Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A császármetszést is a szülész...

A császármetszést is a szülész-nőgyógyász végzi? Van ott még egyéb orvos is? Sebész? Vagy a nőgyógyászok "sebészek" is ilyen szinten?

Figyelt kérdés
2011. márc. 15. 20:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Nálam a saját fogadott orvosom végezte, és volt ott még egy szülész nőgyógyász. Szóval ketten végezték. És mindenkinél az orvos végezte. Nyilván nem kezdő rezidensek és lehet sima nőgyógyász sem végezhet, vagy kell mellé egy főorvos-nem tudom a protokollt ebből a szempontból, de semmiképp nem klasszikus értelemben vett sebész végzi.

Igen sebészek ilyen téren. És sok sebész nyargal át egyébként szülész nőgyógyásznak. Ha emlékezetem nem csal Fehérváron az osztályvezető is így volt, sebésznek készült eredetileg.

2011. márc. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
amikor én szültem császárral volt bent 2 doki 2 nővér,1 csecsemő orvos,1 csecsemős nővér,és 1 műtős fiú,ja meg aki csinálta az érzéstelenítést!meg is lepődtem amikor besétáltam hogy milyen sokan vannak!nekem nem volt fogadott orvosom,viszont elég gáz volt mert toxémiás lettem és nagyon féltek hogy mi lesz velünk,lehet hogy emiatt voltak ilyen sokan!
2011. márc. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia, nekem így volt: fogadott dokim műtött asszisztált neki az ügyeletes szülészdoki + a szülész főorvos, mellette voltak: altató orvos, gyerekorvos, csecsemős nővér (voltak egy páran:) azt hiszem ennyi volt. Talán még volt több nővér, de erre már nem emlékszek..
2011. márc. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nekem is az elobb felsoroltak voltak + egy 12 fos egyetmi csoport akik ott jegyzeteltek amig engem vagtak
2011. márc. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Aki császármetszést végezhet, annak szülész-nőgyógyász és sebész szakvizsgája is van.
2011. márc. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves UTolsó, s bizonytalanok!

Nem, nincs sebész szakvizsgájuk is. Ők szülész-nőgyógyászok. Mert nekik ebből áll a szakvizsga, hogy operálnak is. Abortuszt, méheltávolítás, daganatok..., s nem sebészek. De sürgősségben én is megtehetem vészhelyezt esetén, pedig mentőorvos vagyok...

Tehát, kedves Kérdező, igen, szülészek csinálják. S a többi asszisztenciát pontosan leírták az előttem válaszolók...

2011. márc. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Millió köszönet mindenkinek!

És minden jót!

2011. márc. 16. 18:24
 8/9 anonim ***** válasza:
Az enyémnek VAN sebész szakvizsgája.
2011. márc. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor a Tiéd más operációt is végezhet, ami óriási előny, ha pl. egy áttét a csepleszen, vagy a májban van... Ehhez amúgy a szülésznek valóban kell sebész operatőr társ is.... De nem követelmén a császárhoz a sebészet szakvizsga, s akérdés erről szólt.. De ezen nem fogunk összeveszni, én is szívesebben feküdnék egy nagyobb beavatkozás esetén olyannak a szikéje alá, aki sebész is...
2011. márc. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!