Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért ilyen a menstruációm?...

Miért ilyen a menstruációm? Nem fordult még elő ilyen, talán beteg vagyok?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat fáj a hasam (alapból is és a menstruáció még csak rátesz egy lapáttal). Múlthét csütörtökön jött meg és még mindig nem múlt el. Pedig már szerda van tehát már a 7ik napja megvan. Nem túl sokat vérzek...igazából olyan hülyén jön ki mindig, mert 4.-5. nap körül mintha elmúlna olyan, barnás és nem fáj semmi, utána meg újra elkezdi erős vérzéssel és görcscsel. Amúgy ebben a hónapban kezdtem el használni tampont (de csak mini-t) a sport miatt...lehetséges, hogy a tampon miatt van ez? Vagy tényleg beteg lennék? Még karácsony előtt nagyon beteg voltam amúgy, iszonyúan görcsölt a hasam, el is küldtek mindenféle vizsgálatra, hogy mi lehet, hogy gyulladás-e vagy valami. De elméletileg minden eredmény normális volt. Szóval ennek függvényében nem tudom mi miatt lehet most ez.


16/L


2012. jan. 17. 23:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg szimplán fiatal vagy még és nem állt be:) A tamponnak ehhez nincsen köze.
2012. jan. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De eddig normális volt. Minden hónapban, az első óta megjött és kb. átlagosan olyan 6 napig tartott...Most meg ez van. Persze addig is mindegyik nagyon fájt. De az nem olyan nagy dolog.
2012. jan. 17. 23:42
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen a korod miatt ez még elég zűrös. Kell kb. 2 év mire normálisan beáll.

Nekem kamaszkoromban 7-8 napig megvolt. Ilyenkor mindig felmentést kaptunk tesi óra alól. Előfordult, hogy hó végén jött meg belecsúszva a következő hónap elejébe. Aztán ugyanabban a hónapban a végén megint megjött. A tesi tanár teljesen lehordott, hogy na persze kétszer egy hónapban! Anyámnak kellett bemennie és felvilágosítani a kamaszkori mensi problémákról.

Nekem is úgy fájt, hogy sokszor a suliból is kimaradtam mert a gyógyszertől meg hányingerem volt és folyton eláztam.

Most meg negyven felé hol megérzem hol nem, valamikor egy hétig kínoz, máskor meg 3-4 nap alatt elmúlik viszont már nem fáj olyan döglesztően.

Szóval mint látod még ebben a korban sem áll be mindig pontosan mindenkinek. A barnás folyás meg teljesen természetes a vége felé persze kamaszkorban ingadozik a mensi közben.

Ne aggódj ez már csak jobb lehet.

2012. jan. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!