten, es kiderult, hogy csak fajdalom csillapito, amit barhol mashol olcsobban megvehetek. Megcsak nem is gyulladascsokkentot irt fel. Szoval igy jartam a nagy angliaban!!! Mondtam is az asszisztens nonek, hogy m.o.on ha egy no terhes lesz, es elmegy a dokihoz, ugyanaz az orvos fogja a szulest levezetni, nem ugy mint itt, hogy 26 het alatt 2x ugyanazzal az orvossal meg nem talalkoztam! Mar azon is gondolkoztam, hogy inkabb hazamegyek erre az utolso par honapra, meg amig a baby nagyobb nem lesz, otthon is maradok. Az a penz, amit kapok majd, eleg lesz az otthoni megelheteshez. Kajak ugy bantak velem, mint egy korcs kutyaval! Nagyon szarul erzem magam emiatt! Neked mi a velemenyed? Jelentsem fel oket, vagy hadjam es menjek haza erre az idore? Mar tenyleg tanacstalan vagyok.
2012. jan. 12. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Az nlc-n van a Londonban szültünk zárt topic, azt olvasgasd.
2012. jan. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb, ha hazamész Mo.-ra, amíg meg nem születik a pici, az a biztos.
2012. jan. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia,


Én a nagyobbikat Hull-ban szültem 5 éve,a kisebbiket 8 hónapja Groningenben.

Az angol ellátás tényleg egy fokkal nehezebb eset,bár nekem kimondott negatív tapasztalatom nem volt(igaz sokkal kisebb város Londonnál,és amíg a papírmunka elintéződik az valóban nem két perc..),a szülésnnél is rendben volt minden.A hollandok ehhez képest még lazábbak,engem a 9 hónap alatt egyszer mikor hazamentem Pestre,akkor látott orvos.Amúgy mindkét gyerkőc szülésznő segítségével jött világra,mivel nem volt gátmetszés sem,orvos sem látott.

Engem mondjuk ez nem zavart,sokkal lazábban veszik az egész szülés-terhesség intézményét,mint otthon.Sokkal természetesebben,amikor elmeséltem az otthon szülő barátnőimnek nem hitték el,hogy így is lehet...:)

De visszatérve,lehet csak egy bunkó nőt fogtál ki...Sajnos ilyen esetek mindenhol előfordulhatnak,otthon sem jobb a helyzet,egy ügyeletesnél meg pláne

Azt Neked kell tudnod,hogy meg tudod e tenni,hogy hazamenj vagy hogy otthon jobban éreznéd e magad.


Én ahogy olvasom ezt az oldalt is,háát sose szülnék Pesten.

2012. jan. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Angliában az is csoda, hogy orvoshoz kerültél, nemcsak egy védőnőszerűséghez.


De a lényeg: A 3. trimeszterben eszedbe se jusson nem-szteroid gyulladásgátlókat (NSAID-nak hívják ezeket összefoglalóan pl. az Aspirin és millió más gyógyszer is ilyen, legtöbbjük nem is receptköteles) szedni, mert bezárják a Botallo-vezetéket (már 2-3 szem gyógyszer is), ami a méhen belüli életben kulcsfontosságú a magzat keringése szempontjából, és akkor elég nagy sz@r lesz a babával...

2012. jan. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az, hogy ilyen lazán veszik az egész terhességet, szülést, egy kényszerhelyzet. Nem tehetnek mást, mivel alig van náluk orvos. Emiatt is szorulnak "importra" orvosokból. Ezért végeznek olyan sokmindent a nővérek. Ami nem hiszem, hogy olyan szakszerű, mintha orvos végezné. Nyilván mert az oktatás színvonala is olyan, hogy fel sem vennék a végzetteket orvosi egyetemre, csak nagyon keveseket.

Szerintem ne kockáztasd a baba meg persze a te egészséged, Kérdező.

2012. jan. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó,

jó,ha van is igazság abban amit írsz,de,azért az nem gondolhatjuk komolyan,hogy Angliában nem tud szülni,mert nem megfelelő az ellátás,csak itthon...

