Orvosi laboratoriumi es kepalkoto diagnosztikai analitikus alapszakrol infok, velemenyek?

Figyelt kérdés
Tavaly erettsegiztem, most passzivon vagyok pecsett ezen a szakon, nappalin. Szeretnek majd dolgozni, igy arra gondoltam atmennek a Sote levelezojere, ugy, hogy ujra felvizek. Ki, mit tud rola? Nekem egyre szimpatikusabb. Mennyire nehez, vegezheto levelezon? Ellehet vele helyezkedni? Mennyi keres korulbelul? Annak aki nagyon kepben van: Melyik szakagat valasztanad a 4 kozul?
2011. febr. 1. 16:28
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!Én képalkotón vagyok(nálunk csak ezt lehetett választani).Nehéz,de meg lehet csinálni,az a baj vele nehézség terén,hogy nagyon sokoldalú és kb a 20%-át hasznosítod annak később,amit megtanulsz.Én megbántam egyébként ezt a szakot,vannak ettől értelmesebbek is.És persze arra is gondolj,hogy 4éves.Idehaza ne is álmodj jó fizetésről-ez kb 80ezer ft-ot jelent+sz*rba néznek.Külföldön viszont keresett az egész világon(ezt biztos kézből tudom)és jól fizetik.Egyébként most csak a képalkotós szakirányról beszélek,mivel csak ezt ismerem.

Egyéb "érdekesség" még,hogy idehaza egy gombnyomogató asszisztens leszel,akinek a feladatkörébe beletartozik az is,hogy beállítsa a beteget(ami általában nem egy álom,mivel a legtöbb ember enyhén szólva ápolatlan)te adsz be kontrasztanyagot,azaz megszúrod,plusz te takarítasz utána,ha van valami.Ezzel szemben külföldön annyi a dolgod,ha ct-vel vagy mr-rel dolgozol,hoggy ülsz a gép előtt és kész,a többire asszisztens van.

Szóval csak akkor csináld ezt,ha nagyon érdekel,és csak ha külföldön akarsz dolgozni.Egyébként alapjába véve unalmas,monoton meló.Szerintem Sote levelezővel jobban jársz,abból van államilag támogatott.Értelmesebb a hétköznapokat mondjuk melózással tölteni,azzal is keresel egy kis indulótőkét,ha ki akarsz menni.Másrészt szerintem ott nincs ennyi felesleges idióta tantárgy mint nappalin.

Remélem segítettem.

2011. febr. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
De egyébként vannak más szakok-pl mérnök info vagy más info alapképzések amikkel szerintem külföldön is jobban jársz-már ha érdekel az ilyesmi.Szóval szerintem ez a szak nem egy nagy durranás.Nálunk mindenki azt mondja,hogy megbánta.Aztán majd kiderül.
2011. febr. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt, igazsag szerint jelenleg angliaban elek, igy a kulfoldi munka nem lesz uj. Az a baj a mernok infoval, hogy nagyon nem erdekel. :( Az a gondom, hogy tulajdonkepp semmi nem erdekel amibol meglehet elni, csupa olyan amibol nem. (bar valljuk be, magyarorszagon ez a tulnyomo tobbseg) Pecsett ugyan nappalin vagyok, de ott atmehetek levelezore, ha a sotera nem vennenek fel. Nappalit nem szeretnek, mindenkepp dolgoznek, mert lakaselotakarekossagit nyitok, hogy egyetem vegere legyen sajat sajat lakasom. Folyekony angollal es kulfoldi tapasztalattal hatha kapok valami munkat. Bocsi hogy ennyit irok, csak most jol esik elmondani valakinek. :) Egyebkent a 4 szak kozul mindegyik ilyen? Semelyik nem jobb? (itt a laboros, kutato, optometrista szakokra gondolok)
2011. febr. 15. 12:17
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem lesz gond,ha már dolgoztál külföldön,állásod odakint biztos hogy lesz.Az angol nyelvtudás meg nagyon fontos,hatalmas előnyt jelent,hiszen itthon az egyetemisták alig beszélnek angolul,szóval sokan már itt elesnek a külföldi munka lehetőségétől.Sajnos a többi szakirányról nem sokat tudok,mivel nálunk csak erre az 1-re lehetett szakosodni.A laborosról max.1-2 szót tudok mondani:voltak laboros óráim(nem tudom minek),elég unalmasak voltak(bár kinek mi),ez tulajdonképpen arról szólhat,hogy laborban elemzed a dolgokat-pl megnézed,hogy valakinek a vérében mennyi a vas,vörösvérsejt,stb.-de ma már ezt is gépek végzik,szóval sok területen ne számíts valami mikroszkópos dologra,bár nem tudom,hogy ez a laboros szakirány konkrétan milyen munkák végzésére jogosít fel,hogy hány féle laborban és milyen melót lehet végezni vele,nem tudom,a leírás szerint ezzel a gyógyító munkát segíted.Szerintem érdeklődj az egyetemen utána,illetve azoktól,akik ezt tanulják.Itt fizetésről nem tudok sokat,lehet,hogy valamennyivel magasabb itthon,mint a a képalkotós,viszont azt sem tudom,hogy külföldön ezzel a laborral milyen esély van elhelyezkedni.

