Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menjek nőgyógyászhoz? 18 éves...

Menjek nőgyógyászhoz? 18 éves vagyok,nem szedek fog.gátlót, még nem állt be rendszeresen a mensim, az ugye nem jó, ha 2 hetenként jön meg?

Figyelt kérdés
A szitu a következő: 2 hete voltam biciklizni(1,5 órát),és közben megjött,gondolom a megerőltetés miatt. 3 napja szintén voltam,és utána azonnal (azt hittem) megjött,de mégsem,csak egykissé barnás színű volt. Tegnap érettségiztem,és (az izgalomtól?) megint csak azt hittem,nah most jött meg,de nem. Ma itthon maradtam,mert sokan kellett tanulnom,de megint csak olyan,mintha megjönne. Ilyenkor mindig beveszek gyógyszert(AlgoFlexM),hogy már eleve megelőzzem a görcsöket(mert az első 2 nap kibírhatatlan).Ennyiszer nem lehet "pötyögtető".
2009. máj. 26. 11:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az valóban nem normális dolog, ha már évek óta menstruálsz, és ennyire rendszertelen. tényleg menj el egy nőgyógyászhoz, majd ő kideríti mi ennek az oka, és beállítja.
2009. máj. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hogy állítja be? Amúgy 14 éves koromtól évente megyek hozzá,eddig azt mondta,minden rendben van(csak azért járok,mert szeretem,ha minden rendben van velem). Ő azt mondta, hogy majd a fog. gátlónál beáll,meg majd idővel...néha megjön 28 napra,néha meg...ilyen,nah :)
2009. máj. 26. 11:38
 3/11 anonim ***** válasza:
Sztem menj el másik orvoshoz, bár én nem értek hozzá, de ezt akkor is be kellene állítani. beállítani tényleg fogamzásgátlóval szokták, vagy egyéb hormonális tartalmú gyógyszerrel. unkatesómnak is össze-vissza jött meg (18 ő is) és ő olyan gyógyszert kapott, amiben 2 szem volt, és helyrejött neki.
2009. máj. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az barnás folyás, legalábbis az alapján, amit leírtál. Ne kapkodj gyógyszert amíg nem is görcsölsz, és azt se tudod megjött-e.
2009. máj. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De fiatal korban fog-gátlót szedni,mikor nincs is pasim,és vélhetőleg még egy darabig nem is lesz?Ennek mi értelme van? Csak felborítja a hormonokat,nem?
2009. máj. 26. 12:30
 6/11 anonim ***** válasza:
Vagy helyreállítja, Tekintve, h most vagy megborulva.:)
2009. máj. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
És meddig kell szedni?
2009. máj. 26. 12:55
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

hasonló panaszaim voltak, nem akartam bogyót szedni csak ezért, dokim sem szorgalmazta, szerinte felesleges emiatt hormonnal gyilkolni magad, amíg nem muszáj.

Próbáld meg az Agnucaston tablettát, gyógynövénytartalmú, pont ilyen panaszokra jó, nekem beállította a mensimet rendesen. (Recept nélkül kapható, nem gyógyszer,, csak gyógynövényt tartalmaz. Mindennap be kell venni, akkor is, amikor éppen megvan.)

2009. máj. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) Ezt ki fogom próbálni, és lehet szedni mellé AlgoFlexet, vagy ebben van egy kis görcsoldó is? Mennyibe kerül? Nagyon hálás vagyok a válaszért :)
2009. máj. 26. 19:28
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 2000 forint, 30 darab van benne, vagyis egy hónapos adag. (nem minden gyógyszertárban lehet kapni, ha nincs, akkor 2-3 nap alatt meghozatják.) Én is AlgoFlex M-et szedek, de mióta az Agnucastont is szedem, az első két nap durva görcsölése is enyhült. De nyugodtan lehet mellé szedni bármilyen görcsoldót, azért még nekem is kell. Megnéztem a papírját, barátcserjekivonat van csak benne, semmi vegyi dolog.
2009. máj. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!