Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A magánorvosnál és az SZTK-s...

A magánorvosnál és az SZTK-s nőgyógyásznál máshogy megy a vizsgálat?

Figyelt kérdés
Egyszer voltam eddig nőgyógyásznál, SZTK-ban. Iszonyatosan félelmetes és megalázó volt a szituáció akármilyen kedves is volta doki. A folyosóról rögtön a verkőzőbe kellett menni, levetkőzni és amikor szólítottak már deréktól lefelé levetkőzve bemenni. Úgy odaállni egy vadidegen férfi elé és elmondani mi a problémám. Ráadásul szűz vagyok és rectalisan vizsgált meg. Így ez az egész együtt hát, még mindig gyomorgörcsöm van tőle, hacsak rágondolok. Mostanában nem rendszeres a menstruációm, hol megjön, hol kimarad. Aggódom, hogy valami baj van velem és ez idegesít, de nem merek elmenni dokihoz. Legalábbis SZTK-shoz tuti nem. Arra is gondoltam, hogy magánorvoshoz mennék, bár arra nemigen van pénzem, de ha ott más lenne a bánásmód valahogy csak kispórolnám. Ráadásul még mindig szűz vagyok, és félek, hogy megint úgy vizsgálnak meg. Szóval ezért kérdezem, hogy más-e?
2012. jan. 28. 22:32
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

*vetkőzőbe

bocsi

2012. jan. 28. 22:32
 2/17 anonim ***** válasza:
Nem más. A szüzeket így vizsgálják meg. De általában mindenhol először leültetnek, beszélgetnek, aztán jön a vizsgálat. Sajnos, mindenhol megalázó.
2012. jan. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
OFF: Nekem nem szokott megalázó lenni,pedig férfihez járok.
2012. jan. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
Menj bővebb szoknyában amit fel tudsz húzni... azt nem kell levenni. A magánrendeléseken jobbak a körülmények de ott is le kell vetkőzni. Keress esetleg női nőgyógyászt.
2012. jan. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Nem a levetkőzéssel volt a bajom, hanem azzal, hogy nem az volt, hogy bementem, elmondtam miért vagyok ott, mik a panaszaim stb és aztán menjek a vetkőzőbe, aztán megvizsgálnak. Hanem egyből félig meztelenül kellett odaállnom egy vadidegen elé. De ezek szerint nem volt szerencsém, mert ez nem mindenhol így megy.

A szoknya jó ötlet lenne, de soha nem hordtam, csak ezért nem fogok venni egyet.

2012. jan. 30. 01:05
 6/17 anonim ***** válasza:
Nem mindenütt megy így, sőt, elég gáz, hogy van, ahol így megy. Engem csak akkor szokott egyből vetkőzni küldeni a doki (sztk), ha előre megbeszéltük telefonon, hogy miért megyek. A többit meg vizsgálat közben vagy utána (de már felöltözve) megbeszéljük. Az nagyon kellemetlen lehet, ha a problémádat levetkőzve kell előadni... Pláne, ha mondjuk kényes a téma. Sztem keress egy normális sztk-s dokit.
2012. jan. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Mindenképpen női dokit keresnék, (nekem mindig az volt),

sokkal empatikusabb, már csak azért is mert ő is átélt hasonlókat valamikor...

És ruházz be egy szoknyát, akár a kinai piacról is, amit mindig viszel magaddal a nőgyógyászatra és ott átveszed...

2012. jan. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"Pláne, ha mondjuk kényes a téma. Sztem keress egy normális sztk-s dokit."


Miért, van nem "kényes" téma???

2012. jan. 31. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"Úgy odaállni egy vadidegen férfi elé "


Eleve miért nem női dokihoz mentél?

2012. jan. 31. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

8.nak

Persze hogy van. Te csak kényes témákról szoktál beszélni az orvosoddal? Nekem pl nem kínos elmondani, milyen jellegű folyásom van, vagy hol fáj, mikor megjön. De azt már esetleg nehezebben osztom meg, ami a házaséletemmel kapcsolatos. Ehhez kell egy jó doki, akivel a kínos dolgokról is lehet természetesen beszélgetni, elfogadó és segítőkész közegben. Nekem ffi a dokim, de empátiában sok nőn túltesz. Perszer aki könnyebben megnyílik egy nő előtt, menjen oda. De asszem ha egy nő nődoki előtt kéne alul semmiben megnyilvánulnom, az semmivel se lenne könnyebb, mint ugyanez egy ffi dokinál. Persze ez én vagyok. De a kérdezőnek sztem nem a doki nemével, hanem a vizsgálat menetével volt problémája. Ami tökre érthető, bár én lazán megmondom, hogy nem vetkőzöm, mert előtte beszélni szeretnék a dokival. Ha erre kidobnak, megyek máshova, aztán kész. Igaz, ehhez kell néhány év és jónéhány rossz tapasztalat...

2012. jan. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!