Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől alakulhat ki egy ciszta?...

Mitől alakulhat ki egy ciszta? (nekem a bal petefészkemben van egy)

Figyelt kérdés
2009. máj. 25. 18:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A késett menses oka többnyire anovulatios vérzés, ritkán ciszta. A ciszta képződés folyamata (funkcionális ciszta esetében), hogy a tüszoérés megindul, a tüszo megnő,azonban a tűszőrepedés elmarad és a tüszo úgynevezett. perzisztáló cisztaként megmarad. Az ilyen ciszták egy-két menses után spontán megrepednek és nem igényelnek beavatkozást. Ha megmaradnak 3 hónapnál tovább, akkor szoktuk megoperálni a beteget.


Forrás: [link]

2009. máj. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40%
csak egy hajlam
2009. máj. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,de ez a 2. ami van, az első távozott.Remélem ez is fog:)
2009. máj. 25. 19:18
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a dokim, hogy bármitől. Mivel nem voltam beteg meg semmi ilyesmi, én a stresszre gyanakszom. A hajlam hülyeség, mert nálunk senkinek nem volt a családban, nekem mégis.
2009. máj. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szia.

Tavaly nyáron nekem is volt egy cisztám, pont bal oldalt, ahol neked.

Igaz, el is múlt, és menstruációval együtt távozott körülbelül 3-4 hónapra az iszonyatos fájdalommal történő megjelenése után, de az orvosom gyakran kérdezgette, hogy dohányzom-e, dolgozom vagy foglalkozom-e gyakran valamiféle vegyszerrel, iszom-e alkoholt, stb...

Úgy gondolom ezek kiválthatják.

Gyógyulást.

17/L

2009. máj. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat,nem dohányzom,nem iszom semmi:(

Szóval lehet hogy azért, mert mindig felfázom,nem tudom.

2009. máj. 29. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!