Amit hozzátennék,hogy nagyon nagy tudásúak a kinti bábák/szülésznők,és ha bármilyen probléma van-persze ha a kórházi szülést választod-pár másodpercen belül ott az orvos.Mo-n lehet,hogy nem magas pontokkal lesz vki szülésznő/bába,de itt igen.Nagy presztízsű szakma,nagyon meg vannak becsülve(helyesen),és orvosi ponthatárok nem sokban különböznek(mintahogyan az oktatott tananyag sem)

Ezt otthon nehéz elképzelni,mert máshogy mennek a dolgok,itt máshogy szocializálódtak az emberek.

Ha egy holland-angol kismamának elmesélnénk,megmutatnánk hogyan működik otthon a terhesgondozás-szülés,biztosan elcsodálkozna.Hasonló fórumokon biztos azt kérdezné az "otthoniaktól",hogy akkor ő most akkor halálos beteg?!...

És egyébként Mo-n is akkor találkozhat vki ugyanazzal az orvossal,ha felfogadja,magánrendelésre jár,és fizet neki.Ez Angliában sincs másképp,csak itt normál keretek között-fehéren megy a dolog..



Én úgy gondolom(mint aki pár éve szült Angliában),hogy nem kell félni,minden támogatást megadnak ott is(enegm monduk a magyar kórházak,orvosok felfogása a szülések terén sokkal jobban riaszt).

Természetesen,ha úgy érzed kedves kérdező,hogy Te otthon nagyobb biztonságban lennél,és megteheted,akkor ne habozz.Én nem így választottam,és egy pillanatig sem bántam meg.

2012. jan. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Moha- válasza:

Ha terhesseged problemamentes, es nem is az elso, valamint barmit tokeletesen el tudsz mondani es mindent megertesz, akkor nyugodtan szulhetsz itt is szerintem. Ha nem vagy biztos (nekem ugy tunik), es mivel problemaid vannak, en a helyedben hazamennek, es mindezt addig, amig engednek repulni.

Nem csak mi magyarok tapasztaljuk az angol orvosok kritikan aluli szakmai szinvonalat. Nemet es francia barataim is mind mind mennek haza szulni, pedig itt eltek es itt is fognak elni.

Amikor a borgyogyasz megnyitja a google-t es keresgel a kepek kozott, az vicces, de esetedben egy ennel picit komolyabb dologrol van szo. Persze az jo, hogy itt hangulatos kis szuloszobaban termeszetesebb korulmenyek kozott jo babaasszonyokkal lehet szulni, de valahogy nem tul bizalomgerjeszto, hogy az orvossal valtott minden mondatot kotelesek diktafonra venni.. Nem veletlenul dicserik vilagszerte a magyar orvosokat.

En a helyedben megfizetnek egy johiru magyar szuleszorvost es az tuti.

Mivel itt eltek, penz megvan ra, szoval en hazamennek..

Csak indulj ki sajat tapasztalataidbol. En inkabb hazarepulok a pecsi fogorvosomhoz szazezerert, minthogy itt menjek el.

A haziorvos mindenre vagy paracetamolt, vagy ibuprofent, komolyabb esetben penicilint ir fel. Ismerek magyar lanyt aki a terhessege alatt limphomas lett es majdnem belehalt az angol hozza nem ertes miatt.

Leginkabb azok szulnek itt akik vagy mindent folegettek maguk mogott otthon, vagy nem elso baba, vagy tesznek ra, esetleg nem tehetik meg...

Nekem legalabbis ez a tapasztalatom, es nem tegnap erkeztem.

Summa summarum:

Ha nyugodtabban szulsz otthon egy jo helyen ahol mindenkit megkentel, akkor ne habozz!

2012. jan. 14. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a sok hasznos valaszt mindenkitol! Mostmar sokkal jobban vagyok es felfogadtam azt a rendkivul kedves orvost allando orvosomnak, akire 1 hetet kellett varnom. Megerte! :) Szulesz-nogyogyasz. Nala fog a pici megszuletni 13 het mulva! :)
2012. jan. 16. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!