Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A méhszáj sebnek mik a tünetei...

A méhszáj sebnek mik a tünetei? Lehet így valaki terhes?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 2. 08:06
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

Nekem semmi tünete nem volt, vizsgálat közben vette észre a dokim. Én akkor még nem terveztem gyereket.


Anyukámnak viszont úgy derült ki a méhszájsebe, hogy fél évig sem esett teherbe. Szerintem nem zárja ki a terhességet, csak csökkenti az esélyét és így meghosszabbodik az idő amíg a baba összejön.

2008. ápr. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmi tünete nincsen!

Nem befolyásolja a therbeesést!


"A méhszájseb gyakorlatilag minden esetben gyulladásból származik.

Ilyenkor a méhszájat fedő laphám elpusztul, és a helyét hengerhám foglalja el, ez úgy néz ki, mint egy horzsolt terület. Hosszú idő alatt (1-2 év) a laphám visszanő, ilyenkor a méhszájseb eltűnik. Ezt a gyógyulási folyamatot mindig visszaveti, ha közben újabb hüvelyfertőzés alakul ki. Méhszájsebe egyébként nem kevés nőnek van, ezek rendszerint ártalmatlanok, ha mind a kenetvizsgálat, mind a kolposzkópos vizsgálat kizárja a daganat jelenlétét. Ilyenkor tényleg elég a rendszeres ellenőrzés. Ecsetelni meg lehet próbálni, de hosszadalmas, és nem is mindig vezet eredményre.

A tervezett terhességet egyébként nem fogja befolyásolni ez a probléma."

Dr. Ács Nándor

[link]

2008. ápr. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

a második válaszoló vagyok:

Tapasztalatból beszélek (csak kerestem gyorsan alátámaztást szakember részéről). Nekem is volt, amikor teherbe estem a kezelését abba hagyta az orvosom, szülés után megint csak nem foglalkoztunk vele. Magától lemúlt, helyre állt. Már eltelt két év, és most a második babámat várom.

2008. ápr. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.Ez egy picit megnyugtat.Babát szeretnénk egy éve de nem jön össze és a doki mondott ilyesmit hogy van nekem.
2008. ápr. 2. 18:02
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem viszonylag angy kiterjedésű sebem volt, a doki lézerrel kezelte; még lett volna egy beavatkozás, mert nem tudta egyszerre az egészet emgcsinálni, erre közben siekrült teherbeesnem. Akkor a doki azt mondta, semmi gond, mert a szülés úgyis kezelésbe veszi majd :) Igaza volt, szülés után már nem volt szükség semmilyen kezelésre.
2008. ápr. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem vérezgetett a seb, így derült ki, hogy van. Aztán lézerrel leszedte. De nem akartam teherbe esni, erre nem tudok válaszolni.
2008. ápr. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!