Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet a gond? (rendszertele...

Mi lehet a gond? (rendszertelen menstruációs ciklus)

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok, 172 cm, 68 kg. Világéletemben(mióta megjött-14 voltam) rendszertelen a menstruációs ciklusom. Az első pár évben nem zavart különösebben, gondoltam, hogy majd beáll normális szintre. De az utóbbi időben elkezdtem írni, és sosem jön meg időben. Az elmúlt hónapokban ennyi naponként jött meg: 38 nap,32,45,49 nap. Nem szedek semmi gyógyszert. Mi lehet a gond? Volt esetleg valakinek hasonló problémája? Nőgyógyász mit javasolt? Azóta rendeződött?
2012. jan. 21. 08:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen volt mindig a ciklusom, elég zavaró volt, ezért írattam fel fogamzásgátlót. Annak meg mellékhatásai voltak. Mióta abbahagytam, sokkal rosszabb lett. Vagy kéthetente megjön, vagy három hónapig semmi...
2012. jan. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A barátnőmnek volt ilyen. Neki kiderült,h hormonális gonjai voltak,kapott hormontablettát és azóta minden rendben vele. Egy másik ismerősnek pedig petefészekciszta miatt volt rendszertelen a ciklusa,de én ezt nállad kizárnám,mivel neked már régóta rndszertelen. A lényeg az,h a doki biztos okosabb nállunk és talál rá ésszerű magyarázatot.
2012. jan. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátló tényleg beállítja, és roppant kényelmes megoldás minden szempontból, viszont hosszú távon van egy rakás mellékhatása, ez tapasztalat, úgyhogy nem ajánlom.

Mindenképp menj el dokihoz, ha komolyabb oka lenne, ő tudni fogja mi a megoldás.

Viszont én ismerek egy családot (anya, két lánya és nagynéni) ahol mindegyiküknél ez volt, amit leírtál, viszont nem volt semmi bajuk. Van, akinek alapból ilyen, erre viszont van természetes megoldás, nekik legalábbis bejött, ha érdekel írj privit!

2012. febr. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!