Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A magánorvosnál és az SZTK-s...

A magánorvosnál és az SZTK-s nőgyógyásznál máshogy megy a vizsgálat?

Figyelt kérdés
Egyszer voltam eddig nőgyógyásznál, SZTK-ban. Iszonyatosan félelmetes és megalázó volt a szituáció akármilyen kedves is volta doki. A folyosóról rögtön a verkőzőbe kellett menni, levetkőzni és amikor szólítottak már deréktól lefelé levetkőzve bemenni. Úgy odaállni egy vadidegen férfi elé és elmondani mi a problémám. Ráadásul szűz vagyok és rectalisan vizsgált meg. Így ez az egész együtt hát, még mindig gyomorgörcsöm van tőle, hacsak rágondolok. Mostanában nem rendszeres a menstruációm, hol megjön, hol kimarad. Aggódom, hogy valami baj van velem és ez idegesít, de nem merek elmenni dokihoz. Legalábbis SZTK-shoz tuti nem. Arra is gondoltam, hogy magánorvoshoz mennék, bár arra nemigen van pénzem, de ha ott más lenne a bánásmód valahogy csak kispórolnám. Ráadásul még mindig szűz vagyok, és félek, hogy megint úgy vizsgálnak meg. Szóval ezért kérdezem, hogy más-e?
2012. jan. 28. 22:32
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Igen nekem nem a nemével volt bajom a dokinak, hanem a vizsgálat menetével. Azért nem kerestem női dokit, mert nincs. Vagyis egy van a városban, de nekem egy olyan orvosi papír kellett, amit ő nem tudott volna adni. Ezért kellett másikhoz mennem.
2012. jan. 31. 14:32
 12/17 anonim ***** válasza:

Hát igen én csak "kényes" témáról szoktam beszélni a nőgyógyásszal, mert nekem kellemetlen ha a büdös folyásomról kell beszélnem, vagy a viszkető mellbimbómról, stb...


Érdekes, ha neked ez kellemes téma egy idegen férfivel megbeszélni...

De nem vagyunk egyformák...

2012. jan. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"a verkőzőbe kellett menni, levetkőzni és amikor szólítottak már deréktól lefelé levetkőzve bemenni. Úgy odaállni egy vadidegen férfi elé és elmondani mi a problémám"


De hát kedves kérdező, ebből elég nehéz azt a következtetést levonni, hogy nem a doki nemével volt bajod.

2012. jan. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

10.

Igen, a nőgyógyásznál csak kellemetlen témák kerülnek szóba, a házaséletemet szerencsére én megtudom beszélni a férjemmel.

2012. jan. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
76%

12: Hol írtam, hogy kellemes??? Kellemes beszélgetni egy jó filmről, a szép emlékekről, stb. Számomra nem ciki, ugyanúgy, ahogy arról sem ciki beszélni, hogy fáj a torkom, vagy folyik az orrom.


14: Tudod, kerülhetsz még olyan helyzetbe, hogy a házaséletet nem csak a férjeddel kell megbeszélned... Szültél már? Utána nem volt semmi problémád? Ha így van, szerencsés vagy, de nem ez az átlag. És egy jó orvossal lehet erről is beszélni, mert ez is hozzá tartozik a szakterületéhez, és problémás esetben sokat segíthet.

2012. jan. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Mondom nem azzal volt a baj, hogy férfi volt az orvos hanem maga az eljárás menete zavart. Ha belegondolsz kicsit, akkor tök mindegy, hogy nő vagy férfi, elég gáz, hogy életedben először látod, ő is téged, és félig meztelen vagy.
2012. febr. 1. 02:22
 17/17 anonim ***** válasza:

persze, hogy kellemetlen, én csak azt akartam mondani, hogy valamennyire lehet csökkenteni a "kellemetlenséget", ha saját nemű orvos - "kollegina"- elött kell ezt megtenned és nem idegen férfi elött.


Kérdezd meg a férfiakat, ők is inkább a saját nemű, azaz férfi orvos elött vetkőznek, ha már egyszer muszáj...


Persze ettől az még nem lesz kellemes.

2012. febr. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!