Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tudtok Kecskeméten olyan...

Tudtok Kecskeméten olyan szülész-nőgyógyászt aki kérésre vállal császármetszést?

Figyelt kérdés
2012. jan. 28. 22:10
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bátorító szavakat mindenkinek, így ismeretlenül is! Ha már tényleg a szülés előtt állok majd, biztos tudni fogom mi a helyes.
2012. febr. 3. 19:29
 12/19 anonim ***** válasza:

Szülésznő vagyok és nem szeretnék császármetszéssel szülni. De leírom a programozott császármetszés előnyeit és a hátrányait, hátha segít.

Előny:

Vajúdásmentes, gyors, kiszámítható, "fájdalommentes" szülés. Nincs gátmetszés, nincs hüvelyi fájdalom.

Hátrány:

Az érzéstelenítés/altatás nagy kockázati tényező. Az operáció után nagy fájdalmak, mobilitás csökkenése az első néhány napban. A sebgyógyulás sokkal tovább tart, mint egy esetleges gátmetszés sebe.

A tejelválasztás elindulása elhúzódik, így kb. három napig valószínűleg nem lesz tejed, a babát vagy más tejével, vagy tápszerrel etetik, miközben Te szenvedsz a szoptatás fájdalmaitól, hiszen a picit mellre kell tenni, hogy a hormontermelés fokozódjon, viszont szegényke próbálkozik, de nem jön semmi, csak a mellbimbódat nyüstöli.

Más megközelítésből: olvass utána, mit írnak azokról a gyerekekről, akik nem természetes úton jöttek világra.


Ez csak néhány gyors példa, a teljesség igénye nélkül.


Remélem, sikerül mielőbb teherbe esned, és utána jól döntesz! :)

2012. febr. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
Utolsó: miért, mit írnak azokról a gyerekekről, akik nem "természetes" úton jöttek a világra???!!! Mi köze van a gyerekeknek ehhez? Én is császárral születtem anno, és a lányom is császárral született 6 éve! Nem tartom magam, és a lányomat sem kevesebbnek vagy bármiben is másabbnak, másoknál! Hozzáteszem: nem előre tervezett és programozott császár volt! Hanem fájásgyengeség, magas vérnyomás, egyéb rizikótényezők miatt döntött úgy a dokim, hogy irány a műtő. Abban a szituban nem volt lehetőség mérlegelni, vagy ellenkezni, vitázni! Tudomásul vettem és mentem a műtőbe! Egészséges, 10/10-es, gyönyörű gyermekem született, aki már 6 éves és csodás, okos gyermek! Én sem tartom magam hülyének, azért mert császárral születtem! És úgy eleve, nem értem a császár ellenességet (nem pont itt, hanem úgy általában), az tény hogy nem ez a természet rendje, de ha úgy alakul hogy akár az anya, akár a gyermek bármilyen apró kis veszélynek van kitéve, akkor ez a "szükségmegoldás", inkább örülni kéne hogy már ennyire fejlett az orvostudomány, hogy ez a mai világban már rutinnak számít. Szóval nem értem a mondatodat, légyszíves magyarázd meg konkrétan mire gondoltál.
2012. febr. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:

Őszintén... Szerinted természetes császárra szülni?

Persze, a 20-ik században szükség esetén jó a modern technológiára támaszkodni, de ha nem muszáj...akkor minek?

Egy jó doki úgyis tudja mit kell tenni, ha a helyzet úgy hozza...A fájdalmat megúszni nem fogod, sem így sem úgy...

Nem kell rágörcsölni, had menjen a maga útján minden. Ami gyerekvállalással kapcsolatos, az ritkán alakul a tervek szerint :-)

2012. febr. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

13.

nagy kár így felháborodnod! semmiképpen sem természetes dolog, mindenképpen valamiféle "betegség" az oka, ha császárral kell szülnöd, egészséges embernek nincs szüksége "műtétre" ilyenkor!

2012. febr. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

12.

Megtudnád nekem írni, hogy ez a hőmérőzős dolog hogy működik? Nem rendszeres a ciklusom, 28-35 napos. Mult hét hétfőn 36°C volt a hőmérsékletem 1 napig, előtte 35.6°C és utána is. Akkor lehetett peteérésem? Azt hittem az 2-3 napig tart.

Köszi!

2012. febr. 5. 17:08
 17/19 anonim válasza:
15. te olyan okos vagy. Betegség. Na persze. Igaz, hogy ha egy nő olyan beteg hogy valami miatt nem tud szülni, akkor császározzák. De nem CSAK AKKOR. Bármi apróság bejöhet a szülés előtt, ami miatt az orvos a császár mellett dönt. Talán kérdezd meg a nőgyógyászodat.
2012. márc. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
14. leírtad a lényeget: ha nem muszáj, akkor minek. És itt a muszáj szón van a hangsúly. Természetesen én is úgy gondolom, ha nem muszáj (bármi miatt) akkor nem kell császározni, tehát azzal én sem értek egyet, hogy "programozott császár" és hasonlók, amikor az orvossal előre meg van beszélve. Ezt én sem tartom helyesnek, ha valaki csak azért kéri, mert mondjuk fél a fájdalomtól. EGy császárnak sokkal súlyosabb kockázata van, mint egy rendes szülésnek, tehát épeszű ember nem választja "csak úgy". Nyilván mindenki természetes úton szeretné a gyermekét világra hozni (vagy legalábbis a többség, én is ezek közé tartoztam). De amikor közbejön valami, ami miatt NEM TUDSZ természetes úton szülni, akkor igenis szükség van a modern orvostudományra. Ezt ne magyarázza meg nekem senki, hogy amikor az orvos azt mondja egy vajúdó nőnek, hogy irány a műtő mert a baba élete forog kockán (Vagy az övé), akkor ellenkezik, hogy nem, én akkoris természetes úton akarok szülni. Abban a helyzetben NINCS VÁLASZTÁSI LEHETŐSÉG. Menni kell a műtőbe, és kész. És ettől még nem lesz kevesebb sem az Anya, sem a GYermeke!!!
2012. márc. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

13-asnak. Szerintem arra gondolt a válaszoló, hogy vannak olyan megközelítések, amelyek szerint például a császárral született gyerekek könnyebben meghátrálnak a későbbiekben egy-egy nagy feladattól és hasonlók.( Nem hiszem, hogy azért írta, mert ő is 100%-ig úgy gondolja. Csak tájékoztatásképpen)

Az enyémek is császárral születtek, megvolt az orvosi oka, az elsőnél az Ő életének a megmentése, a másodiknál sajnos közrejátszott, hogy az első császár volt. Pedig nagyon szerettem volna spontán.

Császárnak csak szakmailag indokolt esetben van értelme.

2012. máj. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!