Az optometristáról csak annyit tudok,mivel én is járok optikába szemüvegért,kontaktlencséért,hogy ott van egy ilyen végzettségű csaj,ő vizsgálja meg a szemed műszerrel,megnézi,hanyas dioptria kell,szóval az optika alkalmazottja.Kb ennyi lehet,de erről itt van egy link:

[link]

A kutatóról most hallok először,kicsit utána néztem,ez elég jól hangzik,itt tudományos kutatásokban vehetsz részt,pl rák elleni szerek kutatásában,dns vizsgálat,minden,ami sejtszintű-aztán hogy a gyakorlatban tényleg odaengednek-e ilyen terepre,azt nem tudom.Van egy tanárom,aki hasonló laborban dolgozik,bár ő biológus,de gondolom,ezzel a szakiránnyal valami hasonlót lehet.Nem akarok az utolsó kettőről semmi biztosat írni,mert én sem tudom.Nagyon érdeklődj utána,hogy pontosan mit takarnak,mert egy egyetemi leírásban sokszor nem lehet megbízni.De pl ha ez a kutatólaboros irány tényleg ezt takarja,akkor nem lehet rossz,nekem szimpatikus,külföldön is biztos keresett meg jó lehet a fizu is,nekem ez a legszimpibb,de mondom,utána kell járni,de nagyon,mert nem minden olyan kecsegtető,mint ahogy egy leírásból tűnhet annak.

Szóval én így azt mondanám,hogy a képalkotó és a kutató az esélyesebb pl egy külföldi melóra,de ez az én véleményem,attól még lehet,hogy a másik kettő is.

Szerintem érdeklődj sokat,mivel mit csinálhatsz pontosan,milyen az esély az elhelyezkedésre,stb.de az is nagyon fontos,hogy Téged melyik érdekel(mert azért elég különböző területek).Leírtam a meglátásaimat a többivel kapcsolatban is,de csak a saját szakirányomról tudok biztosakat mondani.Azért itt van még egy link(bár gondolom olvastad már):

[link]


Ha van még valamilyen kérdésed vagy segítségre van szükséged akkor nyugodtan írj,tananyagban is szívesen segítek,rengeteg van a gépemen.

2011. febr. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De aranyos vagy, nagyon koszonom a plusz infokat! Nem akarok tolakodo lenni, de kivancsi vagyok milyen a tananyag, tudnal kuldeni barmit ami megvan erre a cimre: bagety@citromail.hu Szeretnek utanajarni amennyire lehet, csak igy a neten nincs rola tul sok info, telefonalgatni meg innen nem tudok, de sebaj, majd ha hazamegyek. :) Te most hanyadikos is vagy es melyik suliba?
2011. febr. 18. 12:47
 6/10 anonim ***** válasza:

2011-02-14 18:15

Te hova jársz/jártál?

2012. febr. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szia, en a kerdezo vagyok, azota mar en is tul vagyok az elso felevemen Pecsett. Ha szukseged van infora, csak irj.
2012. febr. 1. 23:15
 8/10 anonim válasza:
Szia neked milyen véleményed van erről a szakról meg a képzésről ha már egy évvel megvagy? (másik kommentelő)
2012. aug. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Engem is érdekelne ez a szak. Valaki tudna pár infót mondani róla? Leginkább az Orvosi laboratóriumi analitikus szakirány érdekelne. :)

Köszönöm előre is!

2012. nov. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szia, a kerdezo vagyok, irj privibe, es meselhetek par dolgot. Azota mar masodeves vagyok a szakon. :)
2012. nov. 25. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!