Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Abortusz után 5 héttel teherbe...

Abortusz után 5 héttel teherbe lehet esni, úgy hogy azóta nem jött meg a menstruációm, de a 4 hetet betartottuk? Akkor voltunk együtt, amikor meg kellett volna jönnie. Görcsöltem és a derekam is fájt, ugyanúgy mint amikor beteg szoktam lenni

Figyelt kérdés
2011. ápr. 15. 07:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
persze, hiszen előbb van peteérés, mint ahogy menstruálnál. Mellesleg a volt terhességed és az abortusz is felboríthatta a hormonháztartásodat. Azt viszont nem értem ,hogy egy nem kívánt gyermek után miért nem védekeztetek. Az nem védekezés, hogy akkor voltunk együtt, amikor meg kellett volna jönnie. Ez még hajszál pontos ciklus esetén sem biztonságos, nem is beszélve egy éppen darabjaira porlasztott ciklusról.
2011. ápr. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%

Nem 6 hetet kell várni utána?

Amúgy persze, hogy lehetsz terhes, nem tudhatod mikor kezdődik el a peteérésed ilyenkor. Ha amúgy is babát akartok, akkor tudnod kell, hogy ilyenkor 3 hónapot kéne várni a teherbeeséssel, ha meg véletlen hiba miatt csúszott be a baba, ami miatt abortuszt kellett végezni, akkor meg minek kísérted még egyszer a sorsot?

2011. ápr. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nem ítélkezni kell felettem,főleg nem ismeretlenül,mert senki nem tudja,h miért nem tartottuk meg!De akkor magyarázkodok:Azért nem tartottuk meg mert gyógyszer mellett lettem terhes,és az egészségi állapotom se engedte volna meg,mert friss hasi műtétem van!
2011. ápr. 15. 08:11
 4/17 anonim ***** válasza:
61%
akkor miért is nem védekeztetek a második esetleges "balesetnél" ezek után?
2011. ápr. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Mert spirált akarunk felrakatni,és azzal meg meg kell várni az első menstruációt,az óvszer ismét kilőve,de erről már nem szeretnék magyarázkodni,hogy miért nem alkalmas védekezési mód nálunk
2011. ápr. 15. 08:16
 6/17 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem senki nem ítélkezik feletted, sőt magyarázkodni sem kell, de lásd be, hogy egy kívülálló számára érthetetlen, és felelőtlen amit csináltál. Amúgy meg nem csak óvszerrel lehet védekezni, sőt megnyugtatlak, az egyik ismerősöm spirál mellett lett terhes...
2011. ápr. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
79%

Nem lehetett volna megvárni akkor, ha minden ésszerű védekezési módszert kizártatok, amíg felrakják a spirált? Addig önmegtartóztatni? Főleg egy ilyen lelki sokk után, amit egy abortusz jelent ,hogy volt kedved szeretkezni ilyen hamar?

Igen, sajnos lehetsz terhes, a görcs és a hasfájás akár pét is jelezhet, az aktus után két héttel, ha még mindig nem jött meg tesztelj egyet.

2011. ápr. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Utolsó,tudom én is,hogy ma már egyik védekezési módszer se 100%-os,de engem a kérdésre érkező válaszok érdekelnek!Olyanok a tüneteim napok óta,mint amikor beteg vagyok,de nem vérzek,és amikor együtt voltunk,fájt is méhszájam!Jövő héten kell mennem kontrollra,akkor majd ott kiderül!

Köszönöm mindenkinek a válaszokat,"sokat segítettek"Kérdés részemről lezárva

2011. ápr. 15. 08:25
 9/17 A kérdező kommentje:
Szerintem abortusz után ilyen hamar nem tud megtapadni a petesejt,nem?Hisz meg lett bolygatva a méhem...
2011. ápr. 15. 08:27
 10/17 anonim ***** válasza:
59%
Persze hogy fáj a méhszájad,most volt abortuszod!És nem 6 hetet kellett volna várni?Az miatt is érezheted magadat rosszul.Szerintem egyébként nem vagy terhes,de mostmár légyszives védekezzetek rendesen,több felelősséggel!
2011. ápr. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!