Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kis cisztákat találtak mk...

Kis cisztákat találtak mk petefészkembe norcolutot szedtem és megjött a mensim. Elmúlt a veszély?

Figyelt kérdés
Másfél héttel ezelőtt vették észre hogy mindkét petefészkem tele van pici cisztákkal...a doki felírta a norcolutot amit 10napig szedtem és miután abba hagytam rá négy napra megjött a menzeszem...az lenne a kérdésem hogy ezzel elmúlt e a veszély???
2012. jan. 20. 10:49
 1/6 anonim válasza:
Nem, ezzel csak egy megvonásos vérzést hoztak létre, ettől még nem tűnnek el a ciszták. Valószínűleg további hormonvizsgálatok miatt volt erre szükség. Nem mondott az orvos semmit, hogy mi lesz a további teendő??
2012. jan. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nem, a veszély nem mult el egyáltalán. ha sok pici ciszta van, akkor nagy az esélye a PCO-nak, ami ugye egy életán végigkísér, nem múlik el... Ha babát is szeretnétek, akkor fog adni a doki egy olyan tabit, ami ghozza a mensest (nekem a duphastont irta fel) majd a menszi x-edik napján kell egy peteérés elősegitö gyogyszert is szedned (nekem a clostillbegyllt). Ha babát szeretnétek, a norculutot nem szabad szedni... Ha nem akartok babát, akkor valszeg vagy fogigátlot javasol a doki, vagy ilyen "meghozo" tabit, bár az csak arra a honapra érvényes... Nekem ezeket mondta a dokim miután kiderült a PCO, de mi mondjuk babót szeretnénk...
2012. jan. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
az a baj hogy a kisvárdi kórházban az orvosokat annyira nem érdeklik a betegek elmentem észrevették hogy tele van cisztákkal mindkét oldal 18éves vagyok egyébként még babát nem szeretnénk felírta a norcolutot amitől meg is jött meg fogigátlót és azt mondta csak akkor menjek vissza ha a norcoluttól nem jön meg gondoltam akkor azért nem kell visszamennem mert így nem lesz már gond...de akkor ezek szerint tévedtem:(
2012. jan. 21. 09:34
 4/6 anonim ***** válasza:
Vissza kell menni ellenőrzésre. Akár fel is szívódhatnak ezek a kicsi ciszták, ha beáll a menzeszed.
2012. jan. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ez valószínű pcos ,amivel nem nőgyógyászhoz kellene menned hanem endokrinológushoz,ugyanis ez egy hormonális probléma.Ő vérvételekre fog küldeni ,hormonvizsgálatot és terheléses vércokorvizsgálatot kell végezni ,ugyanis a pcos az inzulinrezisztenciával áll kapcsolatban,ez befolyásolja a hormonokat.Ez sok tünetet produkál de nem mindenkinél van meg mind,a legfontosabb tünetei a sok kis ciszta a petefészekben ,szabálytalan ciklus,hízékonyság,nincs peteérés stb.Mindenképp kezelni kell ,jó endokrinológus a terheléses cukor után felírja a metformin nevű gyógyszert ami nagyon sokat javít a helyzeten ,de ez a szindróma nem gyógyítható csak kezelhető.Pláne ha majd gyereket akarsz,akkor lesz a megfelelő kezelésnek,diétána mozgásnak nagy szerepe.
2012. febr. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat:):):)remélem hogy ez nem fog nagyon komoly gondokat okozni ha már majd gyereket szeretnék...
2012. febr. 5. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!