Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 15éves vagyok és trombózisom...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

15éves vagyok és trombózisom volt a fogamzásgátló miatt Szerintetek ezek után csak óvszerrel tudok védekezni vagy van más megoldás is amiben nincs hormontartalom?

Figyelt kérdés
A trombózist örököltem, de a fogamzásgátlóm legkisebb hormontartalmú volt.
2011. jan. 5. 10:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
55%
15 évesen fogazásgátló.:S Hová jutott a világ...
2011. jan. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%

Hát ez elég gáz ilyen fiatalon, de jobb is, hogy már most kiderült, nem úgy, mint nálam, aki 3 évig szedtem, aztán a hízás mellett még egy jó kis pajzsmirigy alulműködést is okozott nálam...

Elvileg a gumi marad, illetőleg alacsony hormontartalmú un.lokális fogamzásgátlók: hüvelykúp, hüvelytabletta, esteleg a hüvelygyűrű; nálam ez utóbbi kettő nem vált be egyáltalán, de kérdezz inkább szakorvost, mik a lehetőségeid.

Ja, és megkérdezhetem melyik antibébi tabi mellett lettél trombózisos?

2011. jan. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
54%
10:58, nem ezzel jut hova a világ, hanem azzal, amikor ennyi évesen nem kívánt terhesség miatt abortuszt kell csinálni...
2011. jan. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
80%

Először is a kérdésre válaszolva: a legbiztonságosabb az óvszer marad. Bármi más ennél sokkal kevésbé biztonságos, és gondolom ennyi idősen nem szeretnéd megkockáztatni a terhességet.

De egyébként igaza van az elsőnek. Azért egy normális nőgyógyász nem ír fel fogamzásgátlót 16 éves kor alatt, de van, aki 18 alatt sem. Én is akartam szedni 15 évesen, de megmondta a nőgyógyász, hogy nem írja fel (még jó, így nem is feküdtem le azzal a sráccal, hanem a mostani barátommal, aminek sokkal jobban örülök).

Egyébként Kérdező, a nőgyógyász kiírt trombózis hajlamot vizsgáló vérvételt is? Mert ha volt a családban már trombózis, akkor pláne kötelező, bár amúgy is mindenkinek kéne. És ha volt, akkor nem mutatott ki hajlamot? Mert akármilyen kicsi a hormontartalma a gyógyszernek, ha kimutatható a trombózisra való hajlam, akkor az orvos nem írhatja fel Neked. Azért kérdezem, mert én 2,5 éve szedek fogamzásgátlót, nekem semmi bajom nem lett tőle, viszont nálunk is előfordult már a családban trombózis, és nálam nem mutattak ki hajlamosságot rá, ezért merem szedni. Vagy nem is volt ilyen vizsgálat elrendelve? Mert akkor az bizony az orvos hibája, és akár be is perelheted szerintem érte. 20/L

2011. jan. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
49%

Azt nem tudom, TUDSZ-e még fogamzásgátlóval... de NEM javaslom a mellékhatásai miatt. Amelyik fiú meg nem akar óvszer használni, rúgd fel!


És legfőképp: 15 évesen hagyd a szexet a fenébe!

2011. jan. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
58%

,,10:58, nem ezzel jut hova a világ, hanem azzal, amikor ennyi évesen nem kívánt terhesség miatt abortuszt kell csinálni...,,

Szerintem ebben a korban még játszani kellene a barátnőkkel, és nem szexelni. Lesz még bőven idő a szexre.

2011. jan. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
21%

11:28

Teszek én rá az ósdi elvekre, én 13 évesen már nem voltam szűz.

Nem nagyzolásképpen, csak nem szenvedhetem az előítéletes embereket.

2011. jan. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
Jah, 30 / Nő.
2011. jan. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
15 évesen nem vizsgáltak ki a felírás előtt trombózisveszélyre, amikor már volt a családban? Sürgősen válts nőgyógyászt. Eleve ilyen fiatalon nem szabadna felírni fogamzásgátlót (én 16 évesen kaptam makacs petefészekciszta miatt, de a családunkban nem volt kockázati tényező, és 9 éves korom óta teljesen be volt állva a ciklusom), csak ha 3-4 éve beállt a ciklusod, és nincs kockázati tényező. Ha biztonságban akarod tudni magad, marad az óvszer, mert minden más ilyen korban megbízhatatlan...
2011. jan. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nem, nem küldött el a nőgyógyász vizsgálatra, már a kórházban végezték el és ott derült ki a hajlam. Stodette a fogalmzásgátló neve és én azért mentem el a nőgyógyászhoz, mert nagyon rosszul vagyok amikor megjön és a TV-ben látható algofelx M nekem nem használ semmit.régebben még Nospát is mondták hogy szedjek, de az sem segített. És a nőgyógyász azt mondta, hogy fogamzásgátlóval nem leszek rosszul meg 3éve van barátom és nem tervezzük meg semmi, de azért előre felkészülünk, vagyis a nőgyógyász ezt mondta.
2011. jan. 5. 11:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!