Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS-ra van más megoldás is,...

PCOS-ra van más megoldás is, mint a fogamzásgátló szedése? Ki lehet ebből valakit teljesen gyógyítani?

Figyelt kérdés

Cukorbeteg nem vagyok.Nagyon elvagyok már keseredve,mert 2 nőgyógyásznál is jártam már,akik mind ketten fogamzásgátlót javasoltak.Azt mondták,hogy más megoldás nincsen.Viszont,ha valamikor újra abba hagyom,akkor a PCOS-val járó összes tünet újra felerősödik...és én már nem akarok életem végéig fogamzásgátlót szedni...:(Ja egyébként már hormonvizsgálaton is voltam.

Köszönöm előre is!


2012. febr. 1. 13:19
1 2
 1/13 uccu ***** válasza:
47%
Én is az vagyok. Nekem fogamzásgátló mellet sem gyengék tünetek. Élethosszig tartó és addig örülj, mag nem jár együtt pl. cukorbajjal...
2012. febr. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Most akartam kiírni ezt a kérdst, remélem érkeznek még válaszok, mert nekem is ez a betegségem. Szintén jártam több orvosnál, endokrinológusnál, volt hormonviszgálat minden, és nekem sem tudtak mást mondani, csak a fogamzásgátlót.

Mindenkinek más tünetei vannak, nekem például rendszertelen vérzés(volt hogy több hónapig kimaradt), és nagyon hullott a hajam. Most szedem egy fél éve a gyógyszert a hajhullás csökkent, alig hullik mostmár, és így a vérzésem is "normális".

Azért én is parázok, mert most akkor szedjem a gyógyszert x évig?? de mondott nekem olyat a doki, hogyha nem idéznénk elő vérzést, akkor a ksőbbiekben nagyonn a veszélye a csontritkulásnak, hát engem ez kissé megijesztett, így most inkább szedem..

2012. febr. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

Az egyik ismerősöm ilyen problémával járt Vargha féle talpmasszázsra.

Azt mondta az elején nagyon fájt (mármint amikor masszírozták), de ahogyan javult a helyzet a fájdalom is megszűnt.

Utána visszament nőgyógyászhoz ultrahangra, aki alig akarta elhinni, hogy eltűntek a cisztái.

Esetleg érdemes kipróbálni. Úgy tudom Bp-en Győrben és Pécsen van, de a neten gondolom megtalálod.

2012. febr. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a válaszokat,tényleg nagyon jól esett.

Jó érzés,hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémával,bár az még jobb lenne,ha senkinek nem lenne ilyen betegsége.

Lehet,hogy ezt a talpmasszázst kipróbálom,jól hangzik!

2012. febr. 1. 17:53
 5/13 anonim ***** válasza:

Eddig nagyon reménykedtem, hogy van, de nem igazán sajnos.

Ha nincsen inzulinrezisztenciád (amit csak terheléses cukor vizsgálattal lehet kimutatni, sima éhgyomri cukorméréssel nem!!!!!), és nem akarsz még babát, akkor sajnos csak a tabletta marad.

Nekem is volt már rakás hormonvizsgálat, cukorteszt, ilyenolyan gyógynövényes bogyók, endokrinológus...tényleg minden.

De ma mondta az orvos, hogy már tényleg csak a fogamzásgátló marad. Mert ha nem ad tablettát, ami eltünteti a cisztákat a petefészkemből, akkor mire gyereket szeretnék, teljesen tönkre fog menni a petefészkem, és akkor már cseszhetem:(

Pedig a dokim sem akart először tablettát, próbált más megoldást keresni...

Egyébként a talpmasszázst is javasolta, azt még én is ki szeretném próbálni.

2012. febr. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Sajnálom,hogy neked is ilyen problémád van...:(

Egyébként a terheléses cukorvizsgálatot már én is szerettem volna,de a háziorvosom azt mondta,hogy ha a sima nem mutat olyan értéket,akkor ez nem indokolt...szóval nem tudom...

2012. febr. 3. 02:03
 7/13 anonim ***** válasza:

A háziorvosod hülye, már elnézést. Harmadikos tananyag az orvosin, hogy inzulinrezisztencia csak terheléses cukorvizsgálattal mutatható ki.

Pont az a lényege, hogy alapból normális a vércukorszint, csak ha kajál az ember, akkor több inzulin kell ahhoz, hogy normális maradjon a vércukor.

2012. febr. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Az utólsó válaszolónak teljesen igaza ,az inzulinrezisztenciát nem mutatja ki az éhgyomori vércukormérés,mindenképpen terheléses kell.Menj el magánúton endokrinológushoz neki ki kell írnia. Ha az nem megfelelő,márpedig pconál ritkán az,akkor metforminnal lehet kezelni,plusz diéta,sport és megszűnnek a ciszták ,valamint mivel az inzulinrezisztencia megszűnik így a hormonjaid is rendeződnek.Én most megyek endokrinológushoz emiatt.
2012. febr. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.és akkor ez lehet,hogy buta kérdés,de ha kiderül,hogy inzulinrezisztenciám van,akkor fogamzásgátlót nem is kell szednem?
2012. febr. 5. 22:57
 10/13 anonim válasza:
A fogamzásgátló nem oldja meg a problémát csak elfedi.Arra való amire,hogy ne ess teherbe.Mivel a legtöbb embernél az inzulinműködés helyreállta után a hormonrendszer is rendeződik ,ezáltal lesz peteérés,így sokan ha nem védekeznek 1-2 hónap alatt teherbe is tudnak esni.Ezért ha nem akarsz még gyereket mindenképp kell vmi védekezési forma,de ez nem feltétlen kell fogamzásgátló legyen.Én ma már biztos vmi hormonmentes módszert választanék,de mivel mi most a babára gyúrunk így engem ez nem érint.Mindenképpen javaslom hogy menj endokrinológushoz aki végeztesse el a terheléses cukorellenőrzést és a hormonvizsgálatot,ez a legfontosabb.
2012. febr. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!